KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Amerika’daki eviniz: MEDIUSTOUR
Amerika’daki eviniz: MEDIUSTOUR
Yaşam
10 Aralık 2010 Cuma 18:48
  • 3643
  • 0

Amerika’daki eviniz: MEDIUSTOUR

Ülkemizin tıp alanında kaydettiği gelişme hızla devam etse de, özellikle ciddi hastalıkların tedavisi ya da doğum konusunda yurtdışındaki hastaneleri tercih edenlerin sayısı hiç de az değil.

Tıp alanında liderliği elinde bulunduran Amerika Birleşik Devletleri ise bu konuda tercih edilen ülkelerin en başında geliyor. Özellikle kanser ve kalp rahatsızlıkları üzerine dünyanın en başarılı doktor ve sağlık kuruluşlarına sahip olan ABD, yurt dışında doğum yapmak isteyen anne adaylarının da ilk tercihi.

***

Senelerdir ABD`de yaşayan Karamürselli Eveay Bozdağ, arkadaş çevresinin sağlık sorunları ya da doğumla ilgili soruları için araştırma yaparken, talepler yoğunlaşınca bu işi profesyonel olarak sürdürmeye karar vermiş ve turizm sektöründe edindiği bilgi ve birikimle MediUStour Medical Tourism`i kurmuş. Sağlık problemlerine ABD`de çare arayanlara tanı, ikinci görüş, tedavi ya da doğum gibi birçok kunuda yardımcı olan MediUStour Medical Tourism,
müşterilerine Türkiye`nin gelişen tıp bilimini, tarihi ve kültürel güzellikleriyle birarada sunmak; aynı zamanda Türkiye medikal turizmine katkıda bulunmak amacıyla, ABD`den de, Türkiye`ye medikal amaçlı turist gönderiyor. Genç yaşına rağmen ABD`de kaydettiği başarılarla göğsümüzü kabartan Karamürselli Eveay Bozdağ`la gerçekleştirdiğimiz sohbeti ilgiyle okuyacaksınız… n Zeynep AKAR


Eveay Bozdağ kimdir?

Aslen Kocaeli - Karamürsel doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Karamürsel ve İzmit`te tamamladıktan sonra üniversite eğitimim için 3,5 sene Londra`da kaldım. Türkiye`ye döndükten sonra İzmir Hilton Oteli`nde çalışma hayatına atıldım. 7 sene İzmir Hilton Oteli`nde çalıştım ve ABD`de InterContinental Oteli`ne geçiş yaptım. InterContinental Otel zincirinde değişik kademelerde üst düzey yönetici olarak görev aldım. Daha sonra birikim ve tecrübelerimi kendi şirketime aktarabilmek amacıyla MediUStour Medical Tourism şirketini kurdum.
Ne zamandır Amerika`da yaşıyorsunuz?
10 seneyi aşkın bir süredir ABD`de yaşıyorum.
Peki, MediUStour ne zaman kuruldu?
MediUStour 2008 yılında kuruldu.

KİŞİYE ÖZEL HİZMET

Bu tür bir iş yapma fikri nasıl doğdu?
Uzun yıllar, ABD`de tedavi olmak veya doğum yapmak isteyen arkadaşlarımız için araştırmalar yaptık, yardımlarda bulunduk. Bir süre sonra tanıdıklarımız dışında da aynı konularla ilgili yardım isteyenler olunca, gelen taleplerin yoğunluğu üzerine bu hizmeti profesyonelce vermeye karar verdik.
Tam olarak verdiğiniz hizmet nedir? Bu hizmetten kimler faydalanabilir?
Hizmetlerimiz, ABD`de teşhis, tedavi, ikinci görüş, doğum, yumurta donasyonu, sperm donasyonu, tüp bebek, tüm destinasyon hizmetleri ve konaklamayı içermekte. MediUStour olarak, misafirlerimizin ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda servis paketleri hazırlıyor; başta kanser ve kalp hastalıkları olmak üzere, her türlü sağlık sorunu konusunda tamamen kişiye özel hizmet sunuyoruz.

Tanı ve ikinci görüş servisi nasıl işliyor?
Tanı ve ikinci görüş servisi, hastaların Türkiye`den ayrılmadan Amerika`nın en ileri gelen tıp merkezleri ve uzmanlarından ikinci bir görüş almasını sağlıyor. Türkiye`de yapılmış olan tüm testlerin Amerika`ya gönderilmesinin ardından, MediUStour bu testleri bir rapor halinde anlaşmalı olduğu tıp merkezlerine iletiyor. Uzmanlar tüm test sonuçları ve raporları inceledikten sonra kendi görüşlerini içeren detaylı bir rapor hazırlıyor. Profesyonel tercümesi yapıldıktan sonra bu raporu Türkiye`deki müşterimize gönderiyoruz.

EN İYİLERLE ÇALIŞIYOR

Peki, tedavi aşaması…
Tedavi servisimiz Türkiye`den veya diğer ülkelerden gelen hastaların ABD`nin en önde gelen tıp merkezlerine ulaştırılmasını içeriyor. Misafirlerimizi, istekleri doğrultusunda Türkiye`deki adreslerinden alıp; Amerika`daki tedavinin sonuçlanmasının ardından yine Türkiye`ye kadar onlara eşlik ediyoruz. Amerika`da geçirdikleri bu süre zarfında tüm düzenlemeleri üstleniyoruz. Misafirlerimizin en kritik ve stresli döneminde, hak ettikleri en iyi sağlık hizmetlerine ulaşmasını sağlıyoruz.

ABD`de hangi sağlık kuruluşlarıyla çalışıyorsunuz?
MediUStour, dünyanın bir numaralı kanser merkezi olan MD Anderson Cancer Center, kalp hastaneleri Cleveland Clinic ve Houston St Luke`s Episcopal ve Mayo Clinik gibi çok önemli sağlık kuruluşlarıyla çalışıyor.
Doğum konusunda nasıl bir hizmet sağlıyorsunuz?
Son bir kaç yıldır gelen yoğun talep üzerine Amerika`da doğum servisine ağırlık verdik. Doğum servisimizle; ABD`nin 50 eyaleti ve belli başlı şehirlerinde, uzmanlığı kanıtlanmış Türk ve yabancı doktorlarla, en iyi tıp merkezlerinde anne adaylarının tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. MediUStour olarak 2010 yılında 40`dan fazla anneye hizmet verdik. Müşterilerimize, kişiye ve bütçelerine özel doğum paketleri sunuyoruz.

ABD TIPTA LİDER

ABD sağlık sektöründe oldukça ilerlemiş durumda değil mi?
Evet, ABD tıp biliminin liderliğini elinde bulunduruyor. Halen birçok ülkede uygulanamayan tedavi şekillerine burada ulaşılabiliyor. Bizim de amacımız müşterilerimizi bu tedavi olanaklarıyla buluşturabilmek. ***MediUStour olarak sadece sağlık sektöründe mi hizmet veriyorsunuz? Turizm amaçlı turlar da düzenliyor musunuz?
ABD ve çevresinde müşterilerimizin isteği doğrultusunda turistik amaçlı turlar da düzenliyoruz.
MediUStour`da kaş kişi çalışıyor?
Türk ve Amerikalı olmak üzere, toplam 12 kişi.
Türkiye`de sesinizi ne yolla duyuruyorsunuz? İnsanlar size nasıl ulaşıyor?
Türkiye`ye internet sitemiz ve referanslarımız aracılığıyla ulaşıyoruz.

PROSEDÜR NASIL İŞLİYOR?

ABD dışında ya da Türkiye`de ofisiniz var mı?
Tahmin edeceğiniz gibi doğum, tıbbi teşhis ve tedavi konuları fazlasıyla ciddiye alınması gereken, çok detaylı bir çalışmayı gerektiriyor. Bu detayların anlaşmalı olduğumuz tıp merkezleri ve uzman doktorlarla vakit kaybetmeden görüşülmesi, bilgilerin en hızlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırılması için tüm işlemler buradaki merkez ofisimiz tarafından yürütülüyor. Bu sistem üstün hizmet seviyemizi ve güvenirliliğimizi zedelememek açısından MediUStour ve ortak kurumlarımız için çok önemli bir unsur.
Sizin aracılığınızla ABD`de tedavi olmak isteyen bir kişi, hangi prosedürü izlemeli?
İlk olarak hastalıkları hakkındaki detaylı bilgileri ve Türkiye`de yapılmış olan test ve X-ray`leri bize göndermeleri gerekiyor. Gönderilen dökümanlar, hastalıkla ilgili başarısı kanıtlanmış en iyi tıp merkezlerine iletiliyor. Buradaki uzmanların görüşleri alındıktan sonra tedavi sürecinin tüm detayları adım adım hastaya bildiriliyor. Sonrasında, hastanın onayı alınıyor ve ABD`ye transferi için düzenlemeler başlıyor.
Vize işlemleri konusunda bir yardımınız olabiliyor mu?
ABD`ye vize başvurusu şahsen yapılmak zorunda fakat başvuru için gerekli tüm evraklar ve vize alım işleminin kolaylaştırılması için tüm destek tarafımızca veriliyor.

SINIRSIZ HİZMET

Müşterilerinizin, Amerika`da konakladığı süre içerisinde sizden alabileceği diğer hizmetler nelerdir?
MediUStour, hastanın Türkiye`deki adresinden alınıp ABD`deki geçici adresine transferinden araba ve ev kiralamaya, tercümanlık ve danışmanlıktan evde bakım hizmetlerine kadar A`dan Z`ye tüm konularda hizmet verir.
Ücretlendirme nasıl yapılıyor? Kişiler Amerika`ya gelmeden önce ödeyecekleri fiyat konusunda bilgi sahibi oluyor mu?
Evet, müşterimizin ödeyeceği miktar ABD`ye gelmeden önce, detaylı bir rapor halinde kendisine sunuluyor.
Tedavi, konaklama ve diğer masraflar dışında, MediUStour`un talep ettiği standart bir ücret var mı?
Tedavi için ön araştırma ve detaylı tedavi seçeneklerinin sunulduğu raporun hazırlanması için talep ettiğimiz sabit ücret, 79 ABD Doları`dır. Bu ücret tedavi için gelindiğinde toplam tutardan düşülür. İkinci görüş ücretleri, hastalığın türüne göre 450 ABD Doları ile 1500 ABD Doları arasında değişmektedir. Doğum için bizden yardım alan anne adaylarımızdan herhangi bir sabit ücret talep etmiyoruz.

KOCAELİLİLER`E İNDİRİM

MediUStour sadece Türkiye`den gelen hastalara mı hizmet veriyor?
Türkiye`den olduğu gibi Avrupa ve Ortadoğu`dan bize ulaşan müşterilerimize de değişik hizmetler sunuyoruz.
MediUStour`a Türkiye`de en çok hangi ilden talep var?
Türkiye`nin hemen hemen tüm büyük şehirlerinden talep alıyoruz. Özellikle İstanbul ve İzmir başı çeken şehirlerimiz fakat bunu yanı sıra Sinop, Hatay, Gaziantep gibi şehirlerden de müşterilerimiz var.
Kocaeli`den ziyaretçileriniz oluyor mu?
Evet. Kocaeli`den özellikle doğum için bilgi istemi geliyor. Şimdiye kadar 2 anne doğum hizmetimizi kullandı.
Bir Kocaelili olarak, Kocaeli halkına özel bir indirim uygulamanız var mı?
Kendi memleketim olduğu için, Kocaeli`den gelen misafirlerimize %5 indirim uyguluyoruz.

------------------------------------- 
İletişim:
Adres:
3616 Far West Blvd Ste 117-132
Austin, Texas 78731
USA
Telefon: 00-1-512-944-9321
Fax: 00-1-512-358-6717
E-posta: info@mediustour.com
Web: www.mediustour.com

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ