KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Anne eli değmiş gibi…
Anne eli değmiş gibi…
Yaşam
30 Aralık 2011 Cuma 19:37
  • 2589
  • 0

Anne eli değmiş gibi…

Çalışanlar, yemek yapmaya vakti olmayanlar ya da ev yemeğine hasret kalanlar için Keyf-i İkram çeşit çeşit yemekler, mezeler, tatlılar ve börek çeşitleri sunuyor.

Bayanların gün toplantıları için de tam bir kurtarıcı olan Keyf-i İkram, eğer arzu ederseniz leziz menüsünü evinize kadar getiriyor. Göz dolduran dolmalar, yemeğe doyamayacağınız ev mantısı, annemizin yaptığından hiçbir farkı olmayan kısır ve bunun gibi bin bir çeşit ev yemeği, Keyf-i İkram`da sizleri bekliyor.
 

İKİNCİ ŞUBE DE HİZMETTE
Sanat sokağında bulunan birinci şubenin ardından, ikinci şubesini Belsa Plaza`da hizmete açan Keyf-i İkram`ın sahibi, Şakir Levent ve Emine Levent kardeşler. Mekan yeni yerinde de müdavimlerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Keyf-i İkram özellikle, anne yemeğine hasret kalan, yemek pişirmeyi bilmeyen öğrenciler ve yoğun iş gününün ardından evde yemek yapmaya fırsat bulamayan hanımlar için ‘acil yardım` gibi olmuş. Hiç boş kalmayan mekan, hanımların paralı günlerinin de vazgeçilmez adresi.
 

MUTFAKTA HANIMLAR VAR
Şakir ve Emine Levent kardeşlerin çalışmalarının meyvesini ikinci şubede almaya başladığını belirten mekân işletmecisi Tevfik Sezer, “Kendi kurduğumuz imalathanede üretim yapan, ev hanımlarından oluşan bir ekibimiz var. Sadece imalat aşamasına 8 bayanın eli değiyor. İmalathanemizde katkısız, doğal, ev lezzetinde yiyecekler üretiyoruz. Amacımız çalışma yaşamından dolayı ya da öğrenci olduğu için ev yemeklerine hasret kalan kişilerin kurtarıcısı olabilmek” diyor.
 

SİZ NE KULLANIYORSANIZ…
Keyf-i İkram Cafe&Restaurant`ta tabağınızdaki yemeğin içinde ne olduğunuzu düşünmenize gerek yok, çünkü mekanın mutfağında kullanılan ürünler, sizin mutfağınızdakilerle aynı. Sezer, “Hanımlar evlerinde yemek pişirirken ya da pasta yaparken hangi ürünleri kullanıyorlarsa biz de aynı ürünleri kullanıyoruz. Sanayi tipi yağ veya maya kesinlikle kullanmıyoruz. Bu yüzden müşterilerimiz burada yediği her şeyde ev yemeklerinin tadını bulabiliyor. Hem rahatça yiyorlar hem de memnun kalıyorlar” şeklinde konuşuyor.
 

BAYATLAMAYA FIRSAT KALMIYOR
Her gün 30 çeşit meze ve dolma, 30 çeşit kahvaltı ve 25 çeşit unlu mamulle hizmet verdiklerini belirten Tevfik Sezer, “Sabah 11:45`e kadar kilogram usulü ile kahvaltı satışı yapıyoruz. Patatesli-peynirli-haşhaşlı ve otlu poğaçalarımız, bir yediğinizde bağımlısı olabileceğiniz ağlayan pastamız ve ev pastalarımız var. Normalde evde pasta yapıldığında bir dilim alınır, gerisi dolaba bırakılır ama burada öyle değil. Her şey bayatlamaya fırsat kalmadan tüketiliyor.
 

ŞİPARİŞ DE VERİLEBİLİYOR
Çerkez tavuğu, fellah köftesi, patates ve Rus salatası, Arnavut ciğeri, lahana sarması, kısır, mercimek köftesi gibi ara ürünlerimiz de var. Her gün mutlaka ev mantısı çıkarıyoruz. Her akşam 20:00`ye kadar açığız” şeklinde konuşuyor. Sabah 07:00`den itibaren, 7 personeli ile müşterilerine hizmet veren Keyf-i İkram, pazar günleri de açık. Bütün ürünleri kilo hesabıyla satın alabileceğiniz mekana, sipariş tutarı 50 TL`yi aştığı takdirde siparişle üretim de yaptırabiliyorsunuz.
 

FİYATLARIMIZ UYGUN
Sipariş için 1 gün önceden haber verilmesi gerektiğinin altını çizen Sezer, “Fiyatlarımız sürüm üzerinden olduğu için çok uygun. Bugüne kadar hiç kimseyi  Keyf-i İkram`dan  memnuniyetsiz uğurlamadık. Bütün öğrencileri, bekar yaşayan kişileri, yemek pişirmeye vakit bulamayan hanımları, annesinin yemeklerine hasret kalanları, yani ev yemeği özleyen herkesi herkesi Keyf-i İkram`ın huzurlu atmosferine davet ediyoruz. Mekanımıza gelsinler, yemeklerimiz denesinler” diyor.


KEYF-İ İKRAM
Adres: Belsa Plaza 5-6 Blok No: 12/14 İZMİT
Paket Servis: 0262.331 85 04


Esra AYDIN

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ