KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Atlar için yapıldı, hanımlara yaradı!
Atlar için yapıldı, hanımlara yaradı!
Yaşam
07 Aralık 2012 Cuma 17:31
  • 1683
  • 0

Atlar için yapıldı, hanımlara yaradı!

Haftalık güzellik bilgileri için interneti karıştırırken bu konuyla karşılaştım.

Doğrusunu isterseniz, yine hangi sağlıksız ürün piyasada diye düşündüm ama okumadan da geçmek istemedim. Severek ve beğenerek kullandığınız tırnak bakım kreminin aslında yarış atları için üretildiğini öğrenseniz ne hissedersiniz? Hemen panik olmayın, bu çok iyi bir özellik çünkü milyon dolarlık değeri olan yarış atlarının tırnakları en az bizimkiler kadar değerli.

 
PRICE`IN HİKAYESİ
Tırnağı kuruyan, çatlayan, pul pul dökülen atlar çok acı çekiyor ve hızlı koşamıyor. Onların derdini 30 yıl önce Howard Price adlı bir at sahibi çözdü. Price atlar için ürettirdiği kremin insan tırnağına da çok iyi geldiğini sonradan keşfetti. Şu anda dünyanın en çok satan el, ayak ve tırnak bakımı markası Barielle. Markanın CEO'su, Howard Price'in damadı olan Mark Pollock, geçtiğimiz günlerde  İstanbul'daymış. Barielle'nin hikayesini anlatmış.
 
ATLARA YATIRIM YAPTI
Howard Price ABD'de çöp kamyonlarındaki çöp sıkıştırma mekanizmasını icat eden adam olarak tanınıyor. Projesini New York Belediyesi'ne sattıktan sonra parasının bir kısmını tutkunu olduğu yarış atlarına yatırmış. Vaktinin çoğunu atlarıyla geçiriyor, temizlikleriyle, beslenmeleriyle ilgileniyor ama bir türlü atlarının çatlayan tırnaklarına çözüm bulamıyormuş. Neredeyse piyasadaki bütün kremleri denemiş… 
 

BU KREM FARKLI
Price sonunda Corwood Laboratuvarları'nda çalışan bir kimyager arkadaşına gitmiş ve ondan doğal, toksik olmayan, atların tırnaklarındaki çatlakları doldurup sağlamlaştıran bir krem geliştirmesini istemiş. Kafa kafaya verip günlerce çalışmışlar. Yarattıkları krem piyasadakilerden farklıymış. Eski kremler insanın elini yakıp derisinin soyulmasına sebep olduğu için seyisler atların tırnaklarını kremlerken ellerine kalın eldivenler giyiyorlarmış. Oysa bu yeni geliştirilen kremi sürerken eldivene hiç gerek yokmuş.
 
SEYİSLERİN ELLERİ DÜZELDİ
Hatta seyisler bir süre sonra kremin kendi ellerini de güzelleştirdiğini fark etmiş. Price gözlerine inanamamış. Atları tımar etmekten elleri nasırlaşan, tırnakları sararıp çatlayan seyislerin elleri düzeliyormuş. Kimyager bunu doğal karşılamış ve şöyle açıklamış: "İnsan tırnağının yapısı ile at tırnağının yapısı çok benzerdir. Atlara iyi gelen bir kremin insanlara da iyi gelmesi normaldir." 
 

İNSANLAR DA KULLANSIN
Howard Price'in kafasında bir ampul yanmış. Bu kremin insanlara da satılabileceğini düşünmüş. Atların kullandığı kremin yoğunluğu azaltılmış, gerekli deneyler yapılmış ve üretim başlanmış. Markanın piyasaya çıkmasına aylar kala Howard Price, jokeylik yapan oğlu Barry'i bir trafik kazasında kaybetmiş. Kendine gelmesi ve işine kaldığı yerden devam etmesi uzun zaman almış. 
 
OĞLUNUN ADINI VERDİ
Price oğlunun ruhunu ruhunu yaşatmak amacıyla markaya Barielle adını vermiş. 30 yıl önce piyasaya çıkan Barielle şimdi çok kapsamlı bir el, ayak ve tırnak bakım markası. Ürünler hala aynı laboratuvarda geliştiriliyor, farklı noktalarda üretiliyor, İsviçre üzerinden dünyaya pazarlanıyor. 15'e yakın ülkede satışa sunuluyor. Yalnızca ABD'de 63 bin noktada tüketiciyle buluşuyor.
 
 
 

Cilalar çeşit çeşit…

Barielle'in 20 çeşit tırnak cilası var. İnce tırnaklar, sarı renkliler, soyulanlar, beyaz lekeliler vb. için farklı cila öneriyorlar. Tırnak yiyenler için türlü türlü acı oje üretiyorlar. El peeling ürünü ve mantara karşı kremi de var. Ürünlerde sert kimyasallar kullanılmıyor. 
 
 

60 saniyede manikür!

‘Barielle 60 Saniyede Manikür`, sağlığına değer veren, yoğun tempoda çalışan bay ve bayanların, kendisine daha çok vakit ayırmak isteyen ve manikürünü kolaylıkla kendisi yapmayı tercih edenlerin imdadına yetişiyor. Tamamen doğal, çok yönlü SPA tedavisi için ölüdeniz tuzlarıya temel yağlar içeren Barielle 60 Saniyede Manikür kuru, çatlamış, sertleşmiş ellere, topuklara, dirseklere ve dizlere uygulanıyor. 
 
ÖLÜ DERİLER SOYULUYOR
Ölü derileri yavaşça soyuyor, aynı zamanda deriyi ve tırnakları besliyor, nemlendiriyor, koruyor. Bu ürünle anında pürüzsüz ve sağlıklı görünüm sağlıyor. El içine bol miktarda ürün alınıp tırnak eti çevresinde dairesel hareketler çizerek 60 saniye boyunca masaj yapılarak uygulanıyor. Eller bol su ile durulandıktan sonra hafif ovarak masaj yapmaya devam ediliyor. Haftada bir defa kullanarak ellerinizin ve tırnaklarınızın ihtiyacı olan bakımı gerçekleştirmenize yardımcı oluyor.
 
 
 

Stresli ayaklar için…

Ayaklarımız günün yorgunluğunu en yoğun şekilde hisseder. Yorulur, şişer, ağrır ve rahatlamaya ihtiyaç duyarlar. Barielle Deniz Çamurlu Ayak Bakım Kremi içerisinde barındırdığı mineraller sayesinde ayaklarınızın ihtiyacı olan bakımı kısa sürede gerçekleştiriyor. Derin okyanus çamurunun içerisinde barındırdığı mineraller sayesinde en sert ve kuru ayakları bile iyileştirici özellik taşıyor. Özel bileşiminde bulunan yağlar, vitaminler ve proteinler sayesinde hasar görmüş dokuyu canlandırıcı, yenileyici ve gençleştirici özellik taşıyor. 
 
YUMUŞACIK AYAKLAR
Ayakların daha yumuşak, sağlıklı ve göz alıcı görünüme sahip olmasına yardımcı oluyor. En kuru ve yıpranmış ayaklar için üretildinden hızlı ve etkili sonuç veriyor. Kullanım talimatına uygun şekilde kullanıldığında sonuçlarını sizzler de göreceksiniz. Krem günde bir defa, tercihen akşam yatmadan önce kullanılıyor. Cilt tarafından tamamen emilinceye kadar masaj yapılarak uygulanıyor. 
 
 

Tırnak danışma hattı

Barielle'nin tüm dünyada tırnakla ilgili her şeyi sorup, danışabileceğiniz bir telefon numarası var. Buna tırnak danışma hattı diyebiliriz. Türkiye'deki numarası (0212) 233 35 17.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ