KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Başka şeylerin dükkanı: TİLKİ
Başka şeylerin dükkanı: TİLKİ
Yaşam
23 Aralık 2011 Cuma 19:21
  • 3110
  • 0

Başka şeylerin dükkanı: TİLKİ

Hediyelik eşyalar, takılar, ilginç objeler ve giyim adına farklı pek çok ürünü bir arada bulabileceğiniz bir adres arıyorsanız, Tilki Aksesuar ve Hediyelik sizleri bekliyor

Yılbaşı yaklaşıyor ve hepimiz sevdiklerimize, dostlarımıza ne hediye alacağımız konusunda kafa yormaya başladık bile… Yeni yılın neşeli havası çarşıyı da sarmış durumda. Büyük-küçük tüm dükkanlar, alışveriş merkezleri bu konuda müşterilerine yardımcı olabilmek için vitrinlerini yılbaşı koleksiyonlarıyla donattı. Tilki Aksesuar ve Hediyelik de birbirinden orijinal ürünleriyle yeni yıla hazır. Özellikle gençlerin sık sık ziyaret ettiği Tilki`de, hediyelik eşya adına yok yok. 
 

İKİ DÜKKAN YAN YANA
15 yıldır İzmit`te, 7 yıldır da Soydan İş Merkezi`nde hizmet veren Tilki aksesuar ve hediyelik eşya dükkanının başında, Serkan Tilki ve eşi var. Yaklaşık bir yıl önce ilk dükkanının hemen yanına ikinci dükkanı da açan Serkan Bey, böylece müşterilerine daha rahat bir alışveriş imkanı sunmuş. Dükkanlarında sıra dışı ürünleri satışa sunmayı ilke edinmiş olan Serkan Tilki, her kesimden müşterisi olduğunu vurgulayarak şunları söylüyor:
 

BAŞKA ŞEYLERİN DÜKKANI
“Tilki`deki ürünleri daha çok 15-35 yaş arası, ilginç giyinmek isteyen kişiler tercih ediyor. Bizim ‘Başka Şeylerin Dükkanı` diye bir sloganımız var. Görünenin aksine sıra dışı ürünler getirmeye çalışıyoruz. Popüler olan, herkesin tercih ettiği şeylerin dışında, biz daha farklı ürünleri müşterilerimize sunuyoruz. Anlayışımız daha çok sokak modası tarzında. Dünyanın birçok yerinde böyle dükkanlar var. Biz de bu tarzın İzmit`teki ilk temsilcilerindeniz diyebilirim.”


SIRADAN OLANI REDDEDİYORUZ
Tilki`den daha çok, sıradan olanı reddedip farklı olmayı tercih eden insanların alışveriş ettiğini sözlerine ekleyen Serkan Bey, “Müşterilerimiz arasında gençler ağırlıkta. Alışveriş etmeseler bile geçerken uğrayan ziyaretçilerimizin olması bizi sevindiriyor” diyor. Tilki, gerçekten de oldukça sıra dışı pek çok ürünü bünyesinde barındıran, ilgi çekici bir dükkan. Serkan Tilki, satış felsefesinin ‘samimiyet` olduğunu ve bu kelimenin kendisi için büyük önem taşıdığını söylüyor.
 

AİDİYET DUYGUSUYLA GELİYORLAR
 “Biz müşterilerimize dükkanımızda rahatça dolaşıp, ürünleri deneyebileceği bir ortam sunuyoruz. Böyle olması aramızda bir samimiyetin doğmasına sebep oluyor. Gençler buraya bir aidiyet duygusuyla geliyor ve herhangi bir çekinme ya da kısıtlanma duygusu hissetmiyorlar. Bazen sadece durup vitrini inceleyenler oluyor” diyen Serkan Bey, Soydan İş Merkezi`ne gelen herkesin kendilerine muhakkak uğradığını da ifade ediyor.
 

‘BUNLARI KULLANAN VAR MI?`
Tilki`ye her hafta mutlaka yeni ürünler getirdiğini belirten Serkan Tilki, “İzmit`te bizim sattığımız türde hediyelik eşya, aksesuar ya da kıyafet satan fazla dükkan yok. Farklı ve popülerin dışında ürünler getirdiğimiz için seviliyoruz. Tabii, ürünler sıra dışı olunca, beğenenler gibi vitrine bakıp ‘Bunları kullanan var mı?” diye soranlar da oluyor. Bu seçim meselesi… Bazılarının çok beğendiği ürünler, bazı kişilerin zevkine uygun olmayabiliyor” diyor.
 

UZAKDOĞU ÜRÜNLERİ İLGİ ÇEKİYOR
Serkan Bey sözlerine şöyle devam ediyor: “Genellikle öğrencilere hitap ettiğimiz için fiyatlarımızın yüksek olmamasına önem gösteriyoruz. Fiyatlar ürünlere göre oldukça uygun. Yılbaşı için cam çerçeve süslemedik ama ürünlerimizi yılbaşına göre çeşitlendirdik. Uzakdoğu`dan gelen farklı renkte ve desende ürünler yoğun ilgi görüyor. Özellikle Nepal ve Tayland`dan el işi kıyafetler getirtiyoruz. Bu ürünler de çok tercih edilenler arasında yer alıyor.”
 

OĞLUMUZUN FİKİRLERİNDEN ETKİLENİYORUZ
Tilki çiftinin 12 yaşındaki oğulları Erkin de anne ve babası gibi farklı olana ilgi duyuyor ve hatta bu konuda ailesine fikir veriyor. Serkan Tilki, yaş ilerledikçe bazı akımları takip etmekte zorlandıklarını belirterek, “Bazen gündemi takip etmek gerçekten zor olabiliyor.  Gençler daha dinamik ve tarzları çok çabuk değişebiliyor. Bu noktada oğlumuz Erkin`den faydalanıyoruz. Gençleri takip edebilmek adına nabız tutuyoruz. Oğlumuzun enteresan fikirlerinden etkileniyoruz” diyor.
 

İletişim
TİLKİ AKSESUAR VE HEDİYELİK
Adres: Soydan İş Merkezi No:47
Tel: 0262.324 74 71

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ