KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Dünyanın en büyük evlere pizza servis zinciri DOMİNO’S PİZZA
Dünyanın en büyük evlere pizza servis zinciri DOMİNO’S PİZZA
Yaşam
24 Aralık 2010 Cuma 19:49
  • 7858
  • 6

Dünyanın en büyük evlere pizza servis zinciri DOMİNO’S PİZZA

Hızla artan Domino’s Pizza tutkunlarının sayısı, telefonla sipariş hattında kayıtlı 14 bin üyeye kadar ulaştı

Dominos Pizza`nın İzmit`teki iki şubesinin de işletmecisi olan ODTÜ Kimya bölümü mezunu Ercan Kocacıklıoğlu ve eşi Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu İdil Kocacıklıoğlu 2006 yılında İzmitlileri Dominos Pizza`yla tanıştırdı. O günden beri, hızla artan Domino`s Pizza tutkunlarının sayısı, şu anda telefonla sipariş hattında kayıtlı 14 bin üyeye kadar ulaştı. Salı günü, Domino`s Pizza`nın İzmit yürüyüş yolundaki şubesindeydim. Ercan Kocacıklıoğlu`yla enfes bir pizza ziyafeti çekip, konuşabileceğimiz en güzel şeyden yani pizzadan konuştuk. Çıtır çıtır ince hamurlu ve ortası ekstra cheddar peynirli pizzamızı yerken, dünyanın en büyük evlere servis pizza zinciri olan Domino`s Pizza`nın 5 yıl içerisinde İzmit`teki hızlı ilerleyişi ve bu enfes lezzetin bilmediğiniz yönleri hakkında bilgi aldım.


DÜNYADAKİ EN İYİ DOMİNO`S
2 sene önceydi… ‘Türkiye, dünyadaki en iyi Domino`s seçildi` diye duymuştum. Ercan Kocacıklıoğlu`ya bunu hatırlattım ve ‘O sene bunu nasıl başardınız? Tüm dünyada en iyi seçilmek hayli zor olsa gerek” dedim. Ercan Bey`den aldığım cevap beni şaşırttı… Pizzasını enfes kenar sosa batırdı ve tam ısırmadan önce “4 yıldan beri her sene dünyanın en iyisi seçiliyoruz” dedi. Peki, neydi Türkiye`yi 4 yıldır birinci yapan? Çıkış yeri olan Amerika dahil olmak üzere, Türkiye Domino`s tüm ülkeleri ne gibi özelliklerle geride bırakmıştı? Bir an önce soracağım soruları sorup, sıcacık dubleks pizzamı yemeğe devam etmek istiyordum.


KRİTERLERİ VAR

Ercan Bey`e cevap sırası geldiğinde pizzayı biraz daha kendime doğru çekip, uzun uzun kendisini dinleyecek olmanın mutluluğunu yaşadım.
Domino`s Pizza, kendi standartları itibariyle bir sistem çerçevesinde değerlendirmeye tabi tutuluyor. Dünyadaki tüm Domino`s şubeleri bu değerlendirmeye giriyor. Yapılan incelemelerde; operasyon (pizza yapım standartları, hijyenik standartlar, dükkan temizliği), şirket imajı (belirlenen standartlara uyumluluk, kıyafet, pizza ebatları, teslim süresi), ürün kalitesi, lezzeti, müşteriye hizmet gibi kriterlere bakılıyor. İşte, tüm bu kriterler toplamında yapılan değerlendirmelerde Türkiye, tam 4 yıldır dünya birincisi.


EN BÜYÜK EVE PİZZA SERVİSİ ZİNCİRİ

Domino`s, 2006`dan beri İzmit`te, yürüyüş yolu ve Yahya Kaptan`da iki şubeyle pizza sevenlere hizmet veriyor. Birbirinden enfes Domino`s pizzalar, ister şubede isterse ev ya da iş yerlerinde pizza yemek isteyenler için her zaman en iyi seçenek oluyor. Dünyanın en büyük evlere servis pizza dağıtım zinciri Domino`s Pizza`nın orijinal sloganı “Domino`s the pizza delivery experts“. Yani, işleri sadece çok güzel pizzalar yapmak değil, yaptıkları pizzaları müşteriye en kısa sürede sıcak ve güvenli şekilde teslim etmek. 1960 yılında Michigan`da kurulun Domino`s Pizza, sürekli kendisini geliştiriyor. Son olarak yeni bir uygulamaya daha geçmişler: Evinden veya iş yerinden pizza siparişi veren müşteri, daha telefonu kapattığı anda siparişini verdiği pizzayla tanıştırılıyor.


PİZZANI EVDEN İZLE
Domino`s Pizza, müşterilerine siparişlerini en geç 30 dakikada teslim etme garantisi veriyor. Yenilenen on-line sipariş sistemiyle, müşteriler artık siparişlerinin ne durumda olduğunu bilgisayarlarından canlı olarak görebiliyor. www.dominos.com.tr sitesinden verilen siparişler, Domino`s şubelerindeki bilgisayarlara düşüyor. Çalışanlar her işlemi adım adım bilgisayara giriyor ve siz evden ya da iş yerinizden pizzanızın hangi aşamada olduğunu, yola çıkıp çıkmadığını takip edebiliyorsunuz. Ayrıca internetten sipariş verdiğinizde internete özel promosyonlardan da yararlanabiliyorsunuz. Domino`s Pizza, dünyanın 30 dakika garantisi veren tek pizza dağıtım zinciri. Bu 30 dakikanın altında, ciddi bir çalışma ve çok iyi işleyen bir sistem yatıyor.


30 DAKİKANIN SIRRI
30 dakikada teslim sisteminin ilk 15 dakikası, sipariş alındığı andan itibaren başlayan pizzanın hazırlık ve pişirme süresi. Fırından çıkıp özel kutulara konulan pizzanın, yola çıkana kadar geçirdiği 15 dakikadan sonra, bir de pizzanızın eve gelene kadar yolda geçirdiği 15 dakika var. Bu süre içerisinde pizzanızı motorla getiren Domino`s Pizza çalışanı, öncelikle kurallara ve güvenliğe dikkat ediyor. Aracını kendisi veya bir başkası için risk oluşturabilecek hareketler yapmadan ve tüm trafik kurallarına uyarak sürmek zorunda olan Domino`s çalışanları pizzanızı içerisi sıcak, özel taşıma çantalarında sizlere ulaştırıyor. Kötü hava koşulları için Yahya Kaptan`da 2 adet otomobil bulunuyor. Yani pizza siparişinizi karlı bir günde verseniz bile pizzanız sıcacık bir şekilde 30 dakikada evinize geliyor. 30 dakika garantisi, tüm trafik kurallarına uyularak, maksimum 15 dakika içerisinde ulaşılabilecek yerler için geçerli.


PİZZA BİTTİ KONUŞABİLİRİM
Evet, birçoğumuz için yeni değil Domino`s Pizza. İzmit`te telefonla sipariş sistemlerinde kayıtlı 14 bin kişi varmış. Türkiye`de 200`e yaklaşan, 60 ülkede 80.00 civarında şube sayısıyla Domino`s yenilikçi bir marka ve ben burayı sürekli takip etmek istiyorum. Ya pizzalarında ya promosyonlarında ya da işleyişlerinde sürekli yeni bir şeyler yapıyorlar. Bence de birisi daha iyisini yapana kadar, en güzeli Domino`s Pizza. Ercan Bey sorularımı cevaplarken, pizzalar tabiî ki bitmişti. Ne zaman Domino`s Pizza`ya gelsem, dinleyici olmuşumdur; pek konuşmam. E tabii, bu arada boş oturmamak için bütün pizzayı da yerim. Size de tavsiye ederim, Domino`s pizza`ya gelin ve karşınızdakini konuşturun.

Domino`s Pizza`da neler var?
 3 farklı ebat ve 4 farklı hamurla (klasik, ince, dubleks ve incecik hamur) 14 çeşit pizza. Dubleks pizzada da pizzanızın ortasına fazladan bir kat chedar veya mozeralla peyniri isteyebiliyorsunuz.

 Özel fırın sistemlerinde pişen pizzalar yağsız olduğu için öyle ağır da değil. En çok tercih edilen çeşitler Extravaganza, Turkish, Italiano ve karışık.

 Pizza dışında tavuk kanatları, kickers (tavuk göğsü) , patatesler ayrıca pinos adında çok sevilen bir ürün var. Çıtır hamurlu, içinde labne peyniri, Macar salamı ve siyah zeytin bulunuyor.

 Ürünlerin ve kullanılan malzemelerin hepsi Domino`s Pizza`nın merkezinden günlük geliyor.

 Tatlı olarak enfes sıcacık sufle, tarçınlı cinna stix ve Ben&Jerrys dondurmalarının tadına mutlaka bakmak lazım.

 Domino`s Pizza`da tüm ürünler en kaliteli malzemelerle, hiçbir domuz ürünü kullanılmadan yapılıyor.


PROMOSYONLARI TAKİP EDİN
Sabah 10.30 akşam 23.30 saatleri arasında hizmet veren Domino`s Pizza`nın dönemsel olarak sürekli değişen, telefon, ‘gel al`,  internete göre farklılık gösterebilen özel promosyonları var. Eğer e-mail bilgilerini verirseniz, size değişen promosyonlar mail yoluyla bildiriliyor. Şu andaki kampanyaya göre, Domino`s Pizza`ya kendiniz gelip, 1 adet orta veya büyük boy pizza alırsanız 2. pizzayı hediye olarak götürebilirsiniz.

İletişim:
Domino`s Pizza – İzmit
Adres: Ömerağa Mah. Hürriyet Cad. no:128/B İZMİT
Sipariş hattı: 325 24 25

Domino`s Pizza Yahya Kaptan
Fatih Mah. Sultanmurat Cad. no:3 Yahya Kaptan/Ali Kahya/İZMİT
Sipariş hattı: 319 42 55

TIKLA GELSİN :
   www.dominos.com.tr

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ