Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Evcilik oyunu arkadaşları evliliğe bayramda yürüdü
Evcilik oyunu arkadaşları evliliğe bayramda yürüdü
Yaşam
Aktan Uslu
03 Kasım 2018 Cumartesi 07:59
  • 3469
  • 1

Evcilik oyunu arkadaşları evliliğe bayramda yürüdü

Aynı mahallede birlikte büyüyen çocukluk arkadaşları Kübra ile Enes Çetinkaya görkemli bir düğünle dünya evine girdi. Cumhuriyet Bayramı arifesinde; Afyon ve Erzurum kültürlerinin harmanlandığı düğünleri sonrası balayı için Kıbrıs’a uçtular

Emine – Mevlüt Aydın çiftinin güzel kızları Kübra ile Ayşe – İdris Çetinkaya çiftinin yakışıklı oğulları Enes kültürlerin kaynaştığı görkemli bir dünya evine girdi. Birbirlerinin çocukluk arkadaşı ve gençlik aşkı olan, aşklarını ömür boyu birliktelikle taçlandıran çiftin 26 Ekim akşamı Darıca Abdi İpekçi Mahallesi’ndeki Masal Düğün Salonu’nda yakılan kınaları da, Cumhuriyet Bayramı’nın arifesinde Darıca Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, Beyaz İnci Düğün Salonu’ndaki düğünleri de Ege’den Afyon, Doğu Anadolu’dan Erzurum kültürlerinin harmanlaştığı görsel bir şölene dönüştü.

 

İşletmeci gelin girişimci damat

Aslen Afyon, Merkez İlçe eşrafından olan ev kadını ve işçi emeklisi Emine – Mevlüt Aydın çiftinin kızları Kübra işletme okudu ve özel sektörde çalışıyor. Aslen Erzurum Aziziye eşrafından yine ev kadını ve işçi emeklisi Ayşe – İdris Çetinkaya çiftinin oğulları Enes, Darıca Aslan Çimento Endüstri Meslek Lisesi mezunu. Genç girişimci üç yılı aşkın süredir Darıca’daki Paşa Döner’i işletiyor. Damat Bey aynı zamanda ilimizin sevilen hakemlerinden, Gebze Akdağ Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Eyyup Çetinkaya’nın kardeşi. Aynı mahallede birlikte büyüyen çift mutluluk yuvaları için Darıca’nın Fevzi Çakmak Mahallesi’ni, balayı içinse Kıbrıs’ı tercih etti.

 

Çiftin mutluluğuna ortak oldular

Birbirlerine çok yakışan çifti ve birbirlerine dünür olan ailelerini mutlu günlerinde Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacakile Darıca Belediyesi AKP Meclis üyeleri aynı zamanda Başovacık Köyü Dernek Burhanettin Fırtına ve Recep Aydın,AKP Darıca İlçe Başkanvekili TekinDursun,KOSGEB Daire Başkanı Ertuğrul Çetinkaya, TÜBİTAK MİLTAL (Milimetre ve Terahertz Teknolojileri Araştırma Laboratuvarları) kurucu yöneticisi ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. BahattinTüretken, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu – KEDFE Başkanı Tekin Dursun ve yönetim kurulu üyeleriNecdet Acar ve aynı zamanda Darıca Erzurumlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Fatih Çetinkaya, Darıca Erzurumlular Derneği Başkanı Sıddık Topal ve Başkanvekili Yusuf Akpunar, Başiskele Erzurumlular Derneği Başkanı EkremKızıltaş, Gebze Erzurumlular Derneği eski Başkanı Zeki Gündüz, Turnalı Köyü Derneği Başkanı Cevat Çalışkan, Narmanlılar Derneği eski Başkanı Yener Tok, Mülk Köyü Derneği Başkanı AbdullahÇetinkaya, Kızılkale Köyü Dernek Başkanı Enver Taştan ile birlikte Mustafa Aka, Feramuz Sağlam, Nafiz Çığlık, Temel Tok, Köksal Şakar’ın da aralarında bulundu eş dost ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Kocaeli Zirve; Kübra – Enes Çetinkaya çiftini tebrik eder, ömür boyu mutluluklar diler.

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Yaka ruka

Herkes katılmış lakin damada öz amcası darica nin önde gelen siyasi esrafindan olan uzeir çetinkaya katılması neden

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ