KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Gaziantep halkının gönlünü fethettiler
Gaziantep halkının gönlünü fethettiler
Yaşam
16 Ekim 2009 Cuma 14:53
  • 705
  • 0

Gaziantep halkının gönlünü fethettiler

Şef İnci Yaman yönetimindeki “Gönül Dostları” korosu, Gaziantep Uluslararası Fıstık Festivali’nin konuğu oldu. Başarılı bir konser veren koronun, ikinci bölümde yöresel giysilerle sunduğu Antep türküleri ayakta alkışlandı

İlimizde faaliyet gösteren Gönül Dostları Derneği`nin korosu yurt içi konserlerine bir yenisini daha ekledi. Koro, Gaziantep Uluslararası Fıstık Festivali`nin konuğu oldu. İzmitli ses ve saz sanatçılarından oluşan koronun Gaziantep Antik Tiyatro`da verdiği konser izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. İki bölümden oluşan konserin birinci bölümde klasik Türk müziğinden örnekler sunan koro, ikinci bölümde de yöresel türküler seslendirdi. Mahalli giysiler içinde Antep ve İstanbul türküleri seslendiren koro, izleyicileri mest etti.
 

SIRADA YURT DIŞI VAR
Konser sonrası plaketle onurlandırılan 50 kişilik koro, olumlu izlenimlerle ilimize döndü. Gönül Dostları üyesi Kerim Vardoğan, tüm bu organizasyonlarda kendilerine katkı sunan İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Güçlü`ye, Gönül Dostları adına teşekkür etti. Gönül Dostları korosu Gaziantep`de verdiği başarılı konserden sonra şimdi de şimdi de yurt dışı konserlerine hazırlanıyor. Koro, önümüzdeki günlerde Kıbrıs, Gürcistan-Tifris ve Almanya`da da konser verecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ