KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Hanımların kalbi orada atıyor: FRESHMOON
Hanımların kalbi orada atıyor: FRESHMOON
Yaşam
15 Ekim 2010 Cuma 19:43
  • 4885
  • 10

Hanımların kalbi orada atıyor: FRESHMOON

İzmitli hanımlar aynı fikirde… Eğer söz konusu olan mutfak malzemeleri ve ev aksesuarlarıysa, ilk tercih tartışmasız Freshmoon.

İzmitli Murat Pala, Fatma Pala ve Yusuf Elbasan`ın sahibi olduğu Freshmoon, 1977 yılından beri verdiği hizmet ve ürün kalitesiyle şehrimizin vazgeçilmez markalarından biri. Ürün çeşitliliği, orjinalite ve kalite anlamında İzmit`te rakibi bulunmayan Freshmoon`u, mağaza sahiplerinden olan, aynı zamanda Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Sosyal İşler Başkanlığı görevini yürüten Murat Pala`dan dinledik.
 

İNCELİK VE ZARAFET ÖN PLANDA
İzmit`te yaklaşık yirmi yıldır hizmet verdiklerini belirten Pala, Freshmoon`da satışa sundukları ürünlerin büyük çoğunluğunun ithal markalar olduğunu belirterek, “Biz 20 yıllık bir aile şirketiyiz ve en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Amacımız bu kentin hanımlarının, evlerinde en şık ürünleri kullanmasını sağlamak. Hanımlara hitap eden bir mağaza olduğumuz için işimiz incelik ve zarafet gerektiriyor. Bu nedenle kendimizi sürekli yeniliyoruz. Kocaeli genelinde sadece züccaciyecilik yaparak bu şekilde kurumsallaşmış bir mağaza daha yoktur” diyor ve mağazalarında bulunan mutfak malzemeleriyle ev aksesuarlarının, Kocaeli genelinde başka hiçbir mağazada bulunmadığının altını çiziyor. 
 

ELİT KESİME HİTAP EDİYORUZ
Elit bir kesime hitap ettiklerini ifade eden Murat Pala, mağaza çalışanlarını da bu kesime hitap edebilecek kişiler arasından seçtiklerini söylüyor ve ekliyor: “Burada çalışanlar müşteriyi güler yüzle karşılar. Hepsi tek tip kıyafet giyip, yaka kartı kullanırlar. Bu, müessesemizin ciddiyetinin en büyük göstergesidir. Butik bir mağazanın özelliklerini taşıyoruz. Biz diğer AVM`ler gibi ucuz, bilindik, tek tip ürünleri getirip; yanına perde, yatak örtüsü ve benzeri ürünler koyup satma niyetinde değiliz”
 

DÜNYACA ÜNLÜ MARKLARI SATIYORUZ
Yaptıkları işin vizyonunu kavradıklarını ve kendilerini sürekli yenilediklerini belirten Pala, “Bugün dünyanın seçkin markalarından biri yeni bir ürün çıkardığında, o ürün dünyadaki seçkin mağazalarla birlikte bizim raflarımızda da yerini alır. Jumbo, Aryıldız, Berghoff, Bone China, Tantitoni, Korkmaz, Victorinox, Fissler gibi sektöründe lider olmuş markaların ürünlerini satıyoruz. Özellikle çatal bıçak takımlarında Alman ürünlerini tercih ediyoruz. Almanlar çelik ürünlerde kalitelerini ortaya koyuyor” diyor.
 

ÇİN`İ TEHLİKELİ YAPAN BİZİZ
Dünyada züccaciye ürünlerine karşı büyük bir ilgi olduğunu söyleyen Murat Pala, “Bu sektör hanımlar var olduğu sürece her zaman kendini yenileyecek ve yaşayacak bir sektördür. Dünya şu anda diğer ürünlerde olduğu gibi zücaciye ürünlerinde de Çin`e karşı mücadele ediyor. Ancak Çin`i tehlike haline getiren bizleriz. Oraya giden toptancılar Çin`de bulunan ucuz ürünleri alıyor. Oysa çok kaliteli ürünler de var ve Çin kendini çok fazla geliştirdi” şeklinde konuşuyor.
 

KURŞUNSUZ PORSELENLER SATIYORUZ
Çin`in yanı sıra son zamanlarda porselen ürünlerde kullanılan kurşun maddesinin de insanları korkuttuğunu ifade eden Pala, “Porselen ateşte fırınlanıp yapılıyor. Normalde tamamen topraktan yapılan porselenin fırınlanması 1 hafta 10 gündür. Ancak maliyeti ucuza getirmek ve daha seri üretim yapmak için bazı firmalar porselenin içine kurşun maddesi katarak üretim süresini 2 güne indiriyor. Bu da insan sağlığı için tehlike arz ediyor. Bizim ürünlerimizde kurşun bulunmamaktadır” diyor.
 

GÖLCÜK VE GEBZE`DE ŞUBE AÇILIYOR
“Bizim asıl amacımız bu kaliteyi Kocaeli genelindeki tüm hanımlara göstermektir. Kısa bir süre sonra Gölcük ve Gebze şubelerimizi de açmayı planlıyoruz. Bana, özellikle çevremdekiler ‘Neden bu mağazayı genişletmiyor veya büyük bir yere taşımıyorsun?` diye soruyorlar. Ben işimi burada çok iyi yapıyorum” diyen Murat Pala, müşterilerinin 20 yıldır burayı benimsediklerini ve firmasının adını büyütmeyi hedeflediğini ifade ediyor.
 

BAŞKASININ SATTIĞI ÜRÜNÜ RAFIMA KOYMAM
“Bazı firmalar biraz işleri iyi gittiği zaman hemen o züccaciye dükkanını değiştirip, daha büyük bir mağazada beyaz eşya ve çeşitli ev ürünleri satmaya başlıyorlar. Onlar artık züccaciyeci olmaktan çıkıyor. Birçoğu da doğru dürüst yürütemiyor. Bizim her şeyimiz diğer firmalardan farklıdır. Örneğin, benim mağazamda İzmit`te diğer mağazalarda gördüğünüz bir ürünü göremezsiniz. Bizim sattığımız bir tencere, tabak takımını başka bir mağazada bulmanız imkansızdır” şeklinde konuşan Pala, başkasının sattığı ürünü, raflarına koymadıklarını da sözlerine ekliyor.
 

BUFALO KEMİĞİ PORSELEN
Kocaeli`ye kazandırmak istediği bufalo kemiğinden yapılan porselen ürünlerden de bahseden Pala şunları söyledi: ”Bana ve birçok bayana göre, gerçek porselen bufalo kemiği tozundan yapılan porselen ürünlerdir. Ülkemizde yapılan porselenler çok kalın. Bu nedenle bizim hitap ettiğimiz kesim, bunu pek tercih etmiyor. Bufalo kemiğinden yapılan porselen ise hem çok daha sağlıklı hem de çok daha ince ve zariftir.”

 

İletişim:
FRESHMOON
Ömerağa Mahallesi, Fethiye Cad.
Dar sokak no: 9/C  İZMİT
Tel: 0262.323 01 24

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ