KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Hayallerin gerçek olduğu yer...
Hayallerin gerçek olduğu yer...
Yaşam
28 Aralık 2012 Cuma 19:56
  • 3049
  • 7

Hayallerin gerçek olduğu yer...

Üç güzel hanımın sahibi olduğu Cake & Make hem işyeri sahiplerinin hem de atölyeye gelen müşterilerin hayallerinin gerçekleştiği yer...

Cake & Make rengarenk kurabiyelerin, hayal gücünü zorlayan pastaların, nefis keklerin yapıldığı şirin mi şirin bir atölye. Üç bayan tarafından işletiliyor. Bayan elinin değdiği her yer gibi Cake & Make de insanın içini açan, neşe dolu bir mekan. Selin Yıldırım, Ayşen Buldan ve Berrin Akyüz tarafından işletilen atölye, hem işyeri sahiplerinin hayallerinin gerçekleştiği, hem de gelen müşterilerin hayallerinin hayata geçtiği yer.

 
HAYALDİ GERÇEK OLDU
Onların pastacılık macerası, yine bir pastayla başlamış...  Kamu yönetimi mezunu olan Selin Yıldırım ile halkla ilişkiler mezunu olan Ayşem Buldan gördükleri bir pastadan çok etkilenince soluğu hemen bir pasta kursunda almışlar. Masa başı işler yapmaktan çok sıkılmış olan gelin-görümce, kurs bitiminde çalışmalarına önce evde devam etmiş. Sonra Berrin Akyüz`ü de yanlarına alarak Kandıra Sapağı`nda bir atölye açmış ve hayallerini gerçekleştirmiş.
 
SADECE SÜT KULLANILIYOR
Bir yıl bu atölyede hizmet veren üç ortak kısa bir süre önce çarşıdaki yeni yerlerine taşındı. Cake & Make`te şimdi birbirinden lezzetli kekler, kurabiyeler, özel tasarım pastalar yapılıyor. Hepsi günlük olarak taze taze satışa sunuluyor. 8 pasta ustasının görev yaptığı Cake & Make sipariş üzerine de çalışıyor. Selin Hanım, “Ürünlerimizde asla katkı maddesi kullanmıyoruz. Hatta yağ ve su bile kullanmıyoruz. Her şeyi sütle yapıyoruz” diyor.
 
MALZEMELER YURT DIŞINDAN
Ürünlerinin lezzeti kadar görselliğe de önem verdiklerini ifade eden Ayşem Buldan ise “Ürünlerimizin tadı piyasadaki diğer ürünlerden farklı. Kullandığımız malzemelerde kaliteden ödün vermiyoruz. Hepsini yurtdışından özel olarak getiriyoruz. Pastalarda kullandığımız tüm figürlerde el emeği var. Bizim için müşterinin memnuniyeti önemli. Ayrıca burada satış yapmıyor, kurs da veriyoruz” diyor. 
 

BİR GÜNLÜK PASTA KURSU
Cake & Make`in pasta ve kurabiye kursu sadece 1 gün sürüyor. Aynı gün içinde siz de bir pasta ustası gibi lezzetli ve şık pastalar yapabiliyorsunuz. Siz de hayallerinizin pasta ve kurabiyelerin üzerinde gerçeğe dönüşmesini istiyorsanız, doğum günü organizasyonları, düğün törenleri, bebek tebrikleri, sevgililer günü gibi özel günleriniz için Cake & Make`i arayabilir, nefis özel tasarımlı ürünlerin sahibi olabilirsiniz.
 
 
İLETİŞİM
CAKE & MAKE
Adres: Karabaş Mahallesi Süleymanpaşa Sokak İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.334 00 00 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ