KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Huzuru arayanların adresi: Papatya Vadi
Huzuru arayanların adresi: Papatya Vadi
Yaşam
31 Ekim 2009 Cumartesi 10:53
  • 2232
  • 0

Huzuru arayanların adresi: Papatya Vadi

Usta İnşaat tarafından yaptırılan Papatya Vadi, huzuru arayanlar için biçilmiş kaftan

İzmit`in şehir merkezi ne kadar gürültülü ise oldukça sakin ve huzur dolu ilçeler de yok değil.
Sabah korna sesleriyle uyanmak istemeyenler, akşam egzoz gazına boğulmuş bir şehirde yaşamayı adeta işkence sayanlar için;
Bahçecik`teki Papatya Vadi doğru bir tercih.
Papatya Vadi, yeşilin tam ortasında. Yani yeşile doymuş bir alana inşa edilmiş.
Belki denize manzarası yok, ancak bahçenize ya da balkonunuza çıktığınızda yemyeşil dağlara bakıyorsunuz. Bol oksijen ve kuş sesleri de cabası.
Kısacası Papatya Vadi evlerinde huzur var.


Papatya Vadisi`nde yaşayan site sakinleri o kadar memnun ki, diledikleri zaman kendi özel bahçelerinde yemek yiyip sohbet ediyorlar, dilediklerinde ise bahçelerini birbirinden güzle çiçeklerle süsleyip ortamı renklendiriyorlar. Yaz kış burada oturmayı tercih eden site sakinleri ısı yalıtımı sayesinde ısı problemi de yaşamıyor. Papatya Vadi, 8.5 dönüm arazi üzerine kurulu. Müteahhit Muammer Usta`nın sahibi olduğu Usta İnşaat Taah. Ltd. Şti. tarafından 2004 yılında yapımına başlanmış, 2006 yılında teslim edilmiş. 10 dubleks villadan oluşan sitede her villanın kendisine ait otoparkı ve bahçesi mevcut.
 

HER TARAFI YEMYEŞİL
8.5 dönüm arazinin sadece bin 200 metrekaresi inşaat alanı olarak kullanılmış. Yani 7 bin 300 metrekaresi yeşil alan ve sosyal yaşam alanı olarak ayrılmış. 300 metrekare şeklinde dizayn edilen evler 4+1 olarak tasarlanmış. Evlerde iki banyo ve tuvalet mevcut. Ayrıca kışın şömine başında vakit geçirmeyi sevenler için tasarlanmış olan bir şömine de var. Isı yalıtımı sayesinde hiçbir şekilde ısınma probleminin yaşanmadığı villalarda doğalgaz kombi sistemli ısınma mevcut. Ayrıca her villada merkezi televizyon sistemi var. Site içerinde fitnes salonu ya da tenis kortu ve basket sahası yok. Ama bunların olmaması site sakinlerinin sosyal bir alanda bir araya gelmesine engel değil. Çünkü site içerisinde 225 metrekarelik bir açık havuz mevcut. Ayrıca çocuklar için bir de oyun parkı var.
 

ŞEHRE ÇOK YAKIN
Site sakinleri yaz aylarında dağ manzaralı bu havuzda serinlerken bahar aylarında da havuzun çevresinde oturup temiz havanın tadını çıkarıyor. Sitede danışmanlık hizmeti veren 2 görevli ve 1 bahçıvan mevcut. Site yöneticiliğini her yıl bir site sakini yapıyor. Bu yılki site yöneticisi Akif Azizoğlu. Site içerinde yapılacak her şey ortak karara bağlanıyor. Papatya Vadi, şehir merkezine 10 dakika, Outlet Alışveriş Merkezi`ne 7 dakika mesafede. Hem şehre uzak ve doğayla iç içe, hem de şehrin dibinde. Mahrumiyet bölgesi de değil hani. Sitenin tam önünden şehir merkezine inen otobüsler geçiyor.


Papatya Vadi`de kimler oturuyor?

Mali müşavir Cafer Erzurumlu
Sitenin müteahhiti Muammer Usta
Diş doktoru Bahadır Köprülü
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ