KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İlk Tercih Çocuk Evi’nde sevgiyle büyüyorlar…
İlk Tercih Çocuk Evi’nde sevgiyle büyüyorlar…
Yaşam
03 Aralık 2010 Cuma 15:19
  • 5600
  • 2

İlk Tercih Çocuk Evi’nde sevgiyle büyüyorlar…

Hem kreş ve anaokulu hem de etüt merkezi olarak faaliyet gösteren İlk Tercih Çocuk Evi’nin farkı, çocuklarına gösterdiği içten sevgi

2007 yılında, Yahya Kaptan yolu üzerinde edebiyat öğretmeni Meryem Kal ile kardeşi Tuğba Kal tarafından kurulan İlk Tercih Çocuk Evi, anaokulu ve etüt merkezleri turumuzun bu haftaki durağı. Etüt merkezi ve anaokulu olarak İki farklı binada faaliyet gösteren İlk Tercih, farklı branşlarda verdiği eğitim ve uzman öğretmenleriyle farkını ortaya koyuyor. Sloganı ‘Oyna, öğren, bizimle büyü` olan kurumda en çok önem verilen nokta, çocuklara gösterilen sevgi. İlk Tercih`in etüt merkezi müdürlüğünü Namık Alkan, kreş bölümünün müdürlüğünü ise Kadriye Edik üstlenmiş.


KREŞ RUHSATI VAR

Toplam 700 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren İlk Tercih`in, çocukların açık havada oynayabileceği bir de bahçesi var. Kurumda, sınıfların yanı sıra geniş bir spor ve bale salonuyla drama ve tiyatro derslerinin verildiği gösteri salonu da mevcut. İlk Tercih`in kreş ruhsatı bulunan kreş ve anaokulu kısmında, 0-6 yaş grubundaki 70 çocuğa, 7 öğretmen ve 7 stajyer öğretmen eğitim veriyor. Anaokulu kısmında 7 sınıf mevcut. 0-2 yaş grubundaki bebeklerin diğer sınıflardan ayrı bir katta bakıldığı kurumda, alt değiştirme, emekleme, uyku ve oyun odaları ayrı ayrı düşünülmüş.


ANNE SEVGİSİYLE BÜYÜYORLAR

İlk Tercih`in Milli Eğitim Bakanlığı`nın belirlediği müfredata uygun olarak eğitim alan anaokulu öğrencileri, güne sabah sporuyla başlıyor. Kahvaltıdan sonra günlük etkinliklerine devam eden öğrenciler; ayrıca drama, modern dans spor ve İngilizce dersi de görüyor. İlk Tercih`te, öğrencilere günde 3 öğün yemek veriliyor ve tüm yemekler okulun mutfağında günlük olarak hazırlanıyor. Kurumda gerçekleştirilen tüm faaliyetler ve yemek listesi velilere aylık olarak bildiriliyor. İlk Tercih`te, öğretmenlerinin anne sevgisiyle yaklaştığı çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor.


HAFTADA 5 SAAT İNGİLİZCE

İlk Tercih`in hem anakulu hem de etüt merkezi`ne hizmet veren ve Uzunçiftlik`ten Derince`ye ulaşan geniş servis ağında, çocuklar öğretmenleri eşliğinde güvenle seyahat ediyor. Kurumun etüt merkezi bölümünde 7-14 yaş grubunda 90 öğrenci, 10 sınıfta eğitim görüyor. Etüt merkezinde okuldan verilen derslerini yapan ve eksik olduğu konularda desteklenen öğrenciler, ayrıca drama, modern dans ve İngilizce dersi de görüyor. İlk Tercih`te haftada 5 saat İngilizce dersi gören öğrencilerin dil eğitimi, Filipinli İngilizce öğretmeni tarafından veriliyor.


ÖZEL KURSLAR

İlk Tercih`te, SBS`ye hazırlanan öğrencilerin derslerinde branş öğretmenleri görev alırken; küçük sınıflara sınıf öğretmenleri yardımcı oluyor. İlk Tercih etüt merkezinde, derslerin dışında hafta sonu eğitim faaliyet gösteren kurslar da var. Jimnastik, piyano, gitar, keman, resim ve İngilizce derslerini kapsayan bu kurslar, uzman öğretmenler tarafından veriliyor. Ayrıca hafta içi,  5`er kişilik gruplar oluştuğu takdirde, öğrencilere kurumun anlaşmalı olduğu Akademi Spor Kulübünde tenis, Yıldızlar Yüzme Havuzu`nda yüzme, fuar alanındaki binicilik okulunda binicilik, Kuruçeşme`de bulunan paten salonunda da paten dersleri veriliyor.


SAĞLIĞA ÖNEM VERİLİYOR

İlk Tercih`te öğrenim gören öğrenciler yılda iki kez göz ve diş taramasından geçiriliyor. Kurum Konak Hastanesi`yle de bir anlaşma yapmış. Bu anlaşma gereği, İlk Tercih Çocuk Evi`nin öğrenci ve çalışanları Konak Hastanesi`den yüzde 30 indirimli olarak sağlık hizmeti alabiliyor.  İlk Tercih Çocuk Evi`nin kreş, anaokulu ve etüt merkezinin yanında, yaz okulu hizmeti de var. Okullar kapanır kapanmaz, 3`er haftalık periyodlarla hizmete giren yaz okulunda öğrenciler hem eğleniyor hem de eğitimlerine devam edebiliyor. n Zeliha Yalçın


İletişim:

İLK TERCİH ÇOCUK EVİ
Adres: Yenişehir Mahallesi Fuat Sokak no:5
İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.311 16 22
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ