KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
İstanbul Moda Haftası’nın ardından...
İstanbul Moda Haftası’nın ardından...
Yaşam
19 Ekim 2012 Cuma 15:55
  • 963
  • 0

İstanbul Moda Haftası’nın ardından...

İstanbul Moda Haftası bu sene rekor sayıda tasarımcının katılımıyla 10-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.

İstanbul, sadece moda ile yaşadı ve modayı konuştu. Türkiye`nin en seçkin markaları ve başarılı moda tasarımcıları 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarını tanıttı. İstanbul Moda Haftası, bu sene ilk defa sanat limanları arasında yerini alan Antrepo 3`te düzenlendi... 

 

Cinsiyetleri yok eden tasarımcı SELİM BAKLACI 

2012 İstanbul Moda Haftası kapsamında ‘Işıltı Her Yerde` adlı koleksiyonuyla cinsiyet ve giyim sınırlarını sarsan tasarımcı, izleyenlerini heyecanlandırmayı ve beklenmeyeni sunmayı başardı. İpek ve pamuğun hükümdarlığındaki koleksiyonunu zihinlerimize kazıyan Baklacı, hiç şüphesiz koleksiyonunun ötesinde podyumda kullandığı androjen mankenle de bizleri sarsmayı başardı. El dökümü ayakkabıları ve aksesuarlarıyla ışıltıyı renklerin üzerine çıkaran, cesur tasarımlarıyla düş gücümüzü geliştiren Baklacı'nın koleksiyonu son derece özgün ve titiz bir el işçiliğinin yansımasının en iyi örneklerinden biriydi.
 
 

Deniz Kaprol`den felsefe rüzgarı

 
İstanbul Moda Haftası 2012 kapsamında tek takı defilesini gerçekleştiren Deniz Kaprol, Code of Life/Yaşamın Şifresi adlı koleksiyon izleyenleri şaşırttı ve beklenenin ötesinde bir felsefe rüzgarı estirdi. Tersine yaşanan bir yaşam yolculuğunu sahneleyen Kaprol, varlığı anlamlandırmaya çalışırken, ölümü ve doğumu seyircilere ters bir zaman algısında yansıtarak maddenin ötesinde bir gerçeklikle bizleri düşündürttü. 
 
MADDENİN ÖNEMSİZLİĞİ
Tasarımcı, bizlere maddenin önemsizliği hatırlatırken, bir diğer yandan da takıların belki de en kalıcı giysiler olduğunu kazıdık aklımıza. Hem tek takı defilesi oluşu hem ilgi çekiciliği ve hem de defilenin sonunda gösterilen kısa filmle adından uzun zaman bahsettireceğe benzeyen Deniz Kaprol'un farklı bir işe imza attığı şüphesiz. Koleksiyonu afterparty ve Kaprol'un internet sitesinden satın almak mümkün...
 
 
 

Uzaklara gitmeden... 

Bugünlerde birçoğumuzdaki bir tasadan yola çıkarak tasarlamış Mehtap Elaidi kıyafetlerini... Şehirde tatile çıkamayan bir kadından yola çıkan tasarımcı adeta zamansızlığı kendine ilham alıyor. Kendi şehrinizde bir turist olsanız neler giyerdiniz, sorusunun yanıtı tasarımcının 2013 ilkbahar/Yaz koleksiyonunda saklı. 
 

Erkeklerin maskesi düştü!

Niyazi Erdoğan`ın, daha önceki koleksiyonlarının devamı niteliğinde olan İstanbul Moda Haftası 2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu, erkeklere adeta bir nefes alma alanı yaratmayı hedefliyor. Niyazi Erdoğan, Kübalı şair ve romancı Reinaldo Arenas'ın çalkantılı hayatından esinlendiği koleksiyonda erkekleri adeta bir içe bakışa ve kendilerini keşfe çağırıyor. Yenilmezlik hissini alt ettikleri ve maskelerini bir kenara attıkları bir anın sonunda erkekleri bir molaya davet ediyor ve mola yerlerini bir deniz kıyısı olarak belirliyor. Giyenin üzerinde kaybolup gidiyormuş hissi yaratan desenli gömlekler, şortlar, mayolar, espadriller, plaj aksesuarları bu koleksiyonun tamamlayıcısı oluyor. 
 

Dilek Hanif`in Perileri... 

İlk kez katıldığı İstanbul Moda Haftası'nda sevenlerine masalsı anlar yaşatan Dilek Hanif`in, 19. Yüzyıl ressamı olan Mary Cassat'dan ilham alarak hazırladığı koleksiyonda 52 parça yer alıyor. Bir peri masalını andıran, kadınsı çizgilerle düşlere daldıran kıyafetler adeta bir bale gösterisinin pastel tonlarını ve ahengini yansıtıyor. Somon, vanilya, su yeşili, beyaz, uçuk pembe renklerini kullanan Hanif, şifon ve dantel kumaşlarla bahar esintisi hissinde hazırladığı koleksiyonunda gece kıyafetlerine, kokteyl elbiselerine, casual-midi elbiselere de yer veriyor. 
 

Vintage & Transparan 

Dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu'nun defilesinin sürpriz isimleri Jessica Stam ve Tamara Ecclestone oldu! Avusturya'da yaşayan dünyaca ünlü tasarımcımızın klasik çizgisinden ödün vermeyen yeni koleksiyonunda vintage desenler ve transparanlar dikkat çekti. Stil sahibi gece elbiseleriyle ün yapan tasarımcının yeni koleksiyonundaki tuvaletler kadınsı hatları ön plana çıkarırken, kumaş seçimleriyle farkını ortaya koydu... 
 

HAFTANIN BLOG`U  

Köpekler hakkında her şey
Türlü oyunları, masum pozları, ‘bana da, bana da yemek ver` bakışlarıyla sokaktaki isimsiz olanlar dahil, her biri adına akrostişler yazdırma sevimliliğine sahip canlılar, köpeklere aşık Ergin'in sürekli güncel tuttuğu bu blog; köpek hastalıkları, köpek bakımı ve eğitimi ile ilgili onlarca bilgilendirici yazıdan oluşuyor. Bir de bakmaya doyamayanlara pinterest camiasında fotoğraf albümü olsa hiç de fena olmaz hani.
http://www.kopeklerhakkindahersey.com 
---------------------

HAFTANIN SÖZÜ

“Eğitim, kendinize güveni veya kontrolünüzü kaybetmeden, neredeyse herkesi dinleyebilme kabiliyetidir.” Robert Frost
 
 
 

ZAYTUNG`dan...

Milletvekili olmak için evden kaçan E.G (18), Ankara pavyonlarına düştü.
 

Google gerçekleri (Gerçek olduğuna dair bir şüpheniz varsa lütfen Google'da arayın)

Sevişirken ölen erkeklerin %85`i evlidir.

 

TRENDS of TWITTER

#birşeyinfarkındayım
#KarşılıklıTakipBaşladı
#Görünce
#ikincibirşansvermem
Erol Günaydın
#TürkBelieberlarveDirectionerlarTakipleşsin
Hakan Şükür
Ünal Aysal
Geri
#enözleyeceğimSMS
 

Ölmeden önce...

1947'de bir UFO'nun düştüğü iddia edilen Roswell kasabasına gidin... 
 

 

HAFTANIN KİTABI  

Genetik Miras / WILLIAM LANDAY

 
İyi veya kötü biri olmak kendi tercihimiz midir?
Ödüllü yazar William Landay'in Amerika'da büyük yankı uyandıran romanı, insanların suçla olan ilişkisini sorgularken, yürek burkan bir aile dramını da gözler önüne seriyor.Akıllara durgunluk veren bu romanın çıkış noktası, suç işlemeye yönelik dengeleri sarsacak yeni bir teoriye dayanıyor. Son yıllarda suça eğilimi olan insanlar üzerinde yapılan bazı araştırmalar, beyinde saldırganlık hissi uyandıran bir suç genine işaret ediyor. Bu teori kanıtlanırsa insanlar korktukları bir gerçekle, yani genetik mirasla yüzleşmek zorunda kalabilir mi? 
 

Eğer hala yapmadıysanız MUTLAKA…

 
‘Tetikçiler`, film, MUTLAKA seyredin,
 
‘Vaveyla-SILA`, albüm, MUTLAKA dinleyin,
 
‘Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez`, Kemal Sayar, Kitap, MUTLAKA okuyun,
 
‘İş Sanat Klasik, Caz ve Dans 2012 – 2013` MUTLAKA takip edin,
 
‘Büyük Mucize`, DVD,  MUTLAKA izleyin,

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ