KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İyi bir fikrimiz var!
İyi bir fikrimiz var!
Yaşam
16 Kasım 2012 Cuma 16:10
  • 3446
  • 0

İyi bir fikrimiz var!

‘İyi bir fikrimiz var’ dediler; merak ettik, gidip bir bakalım dedik. İyi Fikir Atölyesi’nde kağıda can veren usta ellerle tanışma fırsatı bulduk...
Hayat içinde herkesin iyi bir fikri vardır... Hayalini kurduğu şeyi gerçekleştirmek gibi, değişik bir şey icat edip insanlığa sunmak gibi… Bir de öyle fikirler vardır ki, onlar var olanı eğlenceyle harmanlayıp içine sevgiyi ve orijinalliği de katarak insanlara özel olduklarını hissettirir. İşte bu duyguyu bize ve İzmitliler`e yaşatan birisi var aramızda... Elif Azizoğlu, kağıt deyip geçtiğimiz cisme hayat veren bir isim. El emeği ve sonsuz sabrıyla tek tek işlediği kağıtları adeta konuşturuyor. Özellikle doğum günü partileri için hazırladığı özel tasarımlarıyla müşterilerine görsel bir şölen sunuyor. 
 

İNTERNETTEN ÖĞRENDİ
Konuğu olduğumuz Elif Hanım`ı gelin biraz daha yakından tanıyalım, sevimli atölyesinde ne gibi iyi fikirleri varmış hep beraber öğrenelim. Elif Azizoğlu, 1977 doğumlu... Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu, evli ve 6 yaşında bir erkek evlat sahibi. İzmit`te yaşıyor. Yurt dışında kağıt tasarımının profesyonel şekilde yapıldığını görünce işe kendisine bir blog açmakla başlamış. İnternetten izleyerek öğrendiği tasarımları blogunda paylaşmış. Zamanla grafik tasarım programını da kavrayınca uygulamalı olarak kağıt tasarımı yapmaya başlamış. 
 

NELER YAPILMIYOR Kİ...
Daha sonra bir atölye açma fikrini kafasında şekillendirmiş ve İyi Fikir Atölyesi`ni 3 yıl önce hayata geçirmiş. ‘Peki, bu atölyede ne yapıyor?` sorusuna, ‘Neler yapmıyor ki?` şeklinde cevap vermek istiyorum. Rengarenk bir yer burası... Doğum günü kutlamalarından bekarlığa veda partisine, bebek partilerinden (ilk adım ve diş buğdayı gibi) kına gecesi için özel süslemelere, doğum odası kapı süsüne kadar ne ararsanız var. İyi Fikir Atölyesi 180 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor. Elif Hanım`ın bir de ortağı var; iş yerini  fotoğraf sanatçısı Burcu Demirel ile birlikte açmışlar. Fakat iş alanları birbirinden farklı... 
 

BİR HAFTA SÜRÜYOR
Elif Hanım, süslemeler için kağıt, kurdele, kumaş gibi malzemeler kullanıyor. Bu malzemeleri de İstanbul`dan özel olarak alıyor. Eğer siz de özel gününüzün Elif Hanım tarafından bir masala dönüştürülmesini istiyorsanız, öncelikle ona 15 gün önceden ulaşmalısınız. Nasıl bir parti istediğinizi öğrendikten sonra, Elif Hanım`ın taslak hazırlaması, baskıya göndermesi, kağıtları kesmesi ve yapıştırması için bir haftaya ihtiyacı oluyor. Partiye çağıracağınız insan sayısı da önemli tabii... Elif Azizoğlu tek başına çalıştığı için bir seferde 20 ila 50 kişilik partiler için sipariş alabiliyor.
 

ORGANİZASYON DA VAR
Elif Hanım kağıt süslemelerini tek başına yapıyor ama talep olduğu zamanlarda anlaşmalı organizasyon şirketleriyle de çalışıyor. Böyle zamanlarda müşterilerine balon, palyaço, pasta ya da kurabiye gibi tam donanımlı bir parti hazırlayabiliyor. Elif Azizoğlu`nun hedefi, gelecekte atölyesini daha hareketli bir hale getirerek, burayı anne ve çocukların kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebileceği bir merkeze dönüştürmek. İşe, özel kutlamaları atölyesinde yaparak başlamayı planlıyor. Atölyede süslemeden pastaya ve garsona kadar her türlü inceliğin düşünüldüğü partiler yapmayı istiyor.
 
 
BAŞKA İYİ FİKİRLER YOLDA...
Böylelikle çocuğunun doğum günü partisini İyi Fikir Atölyesi`nde yapan anneler hiç yorulmadan günün keyfini çıkarabilecek. Elif Azizoğlu şu anda atölyesinde kağıt süslemesi üzerine eğitim vermiyor ama özellikle anne ve çocuklar için bir kurabiye atölye çalışması yapmayı çok istiyor. “Anne ve çocuklarının ortak bir paydada buluşmak adına bir şeyler yaparken eğlenmesi çok hoş bir durum olur” diyor. Bunun dışında bebek bekleyen anneler ve çocuk diş sağlığıyla ilgili seminerler organize etmeyi de arzu ediyor. Butik sabun kursu, çocuklar için seramik atölyesi çalışması da aklındaki diğer iyi fikirler. 
 

TÜM ÜRÜNLER ÖZGÜN
Her ürünün özgün olmasından yana olan Elif Hanım, bütün tasarımların kendisine ait olduğunu ve hiçbir yerden alıntı yapmadığını üstüne basa basa söylüyor. Belki sade, modern, şirin tasarımları tam da bu yüzden bu kadar çok beğeniliyor. Peki, ‘İyi fikirlerin yeni adresi` sloganıyla yola çıkan ve bu yolda koşar adım ilerleyen İyi Fikir Atölyesi`nde fiyatlar nasıl? Elif Hanım siparişini aldığı ürünleri adet olarak fiyatlandırıyor. Her bir ürün için belli bir fiyat aralığı var; paket fiyatlar ürünlerin adedinin toplamına göre oluşuyor. 
 
 
 
 
İletişim:
İYİ FİKİR ATÖLYESİ
Adres: Fatih Mahallesi Akarca Caddesi Çeto Kebap yanı No:66/102 Alikahya/İzmit/KOCAELİ
Tel:  0262.319 23 19 
facebook.com/iyifikiratolyesi 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ