KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kahvaltı bahane Kahverengi şahane
Kahvaltı bahane Kahverengi şahane
Yaşam
19 Ekim 2012 Cuma 15:33
  • 2701
  • 1

Kahvaltı bahane Kahverengi şahane

Kahverengi Kafe müdavimlerine sunduğu zengin kahvaltının yanında sımsıcak ortamıyla da benzerlerinden ayrılıyor
Abdülkadir ve Nadir Pirimoğlu kardeşler tarafından nisan ayında hizmete açılan Kahverengi Kafe, zengin menüsü ve samimi ortamıyla hemen benimsendi. Kısa bir süre önce işletme müdürlüğünü Zeynep Yalaz Davacı`nın üstlenmesiyle daha da güçlenen Kahverengi, dünya mutfağından seçme lezzetler, yöresel kahvaltı çeşitleri ve değişik lezzetlerdeki kahveleriyle dikkatleri çekmeye devam ediyor. Mekan, Kocaeli Profesyonel Aşçılar Derneği`nden sertifikalı şef Selahattin Bağım`ın hünerleri ellerinden çıkan menüsüyle çok iddialı.
 
EV KAHVALTISI
Dünya mutfağını İzmitliler ile buluşturan Kahverengi Kafe, güne sıkı bir kahvaltı yaparak başlamak isteyenler için akılda tutulması gereken bir adres. Müşterilerine şehrin göbeğinde ev kahvaltısı keyfi sunan mekanda reçel çeşitlerinden patates kızartmasına, bal-kaymaktan peynir türlerine, zeytin çeşitlerinden acıkaya, mıhlamadan soya soslu hamur kızartmasına kadar aradığınız her lezzeti bulmanız mümkün.  Ayrıca, Kahverengi Kafe`de isteğinize bağlı olarak size özel kurabiye ve pasta çeşitlerini de tadabilirsiniz.
 
ELİMİZ ÇOK BOL
Her çeşit menüde müşterilerinin hem karnını hem gözünü doyurmayı hedefleyen Kahverengi Kafe`de porsiyonlar oldukça büyük. Ellerinin gayet bol olduğunu söyleyen işletme müdürü Zeynep Yalaz Danacı, “Kahvaltı menümüzde kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı çeşitlerimiz var. Elimiz açık, ikramlarımız bol bol... Ürünlerimizde gayet iddialıyız. Özellikle acıkamız ve mıhlamamız en çok tercih edilen kahvaltı ürünleri arasında. Mıhlama Karadeniz`inse, tereyağından peynirine kadar Karadeniz`den geliyor.
 
ALIŞVERİŞ İZMİT`TEN
Acıkamızın salçası ise Hatay`dan özel geliyor. Cevizini de kendimiz yetiştiriyoruz. İlerleyen zamanlarda kahvaltı menümüze gözleme de ekleyeceğiz. Müşterilerimiz kahvaltıda ne görmek istiyorsa onu bulundurmaya çalışıyoruz. Bu arada yöresel lezzetler dışında, diğer ürünlerimizde kullandığımız tüm malzemeleri İzmit esnafından temin ediyor, alışverişimizi onlardan yapıyoruz” diyor. Müşteri kitlelerinin 25 yaş üstü gençlerden oluştuğunu ifade eden Nadir Pirimoğlu ise sözlerine şöyle devam ediyor:
 
NE ZAMAN İSTERLERSE...
“Haftanın 7 günü sabah 08:30`dan akşam 24:00`e kadar açığız. İzmit`te bütün kafeler saat 14:00 olduğu zaman kahvaltı sunumunu bitiriyor ama bizde yok diye bir şey yok. Müşterimizin canı ne zaman ne isterse, her menüyü hazırlıyoruz. Kahverengi Kafe genellikle eski İzmitliler`in tercih ettiği bir mekan. Burada her masa her masayla konuşur, tam bir aile ortamı var. İsteyenler çocuklarıyla da rahatça gelebilir.” Kahverengi Kafe özel günler için de sık sık tercih ediliyor. 
 
SULU YEMEK DE VAR
Doğum günü, hanım günleri, apartman toplantıları için oldukça uygun olan mekanda, hafta içi sulu yemek servisi de var. Özellikle ev yapımı mantısıyla beğeni toplayan Kahverengi, çalışan kesimin ve öğle tatilinde kısa bir mola vermek isteyen öğrencilerin sık sık uğradığı, her yaştan insanın samimi bir ortamda birlikte hoşça vakit geçirebildiği bir atmosfer yaratmış. Eğer siz de şehir içinden fazla uzaklaşmadan nefis bir kahvaltı sofrasında keyif yapmak ya da dünya mutfağının nefis lezzetlerini tatmak isterseniz, Kahverengi`ye mutlaka uğrayın deriz...
 
 
 
KAHVERENGİ KAFE
Adres: Karabaş Mahallesi Köseoğlu Sokak Gözde Apartmanı No:4 İZMİT/KOCAELİ
Tel: 0262.323 13 83
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ