KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kale Okulları Anaokulu minikleri bekliyor
Kale Okulları Anaokulu minikleri bekliyor
Yaşam
24 Eylül 2010 Cuma 12:38
  • 6693
  • 2

Kale Okulları Anaokulu minikleri bekliyor

Tecrübeli kadrosu ve eğitim kalitesiyle yepyeni bir eğitim kurumu: KALE OKULLARI

Sağlıklı ve başarılı bireyler yetiştirebilmek için eğitimin küçük yaşta başlaması gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Her ailenin en büyük önceliği, çocuklarının anaokulunda başlayan eğitim hayatı. Hangi eğitim kurumunun seçileceği ise verilecek en önemli kararlardan birisi. İlimizde anaokulu eğitimi veren birçok kurum bulunuyor. Bu kurumların en yenilerinden birisi de Kale Okulları anaokulu. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı ile beraber faaliyete geçen Kale Okulları anaokulunu sizler için ziyaret ettik.
 

20 YILLIK TECRÜBE
Kale Okulları, ilimizde yeni açılmış olmasına rağmen 20 yıllık bir tecrübeye sahip. Kurucuları, 20 yıllık tarih öğretmeni Bahir Azak, fizik öğretmeni Halit Bozkurt ve biyoloji öğretmeni Özer Özekinci olan Kale Okulları`nda,  anaokulu öğretmeni Zeynep Gürel`den bilgi alıyoruz. Geleceğe faydalı bireylerin yetişmesinde anaokulu eğitimin oldukça önemli olduğunu söyleyen Gürel, “Bizler çocuklarımızı psikolog denetiminde uzman bir kadro ile eğitiyoruz. Eğitim sistemimiz çocuk merkezli, aktif öğrenme sistemi. Bu nedenle programlı ve düzenli bir şekilde ilerliyoruz” diyerek, kurumun eğitim anlayışını özetliyor.
 

AKTİK ÖĞRENME SİSTEMİ
3, 4, 5 ve 6 yaş guruplarındaki öğrencilere eğitim veren kurumda proje tabanlı öğretim uygulamaları, çoklu zeka kuramına dayalı uygulamalar ve high scope sistemli eğitim gerçekleştiriyor. Gürel, çoklu zeka kuramı ve high scope sistemli eğitimin nasıl verildiğini şu şekilde açıklıyor: “Eğitimde çocukların neyi, ne kadar yapabildiklerini; neleri bildiklerini belirlemek değil, güçlü yanlarının ortaya çıkarılması önemlidir. Bireyin özel, mantıksal, görsel, bedensel, müzikal, iletişimsel, öze dönük ve doğal zekasını geliştirmek hedef alınır. Çocuğun gelişim profili çıkarılır. Programın, zeka boyutlarına ilişkin becerileri kapsamasına özen gösterilir. Çoklu zeka bu bakımdan bireylerin yetiştirilmesinde oldukça önemlidir.
 

HİGH SCOBE
High scobe ise temel öncülü çocukların, daha çok kendi kendilerine planladıkları etkinlikleri öğrenmelerine dayalıdır. Çocuklar kendi zaman ve enerjilerini gerektiği gibi kullanarak, neyi nasıl yapacaklarına ilişkin kararlar alır. Kendi seçtikleri amaçları ve görevleri özgün biçimde, sorumlulukla izleme ve tanımakla; öz disiplin ve yeteneklerini geliştirir. Nesnelerle ilgili bilgilerini, sanatsal becerilerini ve rahatça hareket etme yeteneklerini geliştirir. Yaratıcı, girişken, sorgulayıcı bilgiye ve başkalarının görüşlerine açık olma özelliklerini geliştirir. Son olarak ise düşünce fikir ve duygularını dile getirmeleri, başkalarına yetebilmeleri için deneyimlerini yüksek sesle anlatma yeteneklerini geliştirir.”
 

ÇEŞİT ÇEŞİT FAALİYET
Kale Okulları anasınıfında verilen eğitim faaliyetleri oldukça kapsamlı. İlgi köşelerinde oyun, ısınma hareketleri, serbest boyama faaliyetleri; anadil etkinlikleri, şiir, tekerleme, bilmece, hikaye; kukla etkinlikleri, çizimle anlatma, dramatizasyon, pandomim ve sinevizyon da eğitimi verilen faaliyetlerin sadece bir kısmı. Okula giriş saati saat 8.30.  Kahvaltının ardından etkinliklere başlanarak eğitici oyunlarla beraber günün değerlendirilmesi yapılıyor ve 17.00`de gün tamamlanmış oluyor. Minik öğrenciler branş dersi olarak İngilizce; isteğe bağlı olarak Fransızca ve Rusça, müzik, resim, drama-tiyatro dersleri görüyor. Her ay gezilerin düzenlendiği Kale Okulları anaokulunda buz pateni, at binme ve yüzme faaliyetleri de gerçekleştiriliyor. Rutin çalışmalar içerisinde bulunan artık malzeme günü, göster anlat günü, kitap günü, kukla günü ve oyuncak günü ise çocukların zevk alarak gerçekleştirdikleri dersler arasında. Kale Okulları anaokulu modern dans, bale, piyano ve keman derslerini ise isteğe bağlı ve ücretli olarak veriyor.
 

YABANCI DİL AĞIRLIKLI
Yabancı ve Türk öğretmenlerle İngilizce ağırlıklı ve bilgisayar destekli eğitimin verildiği Kale Okulları anaokulunda, 60 kişilik bir anaokulu kapasitesi bulunmakta. Butik kolej anlayışına sahip olan kurumda sınıf mevcutları ise en fazla 15 kişi. 6 öğretmenle hizmet veren Kale Okulları anaokulu bölümü, kurumda oldukça sıcak bir ortam yaratmış. Aileler, yeni açılan bir okul olmasına rağmen kurumun kalitesinin farkında, çocuklarını büyük bir güvenle emanet ediyor. Deneyimli şoförlerle birçok bölgeye ulaşan servis hizmeti ise Kale Okulları`nda oldukça  düzenli bir şekilde işliyor.İletişim:
KALE OKULLARI
Adres: Hacı Mustafa Mahallesi Gazi Osman Paşa Caddesi
No:2  Köseköy-Kartepe – Kocaeli
Tel: (262) 373 58 43 – 373 45 40

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ