KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Kalıcı güzellik…
Kalıcı güzellik…
Yaşam
31 Aralık 2010 Cuma 14:36
  • 2374
  • 1

Kalıcı güzellik…

Merhaba! Hepinize mutlu yıllar…

Yeni senenin hepinize sağlık, mutluluk, huzur, sevgi, barış, aşk getirmesini; 2011`de tüm güzelliklerin Zeynep`in mutfağından çıkmış mis gibi tarçınlı kurabiyenin kokusu, anneannemin çilek reçelinin tadı, köşedeki kahveciden alınmış irish cream`in keyfi, senelerdir görmediğiniz eski bir dostunuzla karşılaştığınızda sohbete kaldığınız yerden devam etmenin yaşattığı haz gibi sizi sarmasını temenni ederim. Umutlarınız hep sürsün, hastalıklarınız şifa bulsun, dertlerinizin çaresi sizi bulsun. İşiniz gücünüz rast gitsin. Sevdikleriniz hep yanınızda, sevmedikleriniz de onları sevenlerin yanında olsun.  Bebek bekleyenler bebeklerini sağlıkla kucaklasın. Çocuğu olanlar mezuniyetlerini görsün. Sevenler birbirine kavuşsun. Dargınlar barışsın. Kısacası tüm güzellikler sizleri bulsun.

***
Her sabah makyaj yapmakla uğraşmak istemeyen bayanlar, her daim güzel görünmenin yolunu buldu: Kalıcı makyaj… Kalıcı makyajla alakalı merak ettiğiniz tüm bilgileri hem kendim hem de sizler için araştırdım…


KALICI MAKYAJ NEDİR?

“Permanent make up” yani kalıcı makyaj, doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilmesi işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.


KALICI MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.


KALICI KAŞ MAKYAJI?
Yüz ifademizi net bir şekilde belirtmemizi sağlayan kaşlar kalıcı makyaj sayesinde muhteşem bir görünüme kavuşuyor. Kalıcı makyaj seyrelmiş ve küsmüş olan kaşlarınızı daha gür gösterebilir; bozuk kaş şeklinizde vurgulama yaparak güzel bir görünüm sağlayabilir; kaş yoğunluğunuzu artırabilir veya kaşı tamamen dökülmüş kişilere kaş yapılabilir.


KALICI GÖZ MAKYAJI
Göz makyajı, daha doğrusu kusursuz göz makyajı için eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki göz makyajı malzemesinin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin göz makyajı ve gözü daha güzel göstereceğidir.
Göz makyajı yaparken göz şeklindeki kusurları gizlemek için gereken değişiklikleri yapmak önemli. Gözü ideal göz şekli olarak kabul edilen badem göze yaklaştırmak için göz şekillerine göre makyaj teknikleri kullanılır. Göz makyajı ve Göz şekillerine göre makyaj için öncelikle göz şeklinizi bilmelisiniz. Aşağıdaki tüyolar size bu konuda yardımcı olacaktır.


Göz makyajı ve göz şekillerine göre makyaj için göz şeklinizi belirleyin:
1. Göz kapağı gözün renkli kısmının üzerine düşüyorsa bu küçük gözdür.
2. Gözün yükseklik ve uzunluğu birbirine eşit durumda ise bu yuvarlak gözdür.
3. Düz bir şekilde aynaya bakarken gözün renkli bölümünün hareketleri takip edilebiliyorsa bu büyük gözdür.
4. Dış açı iç açıya göre daha dar ise bu düşük gözdür.
5. Eğer kaş yayı düşükse bu da çukur gözdür.


KALICI DUDAK MAKYAJI
Dudaklarınızı daha iyi tanımlamayı sağlar, düzensiz dudak hatlarını düzeltir, ruj ve parlatıcının akmasını önler, dolgun ve çekici bir dudak yapısına sahip olmanızı sağlar. Dudakta bulunan yara izlerini gizleyebilir.


KALICI KİRPİK UZATMA
Kirpik ekleme, seyrek kirpiklere dolgu yapma, kısa kirpikleri de uzatma uygulamasıdır. Öncelikle gözler temizlenir. Kirpik, özel yapıştırıcısıyla eklenir ve şekil verilir. Kirpik ekleme daha çok dolgun bir görüntü için uygulanmaktadır. 2 Hafta ile 4 Hafta arası kalıcılığı olmaktadır. Düzensiz ve seyrek kirpikler ve kirpik uzatmak için kirpik ekleme kolay bir çözümdür.


DİKKAT!
Uygulamanın tam anlamıyla kalıcı olması, bazı konulara dikkat edilmesini gerektirir. Alfa-hidroksi, retin-a ve glikolik asit kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir. Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir.


PRATİK BİLGİ: AYNASIZ RUJ NASIL SÜRÜLÜR
1. İşin sırrı parmağınızı kullanmakta. Böylelikle dudaklarınızı hissedebilir ve rujun dışarıya taşmasını engelleyebilirsiniz. Tazeleme zamanı geldiğinde, rujunuzu çıkarın ve yüzük parmağınızın ucunu rujun üzerine sürtün.

2. Parmağınızı hafifçe alt dudağınıza dokundurun. Rengi, dudağın orta kısmından kenarlara doğru yayarak en yoğun pigmentin dudağınızın kalın kısmına oturmasını sağlayabilirsiniz.

3. Şimdi dudaklarınızı birbirne bastırark alttaki rengin üst dudağınıza geçmesini sağlayın. Bu işlemi olabildiğince nazikçe ve dışarı taşırmayacak şekilde özenle yapmaya gayret edin.

4. Yüzük parmağınıza bir miktar daha ruj sürün ve üst dudağınızın en geniş iki noktasına uygulayın. Üçüncü adımda uyguladığınız işlem, bu kısımları tam anlamıyla kaplamayabilir.

5. Son olarak küçük parmağınızı kullanarak üst dudağınızın orta kısmına dokunun. Böylece dudaklarınızın etrafına taşmış olabilecek fazlalıkları temizlemiş olacaksınız.
Haftanın Sözü
“Beş yıl sonra bugüne göre iki konu dışında aynı kalacaksınız. Bu süre içinde tanıdığınız insanlar ve okuduğunuz kitaplar .”  Mac Millian


 Eğer hala yapmadıysanız MUTLAKA…
 ‘İyileştiren Şarkılar 1-2`, albüm, MUTLAKA dinleyin,
 ‘FRIDA`, kitap, MUTLAKA okuyun,
 '100 Koleksiyondan 100 Nuri İyem', sergi, 19 Şubat`a kadar, İş Sanat, MUTLAKA görün,
 ‘Çılgın Nuri ve Tembel Kamber`, çocuk oyunu, 1-29 Ocak, Mavi Uçurtma Sahnesi MUTLAKA seyredin,
 ‘Haraşo Hayatlar`, tiyatro, 10 Şubat`a kadar, biletler Biletix`de MUTLAKA seyredin,


Bunları biliyor muydunuz?

 Ceyla Gölcüklü`nün annesinin, torunu Lara için eski damadına velayet davası açtığını,
 İclal Aydın`ın 4.kez nikah masasına doğru gittiğini,
 Murat Ünalmış ile Birce Atalay`ın evlenmeye karar verdiğini,
 Demet Akbağ`ın yeni bir dizi ile TV`e geri döndüğünü,
 Demet Sağıroğlu`nun son 8 ayda annesini, anneannesini ve babasını kaybettiğini,
biliyor muydunuz?

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ