KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Kalite ve dürüstlükten taviz vermeyiz!
Kalite ve dürüstlükten taviz vermeyiz!
Yaşam
05 Aralık 2012 Çarşamba 15:22
  • 780
  • 0

Kalite ve dürüstlükten taviz vermeyiz!

Sevgi Bizim YAŞAM okurları, Bu hafta sizleri şehrimizin önemli iş adamlarından biriyle tanıştırmak istiyorum...
KARTEPE Hafriyat`ın ortaklarından olan Kenan Karslı özgüveni yüksek, manevi değerleri üst seviyede, yardım sever, çevreye duyarlı, girişimci, yenilikçi, genç bir iş adamı. 
Klasik bir patron hiç değil...  İşini ciddiye alıyor ama kendisine ve ailesine vakit ayırmaktan da asla vazgeçmiyor. 
Ona göre, iş hayatındaki başarının temel taşı, dürüstlük ve güven. 
Babasının tecrübelerine kendi vizyonunu da ekleyerek şirketini her geçen gün daha ilerilere taşıyan Kenan Karslı`yı, gelin daha yakından tanıyalım...
Esra AYDIN
 
 
Kenan Bey, öncelikle sizi biraz tanıyalım mı?
Aslen Trabzonluyum. 1975 yılında Suadiye`de doğum. Uzun süredir İzmit`te yaşıyorum.
 
Eğitim hayatınız İzmit`te mi geçti?
Liseyi Özel Kocaeli Koleji`nde okudum. Üniversite sınavında İngiliz dili ve edebiyat bölümünü beş puanla kaybedince bir daha sınava girmedim. Doğrudan askere gittim, döner dönmez ticarete başladım.
 
Peki, Kartepe Hafriyat`ın hikayesi nasıl başlıyor?
1984 yılında babamızın kurduğu firmamız, bugün 28 yaşında. Kartepe Hafriyat olarak kaliteden, dürüstlükten ve güvenden asla taviz vermiyoruz. Müşterilerimizin çözümlerine yardımcı olmak, onların memnuniyetini sağlamak ve işlerimizin teslimatını güven içinde sürdürmek bizim için çok önemli.

BÖLGEYİ İYİ TANIYORUZ

Güven ve kalite odaklı çalışma biçiminizi takdir ediyorum. Köklü ve prestijli bir firmasınız. Çalıştığınız firmalar ve faaliyetlerinizle ilgi neler söyleyebilirsiniz?
Yıldız Entegre`nin sekiz senedir tüm alt yapı çalışmalarını ve düzenlemelerini biz yapıyoruz. Güvene ve disipline dayalı çözüm ortaklığımızın uzun yıllar devam edeceğine inancım sonsuz. Fritolay , Howon gibi firmalarının da tüm alt yapı çalışmaları bize ait. Şu anda Acısu`da bir İtalyan firmasının sahibi olduğu Hundai`ye yan sanayi parçalarını üretecek olan fabrikanın alt yapı çalışmalarını da yine biz sürdürüyoruz.
 
Fark yaratmanın başarı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Sizi başarılı kılan, rakiplerinizden ayıran en önemli özellik nedir, Kenan bey?
Kartepe Hafriyat köklü bir firma. Kocaeli`nin tüm bölgelerinde faaliyet gösteriyoruz. En büyük farkımız Kartepe bölgesini çok iyi tanıyor olmamız. Bu da bölgedeki gücümüzü arttırıyor. Her geçen gün büyüyerek ağımıza yeni araçlar ekliyoruz. 

SON SÖZÜ BABAM SÖYLER

Babanız Veysel Karslı ve ağabeyiniz Ali Karslı ile birlikte çalışıyorsunuz. Aile bireyleriyle çalışmanın zorlukları oluyor mu? Çakıştığınız noktalar mutlaka oluyordur, nasıl çözüm üretiyorsunuz? Genelde son söz kimdedir?
Elbette zorlukları da var ancak, avantajları daha çok. Saygı olduktan sonra çözülmeyecek hiçbir şey yok. Her zaman son söz babamıza aittir. O bizim büyüğümüz, her zaman tecrübesine hürmet ederiz.
 

Kenan Karslı`nın ve Kartepe Hafriyat`ın başarısının sırrı bu mu?
Sırrımız dürüstlük ve işini sevmek. Bu babamızdan öğrendiğimiz en büyük derslerden biridir. Güven esasıyla çalışırız. Yeri geldi, zarar ederek çalıştık. Buradaki amaç istenilen işi istenildiği zaman yapmak, müşterimizi memnun etmek ve güven ilişkisi geliştirmek. Annem her sabah kapıdan uğurlarken. ‘İşinizi düzgün yapın, asla yalan konuşmayın, dürüst olun, Allah mutlaka kapınızı açar, işinizi yoluna koyar` derdi. Biz böyle büyüdük. Bu ilkeler bize güç ve itibar kazandırdı.
 
Kenan Bey, herhangi bir derneğe veya sivil toplum kuruluşuna üyeliğiniz var mı?
Evet, KASİAD ve GİKAD üyesiyim. 

HAYATIMIN ODAK NOKTASI

Siz mütevazı yapınızdan dolayı söylemeyeceksiniz galiba ama kütüphanenizde ‘Kimse Yok mu Derneği`ne ait, sizin adınıza bir plaket görüyorum, biraz da bu dernekle ilgili konuşalım mı? 
Evet, 2010 yılından beri ‘Kimse Yok mu?` derneğinin faaliyetlerine katılıyorum. İnsanı yardım projelerinin içerisinde yer alıyorum. Özellikle yardıma muhtaç çocuklarla ilgili çalışmalarımız oluyor.
 
Biraz  özel hayatınızdan konuşalım, mesela günde kaç saat çalışıyorsunuz?
Günüm sabah 07:00`de başlar, akşam 18:00`de son bulur. Ondan sonra zamanımı kendime ve aileme ayırırım. 
 
Evli olduğunuzu biliyorum... Çocuklarınız var mı, Kenan Bey?
Biri 4,5, diğer 2 yaşında iki kızım var. Kız babası olmadan babalığın ne demek olduğunu anlamak çok zor. Onlar benim hayatımın odak noktası.
 
Peki, hafta sonları ailenizle nasıl vakit geçirirsiniz?
Kızlarım ve eşimle güne güzel bir kahvaltı yaparak başlarız. Doğayı çok sevdiğim için hafta sonları genelde Kartepe`de oluyoruz. Kızları parka götürür, onların eğlencelerini izleriz.

BİLARDODA İDDİALIYIM

Bu iş temposunda kendinizi ödüllendirmek için neler yaparsınız? 
Ben keyfine düşkün biriyim. Bilardo oynamayı çok seviyorum. Bu benim en büyük tutkum ve çok iddialıyım. Haftanın üç günü spor yapıyorum. Böyle olduğuma bakmayın, son zamanlarda biraz kilo aldım.
 
Spordan bahsettik, futbolla aranız nasıl peki?
Dürüst olmak gerekirse futbolla pek ilgilenmiyorum. Ama hangi takımı destekliyorsunuz derseniz Trabzonspor`u derim. Ayrıca Suadiyeli olduğumuz için Suadiyespor`u maddi ve manevi her zaman destekliyoruz.
 
Kenan bey, Bizim YAŞAM`ın konuğu olduğunuz için çok teşekkürler... Başarılarınızı takip etmeye devam edeceğiz...
Beni konuk ettiğiniz için ben çok teşekkür ederim. Bizim YAŞAM`ın iyi bir takipçisiyim. Sizlerle tanışmak çok keyifliydi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ