KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kendin tasarla kendin tak
Kendin tasarla kendin tak
Yaşam
17 Aralık 2010 Cuma 19:01
  • 4615
  • 1

Kendin tasarla kendin tak

Artık İzmit’te, hanımların her türlü takıyı, doğal taşlarla kendi zevkine göre tasarlayabileceği mağaza var.

Kısa bir süre önce hizmete giren ve farklı konseptiyle ilgi çeken Fantasia Taş, doğal taşlara merakı olan herkes, özellikle de bayanlar için vazgeçilmez bir mağaza olacağa benziyor. Ferhat Kaplan ve Faruk Kurnaz`ın ortaklığında açılan Fantasia Taş`ta, yurt dışından gelen doğal taşları ve takı yapımında kullanılan bütün aparatları bulmak mümkün. Mağazaya girince kendinizi rengârenk, pırıl pırıl parlayan taşların büyüsüne kaptırıp, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Eğer takı tasarlama yeteneğiniz yoksa, üzülmeyin; çünkü mağazanın bir de takı tasarımcısı var. Takı tasarımcısı Sema Tuna tamamen sizin için,  arzu ettiğiniz taşlardan, özel bir kolye ya da bir bileklik tasarlayabilir. Fantasia`da tasarlanan takılar kupon üretim olma özelliği taşıyor. Yani tamamen size özel ve tek olarak tasarlanıyor. Bu yüzden de mağazanın çok kaliteli bir çizgisi var. Öyle ki, Ferhat Bey takılarını Tahtakale`den isteyen toptancılara dahi vermiyor.
 

AŞK-I MEMNU DİZİSİ İÇİN TASARLADI
Mağazanın ortaklarından Ferhat Kaplan yıllardır bu işin içinde. Her ilde bir bayisi ve İzmit`te de iki takı atölyesi olan Ferhat Bey, mağazada satılan taşlara ‘boncuk` denmesinden hiç hoşlanmıyor. Ferhat Bey, “Onlar boncuk değil, yarı değerli doğal taşlar” diyor.  Fiyatların İstanbul toptancılarından daha düşük olduğunu vurgulayan Ferhat Kaplan, dizilerde oyuncuların kullandığı takıların %60`ını kendisinin tasarladığını söylüyor. Mesela geçen sezon reyting rekorları kıran Aşk-ı Memnu`nun unutulmaz karakterlerinden, Bihter`in annesi rolündeki Nebahat Çehre`nin kullandığı takıların çoğu Ferhat Bey`in elinden çıkmış.
 

NE VAR NE YOK?
Mağazada doğal taşların hemen her çeşidi mevcut. Bu yüzden ne olmadığı sorusuna cevap vermek bir hayli güç. Gözümüze çarpan doğal taşlar arasında, amatist, mercan, sedef, ay taşı, yeşim, pembe kuvars, opal ve labrodon vardı. Bu doğal taşların hepsinin, vücudumuzda oluşabilecek fiziksel rahatsızlıklara iyi gelecek özellikleri olduğu gibi, ruh sağlığımızı da olumlu yönde etkileyecek enerjileri var. Örneğin, Mercan vücudumuzdaki kan dolaşımını düzenlerken, akik taşı tansiyon hastalarına iyi geliyor. Taşların insan sağlığına olumlu etkileri sadece bundan ibaret değil hiç şüphesiz. Kuvars taşı da radyasyon ışınlarından olumsuz etkilenmemek için kullanılabiliyor. Ferhat bey, “Bu amaçla kuvars taşı satın alıp, bilgisayarın ya da televizyonun yanına koyan çok insan var.” diyor.
 

ANTi-DEPRESAN YERİNE DOĞAL TAŞLAR
Mağazanın tasarımcısı olan Sema Tuna, tasarımlarını önce kendisi yapıp satmış. Bir süre Sanat Sokağı`nda da satış yapan Sema Hanım, Ferhat Bey`le tanıştıktan sonra ürünlerini Fantasia müşterileri için tasarlamaya başlamış. Hayal gücüyle bir şeyler üretmeyi çok sevdiğini söyleyen Sema Hanım, ”Benim için bütün taşların farklı enerjisi var ama en sevdiğim taşlar kuvars ve labrodon.” diyor.  Labrodon taşı Sema Hanım`a yakamozu çağrıştırıyormuş. Aynı ebru sanatını icra edenler gibi, o da bir kez tasarladığı bir takıyı bir daha tasarlayamıyor; tasarımlarına her defasında muhakkak farklı bir şeyler katıyor. Ayrıca, bu işle uğraştığından beri taşlar, hayatında anti-depresanların yerini almış. Sema Hanım, takı tasarlayıp taşlarla ilgilenerek tüm sıkıntılarından kurtulduğunu ve yaşam enerjisini geri kazandığını söylüyor.
 


İletişim:
FANTASIA TAŞ
Adres : Ömerağa mah. Salim Efendi Sokak no: 10/C İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262. 322 62 70

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ