Körfez’e 4 katlı ek hastane Haziran’da
Körfez’e 4 katlı ek hastane Haziran’da
Yaşam
Nabi Yazıcı
13 Mart 2018 Salı 21:31
  • 1162
  • 0

Körfez’e 4 katlı ek hastane Haziran’da

Nüfusu 160 bini geçen Körfez’e sağlık hizmeti vermeye çalışan Körfez Devlet Hastanesi’ne ek olarak yapılacağı açıklanan 4 katlı hastanenin temeli Haziran 2018’de atılacak.

Konuyla ilgili olarak kahvaltılı açıklama toplantısı yapan Körfez devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ahmet Sarıışık, projenin onay beklediğini ve Haziran 2018’de temelin atılarak, 1 yıl içinde de ek binanın tamamlanacağını söyledi.

Doktor Ahmet Sarıışık açıklamasında, “Hastanemizin artan nüfus karşısında yeterli olmaması üzerine sağlık Bakanlığı’na yer ihtiyacı duyduğumuzu bildirmiştik. Körfez Belediye başkanı İsmail Baran’ın da desteği ve çabası sonucunda proje hazırlandı ve onayı bekliyor. Projenin onaydan çıkmasıyla Haziran 2018’de hastane ek binasının temeli atılacak ve masrafların tamamı Körfez Belediyesi tarafından karşılanacak.  Şu anda hizmet verdiğimiz mevcut binamız 3 bin 500 metrekare alan üzerinde 52 yataklı. Ek binamız 10 bin 500 metrekare üzerinde 4 katlı ve 75 yataklı olacak. Eski binaya entegre edilerek yapılacak olan binada 12 yataklı yoğun bakım ünitesi olacak ve 1 yıl içinde teslim edilecek. Hastanemizde A-B ve C gurup ameliyatları yapabileceğiz” dedi.

Sürekli yenileniyoruz

Doktor Ahmet Sarıışık yaptığı diğer açıklamalarda da, “HIMSS STAGE 6 uygulamasına geçtik. Hastaları dijital ortamda kontrol ederek, yapılacak olan tahlilleri, ilaç kullanım zamanlarını, tansiyon durumlarını, yapılacak tahlilleri belirleyip, takip edilmesini sağlıyor ve hata payını azaltıyoruz. Acil servis doktorlarını 2’ye çıkarttık. Acil serviste  2016 yılında 162 bin hasta  muayene edildi. Bu rakam 2017 yılında 187 bin olarak gerçekleşti. Yine 2017 yılında 4 bin 262 hasta ameliyat edildi” dedi.

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Yazan: Halk

Yorum: Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

KENT REHBERİ