Körfez’e 4 katlı ek hastane Haziran’da
Körfez’e 4 katlı ek hastane Haziran’da
Yaşam
Nabi Yazıcı
13 Mart 2018 Salı 21:31
  • 919
  • 0

Körfez’e 4 katlı ek hastane Haziran’da

Nüfusu 160 bini geçen Körfez’e sağlık hizmeti vermeye çalışan Körfez Devlet Hastanesi’ne ek olarak yapılacağı açıklanan 4 katlı hastanenin temeli Haziran 2018’de atılacak.

Konuyla ilgili olarak kahvaltılı açıklama toplantısı yapan Körfez devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ahmet Sarıışık, projenin onay beklediğini ve Haziran 2018’de temelin atılarak, 1 yıl içinde de ek binanın tamamlanacağını söyledi.

Doktor Ahmet Sarıışık açıklamasında, “Hastanemizin artan nüfus karşısında yeterli olmaması üzerine sağlık Bakanlığı’na yer ihtiyacı duyduğumuzu bildirmiştik. Körfez Belediye başkanı İsmail Baran’ın da desteği ve çabası sonucunda proje hazırlandı ve onayı bekliyor. Projenin onaydan çıkmasıyla Haziran 2018’de hastane ek binasının temeli atılacak ve masrafların tamamı Körfez Belediyesi tarafından karşılanacak.  Şu anda hizmet verdiğimiz mevcut binamız 3 bin 500 metrekare alan üzerinde 52 yataklı. Ek binamız 10 bin 500 metrekare üzerinde 4 katlı ve 75 yataklı olacak. Eski binaya entegre edilerek yapılacak olan binada 12 yataklı yoğun bakım ünitesi olacak ve 1 yıl içinde teslim edilecek. Hastanemizde A-B ve C gurup ameliyatları yapabileceğiz” dedi.

Sürekli yenileniyoruz

Doktor Ahmet Sarıışık yaptığı diğer açıklamalarda da, “HIMSS STAGE 6 uygulamasına geçtik. Hastaları dijital ortamda kontrol ederek, yapılacak olan tahlilleri, ilaç kullanım zamanlarını, tansiyon durumlarını, yapılacak tahlilleri belirleyip, takip edilmesini sağlıyor ve hata payını azaltıyoruz. Acil servis doktorlarını 2’ye çıkarttık. Acil serviste  2016 yılında 162 bin hasta  muayene edildi. Bu rakam 2017 yılında 187 bin olarak gerçekleşti. Yine 2017 yılında 4 bin 262 hasta ameliyat edildi” dedi.

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

21 Haziran 1037
Müslüman bilim adamı İbni Sina doğdu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir