KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
KOSGEB’den güç aldı kendi markasını yarattı!
KOSGEB’den güç aldı kendi markasını yarattı!
Yaşam
07 Aralık 2012 Cuma 17:19
  • 3793
  • 9

KOSGEB’den güç aldı kendi markasını yarattı!

KOSGEB'ten Girişimcilik Destek Kredisi kullanarak kendi iş yerini açan İnci Basım, Loopsy Donut markasını yaratıp Amerikan poğaçası olarak bilinen ‘donut’u ilimize getirdi
KOSGEB`den aldığı krediyle hem özgün markasını yaratan hem de kendi işinin patron olan İnci Basım`ın hikayesi girişimci ruha sahip pek çok hanıma örnek olacak nitelikte. Basım, kendi işini kurmak isteyenlere destek olmak için faizsiz kredi imkanı sunan KOSGEB'ten aldığı krediyle kendi markasını yarattı ve Amerikan poğaçası olarak bilinen ‘donut`u Loopsy Donut adı altında ilimize getirdi. Yahya Kaptan Arastapark AVM'de yaklaşık 15 gün önce açılan Loopsy Donut, şimdi donut severlerle dolup taşıyor.
 

İKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU
Aslen Gölcüklü olan İnci Basım'ın yaşam öyküsü diğerlerinden biraz farklı. Başarılı eğitim hayatı boyunca jeofizik mühendisliği ve işletme alanlarında iki üniversite bitiren Basım, İstanbul'da 4 yıl çalıştıktan sonra iki çocuğunun eğitimi için iş hayatına son vermiş. Çocuklarını büyüttükten sonra iş yaşamına geri dönme kararı alan İnci Basım, bu kez özel sektör veya devlet dairelerinde görev yapmak yerine daha özgür çalışabileceği, kendi kendinin patronu olabileceği bir iş hayali kurmaya başlamış.
 

İZMİT'TE YENİ BİR ÜRÜN
  
Bu amaçla İzmit'te olmayan bir marka üzerinde çalışmalar yapan İnci hanım, hayalini gerçekleştirmek için KOSGEB'e destek kredisi için başvurmuş. Girişimcilik alanında başarılı olduktan sonra da kredi almaya hak kazanmış. İnci hanım, aldığı krediyi iyi kullanarak dünyanın birçok ülkesinde çok tutulan fakat Kocaeli`de henüz bulunmayan ‘donut`un bir şubesini açmaya karar vermiş. Merkezi İstanbul'da bulunan 'Krispy Kreme' adındaki 

üretici kuruluştan ürünlerini günlük olarak getirten Basım, bu ürünlere kendi yarattığı marka ismi olan Loopsy Donut adını vermiş.
 

ÇOK AVANTAJLI KAMPAYALAR
Bin bir zorluk yaşayarak Kocaeli`yi yeni bir lezzetle tanıştıran İnci Basım, "Henüz 15 günlük bir geçmişim var, ancak gördüğüm ilgi beni fazlasıyla memnun ediyor. Açılış törenine üretici kuruluşun İstanbul'daki üst düzey yöneticilerini de davet ettim; onlar da yoğun ilgi karşısında çok şaşırdı” diyor. Basım, Loopsy Donut ürünlerinin ilimizde daha da iyi tanıtılması ve tadına varılması için çok uygun koşullarda çeşitli kampanyalar düzenlediklerini de ifade ediyor. Loopsy`de 7 donut alana 5 adet, 4 donut alana da 2 adet donut hediye ediliyor.
 

ÖZEL SİPARİŞ DE ALIYOR
Loopsy Donut`ta çeşitli lezzetlerde 13 çeşit donut mevcut. Ürünlerin tanesi 4.25 TL ila 5 TL arasında satışa sunuluyor. Loopsy Donut doğum günü gibi organizasyonlar için özel siparişlere de açık. Bunun için İnci Basım`ı 2 gün öncesinden haberdar etmeniz yeterli. Siz de bugüne kadar ilimizde bulunmayan rengarenk, birbirinden lezzetli donutların tadına hala bakmadıysanız, Loppy Donut`a bir uğramanızı tavsiye ederiz. 
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ