KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Minik yaşamlar
Minik yaşamlar
Yaşam
03 Aralık 2010 Cuma 11:54
  • 1336
  • 0

Minik yaşamlar

Minik Yaşamlar bu hafta yine çok tatlı

Şarkı söylemeyi seviyor

Sibel ve Derya Meral çiftinin 5 yaşındaki kızları Yağmur oldukça hareketli ve konuşkan bir çocuk. Dünya tatlısı Yağmur, reklamları izlemeyi çok seviyor. Sürekli şarkı söyleyerek arkadaşlarını eğlendiren Yağmur, büyüdüğünde anaokulu öğretmeni olmak istediğini söylüyor. Bu sevimli kız, satranç öğreniyor ve resim yapmayı çok seviyor.
 


 
‘Bilgin` Özay

Aysel ve Özkan Karadeniz çiftinin yakışıklı oğulları Özay, henüz 6 yaşında. Akıllı konuşmaları ve kendisine çok yakışan mavi çerçeveli gözlüğü sebebiyle, arkadaşlarının ‘bilgin` diye hitap ettiği Özay, büyüdüğü zaman güvelik görevlisi olmak istediğini söylüyor. Özay, robot, kılıç ve silah oyuncaklarıyla oynamaya bayılıyor.
 

 
Çok duygusal

Özlem ve Özcan Yurtsever çiftinin tatlı kızı Meriç, evin tek çocuğu. Henüz 6 yaşında olan Meriç ileride doktor olmak istiyor. Meriç aynı zamanda bale yapıyor ve jimnastik hareketlerini çok seviyor. Çok duygusal olduğunu söyleyen Meriç, arkadaşlarıyla körebe oynamaya bayılıyor.
 


Büyüyünce şarkıcı olacak

Irmak Aydoğdu, Emel ve Ali Aydoğdu çiftinin 6 yaşındaki güzel kızı. Büyüdüğünde şarkıcı olmak istediği söyleyen Irmak, oldukça hareketli bir çocuk. Irmak kumandalı at oyuncağını ve evcilik oyunlarını sevdiğini belirtiyor. El işlerinde yetenekli olan küçük kız, boş zamanlarında kukla ve resim yapıyor.
 


Bilgisayar hastası…

İlimiz esnaflarından Hüseyin Okan ve ev hanımı eşi Didem Okan`ın 5.5 yaşındaki sevimli oğulları Cengiz Okan, kısa bir süre önce  dünyaya gelen ikiz kardeşlerinden dolayı “ağabey” olmanın  mutluluğunu, fotoğrafta da gördüğünüz  gibi zaman zaman hüzne çevirebiliyor(!). Oldukça hareketli ve gelecekte birçok genç kızın yüreğini hoplatacak yakışıklıkta olan Cengiz, anasınıfı öğrencisi olduğu için, evde yaptığı çalışmalara ikiz kardeşlerinin pek de ortak olmasını istemiyor. Cengiz`in paylaşmak istemediği bir şey daha var; o da bilgisayarı. Bilgisayar tutkunu olan minik Cengiz, zamanının büyük bir bölümünü, yaşının da gereği olan bilgisayar oyunlarıyla geçiriyor.
 


Sesli oyuncaklara bayılıyorlar…

Bugün Minik Yaşamlar`da yer alan minik konuğumuz Cengiz Okan`ın ikiz kardeşlerinden bahsetmişken, onları da sayfamıza konuk etmemek olmazdı elbette. Oldukça sakin olan Ela ve Sena Okan kardeşler, sesli oyuncaklara bayılıyor. Onlar ikiz olmanın tüm özelliklerini yaşıyor dersek sakın inanmayın. Anneleri Didem Hanım, “Birlikte uyuyor, birlikte kalkıyorlar” dese de, Ela`nın (sağdaki) ikizine göre daha hareketli ve yaramaz olduğunu da belirtmeden edemiyor. Kardeşinin zaman zaman emziğini bile kapan Ela`nın annesinin deyimiyle “kardeşini ayartmaya çalıştığını” öğrenince şaşırdık. Bizler de Okan ailesini kutluyor ve güzeller güzeli Ela ve Sena`ya sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ