KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Nişantaşı’nın çekim merkezi; MARCA EXCLUSIVE
Nişantaşı’nın çekim merkezi; MARCA EXCLUSIVE
Yaşam
13 Kasım 2009 Cuma 17:58
  • 1514
  • 2

Nişantaşı’nın çekim merkezi; MARCA EXCLUSIVE

Sizlerle her hafta farklı yerlerde buluşmaya devam ediyoruz. Amacımız hem gittiğimiz mekanlar hakkında bilgi verip alternatif fikirler oluşturmak hem de okurken eğlenip keyifli anlar geçirmenizi sağlamak.

Biz yazarken çok eğleniyoruz sizin de okurken eğlendiğinizi umuyoruz..
Bu haftaki buluşma noktamız öncekilerden biraz daha uzak. Size Milano sokaklarında yürüyormuşsunuz hissi veren Nişantaşı...
Ve Nişantaşı`nın bu aralar en popüler mekanlarından Marca Exclusive…

 

Marca Exclusive, dünya mutfağını, özellikle İtalyan yemeklerini son derece şık dizayn edilmiş mekanında ve kendine has konseptiyle sizlerle buluşturuyor. Aynı zamanda siz yemeğinizi yiyip keyfinize göre bir şeyler içerken günün saatine göre müziğin sesi ve temposu da değişiyor. Cafe, akşamüstü barı, restoran ve club konseptini aynı çatı altında toplamış Marca Exclusive.
 

MÖNÜDE NELER VAR?
Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi`nde 3 yıl önce hizmete giren restoranın Akdeniz mutfağı ağırlıklı mönüsünde pane jumbo karides, Marca dolma, Marca special pizza, risottolu kuzu incik, kiremitte yoğurtlu kebap, kiremitte özel soslu levrek, dondurmalı sultan irmik gibi özel lezzetlere yer veriliyor. Biz ana yemek olarak deniz ürünlü risotto ve risottolu kuzu incik yedik. Sunumu ve lezzeti gerçekten çok başarılıydı. Risottolarımızı yerken aklımız arka masada oturanların yediği makarna ve salatalarda da kaldı. Yani mutfaktan ne çıkarsa büyük bir özenle çıkıyor, ne seçerseniz aklınız diğerinde kalıyor.
 

ÖZEL KOKTEYLLER
Marca Exclusive`in yemekleri kadar içkileri de birbirinden özel.  Mönüsündeki The Godfather ve Marca Night, Türkiye`de Marca dışında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel kokteyller.
Godfather: Viski ve ameretto
Marca Night : Vodka, cardinal, ananas suyu, taze portakal suyu ve blue curacao ile yapılıyormuş.
Biz taze nane yapraklarıyla yapılmış yeşil limon kabuklu mojitolarımızdan sonra gecenin sonunda Marca Night`ı denedik. Ananas ve portakal çok güzel tad, blue curacao ise süper bir renk vermiş. Bir dahaki sefere godfather`ı deneyeceğiz.
 

EĞLENCEYE DAVET
Öğle yemeği saatlerinde hafif müziklerle günün ritmini yakalayan Marca, akşamüstü barında hem sesini hem hızını artırarak eğlenceye davet ediyor. Akşam yemeğinde ise Fransızca ve İtalyanca şarkılarla müşterilerinin damaklarına olduğu kadar kulaklarına da hitap ediyor. Marca Exclusive, yemek sonrası eski ve yeni parçalarla 02:00`ye kadar sizlere unutamayacağınız bir gece yaşatıyor.
Gece belli bir saatinden sonra daha bir club ortamına bürünen mekan sizi oturduğunuz yerden kaldırıp dans etmeye zorluyor. Müzikler hızlandıkça bir ayaklanma isteği geliyor insanın içine ve biraz önce enfes makarnaları, risottoları ve deniz ürünlerini yiyen müşteriler, DJ`nin çaldığı enfes parçalarla oturduğu yerden kalkıyor. Cluba dönüşen mekanda iyice hızlanan müziğe canlı perküsyon şovları eşlik ediyor. Size de artık yediklerinizi eritmek düşüyor..
 

İŞLETMECİ İZMİTLİ

Biz de bu güzel müzikler ve şovlara eşlik edip risottoları bir güzel erittik. Saatine göre şekil değiştiren çok eğlenceli ve kaliteli bir restoran Marca, pardon club, yok yok bar.. Evet hepsinden var burada. Çok iyi bir lounge club kısacası.. Marca`nın işletmesini Gatto, Chocolatte, Havana Beach Clup, Boutique, İl Porto, Harrem ve Nana Beach Club gibi nezih mekanların başarılı işletmecisi ve kurucularindan olan Aybars Atik yürütüyor.
Dönemsel olarak her biri popüler olmuş bu mekanların genç ve yaratıcı işletmecisi Aybars Atik, mekanlarına gelen müşterilere sürekli yeni bir şeyler sunmayı seviyor, müşterilerle diyaloğu çok iyi. Kışın İstanbul`da hit olmuş mekanları yazın Bodrum`a taşıyarak her zaman eğlencenin merkezinde adından sıkça bahsettiren Aybars Atik üstelik İzmitli. Ve gece hayatının bu yaratıcı çocuğu hiç durmak bilmiyor, sürekli yeni  şeyleri İstanbul`a getirmenin planlarını yapıyor.

Cosby`nin yorumu : Ben o saatlerde evde uyuyordum. Sanırım gece benim girebileceğim bir yer değildi. Ama eve geldiklerinde kuyruğumu sallayarak ve havaya zıplayarak karşıladım onları. Gördüğüm kadarıyla çok eğlenmişler. Anladığım kadarıyla Marca Exclusive çok iyi bir yer. Gündüz saatlerinde İstanbul`da olduğum bir gün uğramayı düşünüyorum.. Aybars abiye sevgiler

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ