KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Önce evlenin sonra ‘ev’lenin
Önce evlenin sonra  ‘ev’lenin
Yaşam
19 Aralık 2009 Cumartesi 12:03
  • 4132
  • 0

Önce evlenin sonra ‘ev’lenin

Cebeci İnşaat’ın 10 yıl önce yaptığı Göksu Evleri harika ancak bir şartla…

Maşukiye`deki Göksu Evleri, aradan geçen 10 yıla rağmen bir yaşam alanı olarak ilk günkü görkemini koruyor. Yapısal özelliklerinin yanı sıra komşuluk ilişkileriyle öne çıkan sitede yaşamak için tek bir şart aranıyor

Yeni Yaşam Alanları için yolumuz bu kez Soğuksu Mahallesi Garajyolu Sokak Maşukiye`ye düştü. Maşukiye köprüsüne gelmeden birkaç kilometre önce sağda küçük bir site gözünüze çarpacak. İşte o site bundan tam 10 yıl önce Kamil Tekin Cebeci`nin sahibi olduğu Cebeci İnşaat tarafından yapıldı. Kırkpınarlı şirket öyle bir site yaptı ki hem güvenli hem de komşuluk ilişkileri diğer sitelere taş çıkartacak nitelikte. 1999 yılında Cebeci İnşaat tarafından yapılan sitenin yöneticiliğini site sakinlerinden Ayhan Balıkçı yapıyor. 36 dönüm arazi üzerine kurulan sitenin ilginç bir özelliği var. 
 

BEKARA EV YOK
Göksu Evleri`nde bekara ev yok. Daha çok çocuklu aileler yaşadığı için konsepti bozmamak adına bekara ne ev kiralanıyor ne de satılıyor. 36 adet dubleks villanın inşa edildiği alanda adeta yok yok.  300 metrekarelik yüzme havuzu, tenis kordu, basketbol sahası, voleybol sahası, çocuk oyun parkı, gençlerin ve site sakinlerinin birlikte eğlenceli vakit geçireceği kafeteryasıyla adeta küçük bir kasaba Göksu Evleri. Ayrıca site sakinleri illa organik besin yemek istiyorum derse hobi bahçesinde istediği sebze, meyveyi yetiştirebiliyor. 10 yılın ardından biraz yorulduğu için tadilata alınan spor salonu, fitness salonu ve saunanın da bir ay içerisinde tamamlanacak.
 

GÜVENLİK DEVREDE
154 metrekarelik dubleks villalar da şömine, barbekü,  2 banyo, 3 oda ve bir salon mevcut. Su ve elektrik kesintisi konusunda sıkıntı yaşamayan Göksu Evleri`nde ısınmak için en sağlıklı yakıt olan doğalgaz kullanılıyor. Tabi isteyen zevki için şöminesine birkaç odun atıp karşısında oturabilir. Gece gündüz 4 güvenlik görevlisinin çalıştığı siteye elini kolunu sallayarak girmek zor. Önce kapıda güvenlik görevlisine takılıyorsunuz ve ziyarete geldiğiniz kişiden onay alınmadığı sürece siteye giremiyorsunuz. Her villanın kendisine ait 2 araçlık otoparkı mevcut. Misafir araçlar için ise ayrıca otopark var.
 

HERKES BİRİNİ TANIYOR
Site yöneticisi Ayhan Balıkçı, komşuluk ilişkilerinin çok güçlü olmasını sitenin en büyük özelliği olarak görüyor ve ekliyor; “Site de herkes birbirini tanır. Zaten 10 yıllık bir site ve ilişkiler inanılmaz gelişti. Yaz aylarında kimse evinde olmaz. Herkes komşusu ve ailesi ile bahçesinde vakit geçirir. Sitenin güvenliği üst düzeydedir. Aileler çocuklarını bahçede oynamaları için bıraktıklarında çocuklar kesinlikle site dışına çıkamaz. Güvenlik göz kulak olur.” Göksu Evleri, İzmit merkeze 15 dakika uzaklıkta, kayak merkezine 18 kilometre, İstanbul`a ise 115 kilometre mesafede.  Göksu Evleri`nden ev sahibi olmak isteyenler için şuan 4 villa satılık, 2 villa ise kiralık. Villalar, 180 ile 250 bin TL arasında satılıyor.
 

Göksu Evleri`nde kimler oturuyor;
* İbrahim Üzülmez (Beşiktaşlı futbolcu)
* Kamil Tekin Cebeci (Cebeci İnşaat`ın sahibi)
* Murat Yenmez (Gözlem Görüntüleme Merkezi`nin sahibi)
* Hüseyin Gülşen (Zeroks`un sahibi)
* Ayhan Balıkçı (Yağmur İnşaat ve Peyzaj`ın sahibi)
* Dr. Murat Demirtay
* Ercan Güven (Güven Bahçe ve Peyzaj`ın sahibi)
* Vildan Gülşen (Garanti Bankası İzmit Şubesi Portföy yöneticisi)
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ