KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Önemli çamur uyarısı!
Önemli çamur uyarısı!
Yaşam
26 Ocak 2019 Cumartesi 11:25
  • 3047
  • 0

Önemli çamur uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı ve çamur şeklinde yağış yağacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının güneybatılı akışlarla birlikte bu akşam saatlerinden itibaren ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi bekleniyor. Toz taşınımının yarın akşam saatlerine kadar başta güneybatı kıyılarımız olmak üzere Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de yer yer etkili olacak. Toz taşınımı sebebiyle, bu bölgelerde gerçekleşecek yağışların yer yer çamur şeklinde olmasından ötürü meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması için uyardı.

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren (Cuma) bölgenin batısı ile gece saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Çanakkale’nin güneyi ve Balıkesir’in batı kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

 

DİĞER HABERLER

KO-MEK Fotoğrafçılık Yarışması’nın sonuçları açıklandı

KO-MEK Fotoğrafçılık Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kursiyerlerinin eğitim motivasyonunu, bünyesinde açtığı yarışmalarla desteklemeyi sürdürüyor. KO-MEK Fotoğrafçılık branşı kursiyerleri arasında açılan ödüllü fotoğraf yarışması da bu motivasyona adeta güç kattı. Şubat ayında düzenlenen yarışmanın sonuçları açıklanarak, dereceye girenler belli oldu. “Kocaeli’nde Doğa ve Mekan” temalı fotoğraf yarışmasında Gebze Kurs Merkezi kursiyeri Ahmet Kurtuluş birinci oldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ