KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Posta kutusundan çıkanlar
Posta kutusundan çıkanlar
Yaşam
17 Aralık 2010 Cuma 12:20
  • 582
  • 0

Posta kutusundan çıkanlar

Yeni doğmuş bir bebeğin günlüğü

1. gün:
Böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. Oha! hortumumu bile kesmişler! Meme diye, süt diye bir şey varmış. Nereden, nasıl bulunur bu ya? Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni.
 

2. gün:
Meme buldum ama bundan süt gelmiyor, meme başka yerde, süt başka yerde mi acaba? Neyse, biraz daha emdim geldi, fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı, ne bağrıyosun açım ben! Çok yalnızım be günlük.
 

3. gün:
Memeyi sevdim, bu dünyadaki tek dostlarım bu iki meme. İyi ki varsınız.
 

4. gün:
Bugün bir sürü olaylar oldu. Gürültü yaptılar, başka bir yerlere gittik galiba. Memeden ayrılınca bağırıyorum geri geliyor, sonra uyuyorum, uyanıyorum bir bakıyorum meme yok. Neyse ama tekrar bağrınca geri geliyor nasılsa.
 

5. gün:
Bugün 15 kez kaka yaptım, rekorumu geliştirmeliyim. Dikkat ettim de her yaptığımda temizliyorlar, bunu sevdim.
 

6. gün:
Avcuma ne verseler hemen tutuyorum; tik gibi bir şey. Maalesef farkettiler, herkes parmağını veriyor avcuma, mecburen tutuyorum, alemin maymunu oldum iyi mi? Bu arada ne çok uyuyorum ya arkadaş, atamadım şu yorgunluğu. Daha çok süt içeyim en iyisi. Hayır, içtikçe de yoruluyorum o da ayrı. Nerde o eski günler, hortumdan geliyordu ne güzel. Bak, yine aklıma geldi. Nasıl kestiler hortumumu ya!
 

7. gün:
Bugün solaryuma girdim, sarılık mı ne olmuşum, ondanmış. Yine uykum geldi.
 

8. gün:
Biraz daha iyi hissetim kendimi, daha çok süt içiyorum artık. Kaka yapma işini de tam alt açma anına denk getiriyorum ki etraf pislensin, eziyet olsun.
 

9. gün:
Çok fena hıçkırık tutuyor, geçsin diye nefesimi tutayım dedim onu da beceremedim, neyse ki süt içince geçiyor. Bu süt her derde devaymış, bugün bunu gördüm.
 

10. gün
Bugün sütten başka bir şeyler verdiler. Var ya, yeter artık be! Tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey, vitamin miyiş neymiş...
 

11. gün:
Al işte, başladı yine bir arıza. Sütten sonra çok feci karnım ağrıyor, böyle gaz gibi birşey. Eğilip bükülüyorum, bin bir şekle giriyorum. Sırtımı falan sıvazlayın bari be kardeşim.
 

15. gün:
Topuktan kan alıp duruyorlar. Metin olayım, çok ağlamayayım diyorum ama canım yandı be arkadaş! Hayır, ondan sonra da hemen süt verince sakinleşiyorum, kızgınlığım geçiyor, ağız tadıyla asabiyet yaptırmıyorlar. Şu memelere karşı biraz daha dik başlı durabilsem.
 

18. gün:
Elime torbalar taktılar, kafaya çarpınca artık acıtmıyor, yara bere de yapmıyor. Sanırım onlar da beni seviyor, iyiliğimi düşünüyorlar. Aslında hala çıktığım yeri özlüyorum, geri girme imkanım olmaz mı acaba?
 

Bir Kızılderili kitabesinden alınmıştır

Yalan tohumdur, bire kırk verir.
Verdiği kırkın her biri bir tohumdur ki, onlar da bire kırk verir.
Bilgi de tohumdur.
Bire yüz verir. Verdiği yüzün her biri bir tohumdur ki; onlar da sana bilgelik, torunlarına da ilham verir.

Zeka sudur, tohumları yeşertir; yalanı da, bilgiyi de…
Yetenek topraktır, ne ekersen onu biçersin; ekmezsen üzerinde ayrık otları biter.
Emek güneştir, tohuma da, suya da, toprağa da hayat verir.

Kader, çadırındaki kilim gibidir, ipliğini Ulu Manitu verir; sen dokursun, deseni sendendir, renkleri Tanrı`dan.

Şans doğal gübredir, ne zaman nereye düşeceği belli olmaz; kilimine düşerse kirletir, desenini değiştirir, oysa toprağına düşerse besler.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ