KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
ŞEHR-İ TAD artık Yahya Kaptan’da
ŞEHR-İ TAD artık Yahya Kaptan’da
Yaşam
21 Aralık 2011 Çarşamba 15:18
  • 3076
  • 3

ŞEHR-İ TAD artık Yahya Kaptan’da

Temiz, nezih, her şeyden önce kaliteli... Yemeklerde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin esintileri var.

Çeşit çeşit et yemekleri mekanın müdavimlerine en lezzetli haliyle sunuluyor. Bir mekan açma hayalini Şehr-i Tad`la gerçeğe çeviren Aytül Akhan, ustalarıyla birlikte değişik tatlar deneme yolluna gitmiş ve ilk şubesini Körfez`de açmış. Körfez`de elde ettiği başarıyla yetinmeyen Aytül Hanım, açtığı ikinci şubeyle, artık Yahya Kaptanlılar`a sunmaya hazır.
 

HAYATI TERSTEN YAŞIYORUM
Aytül Akhan, 15 yıl boyunca kendisine bir iş kurmanın hayalini kurmuş ama aklında bir restoran açma fikri yokmuş. Akhan, hikayesini anlatmaya şu sözlerle başlıyor: “Ben hayatımı birçok insana göre tersten yaşıyorum. İlk önce evlendim, ardından çocuk yaptım, şimdi ise kariyer yapıyorum. Okumayı çok sevdiğim halde, erken evlendiğim için okuyamadım. Hep kendime ait bir yerimin olmasını isterdim ama lokanta işi benim için de sürpriz oldu.”
 

BİR BAYAN ÇALIŞMAK İSTERSE…
Aytül Hanım eğitimin çok önemli olduğunu vurguluyor, ancak okuyamayan bayanların da mutlaka yapacak bir şeyler bulabileceğinin altını çiziyor. “Bir bayan çalışmak isterse bunu başarabilir” diyen Akhan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Herkes okumak ister ama bazen işler planladığımız gibi gitmiyor. Yine de insan gönlünde fırtınalar koparan isteklerini elde edebilir. Yeter ki istemeyi bilelim. Çalışmak, üretmek için istekli ve azimli olalım.”
 

AMACIM ÇOK PARA DEĞİL
İşinde oldukça heyecanlı ve istekli olduğu her halinden belli olan Aytül Akhan, iş yerindeki kaliteden asla ödün vermiyor. Onun için lezzet kadar, yemeğin piştiği yerin temizliği de önemli. Kar elde etmekten ziyade, iyi hizmet vermekten yana olduğunu ifade eden Akhan, “Amacımız çok para kazanmak değil. Ben insanlara hizmet etmeyi ve güzel işler çıkarmayı seven biriyim. Müşterilerimin memnuniyeti benim mutlu olmam için önemli bir faktör.
 

SULU YEMEK DE OLACAK
Her kesime ve her keseye üst kalitede hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bu prensiplerle yola çıkarak yanı başımızdaki öğrenci yurdu ve çalışan kesim için de bir menü hazırlıyoruz. Bu menüde sulu yemek çeşitlerimiz yer alacak” diyor. Birbirinden enfes et yemeklerinin sunulduğu Şehr-i Tad kebap çeşitleri, dürümleri ve tatlılarıyla oldukça iddialı. Fiyatlarının aynı kalitede hizmet veren rakiplerine göre uygun olduğunu da dile getiren Aytül Akhan, sözlerini şöyle sürdürüyor:
 

KASADA BİR ŞAŞKINLIK YAŞANIYOR
“Uygun fiyatlarla çalışıyoruz. Müşterilerimiz aldıkları hizmet için ödedikleri fiyatı düşük buluyor ve bazen bu konuda, kasada bir şaşkınlık yaşanıyor. Her konuda titizlikle çalışıyoruz. İnsanlar ne yiyeceğini bilir ama ne yediğini bilmez. Biz onlara ne yedirdiğimizi biliyoruz ve müşterilerimizi önemsiyoruz. Etimizi özel getirtiyor ve kendimiz işleyip kullanacağımız yemeğe göre bölge bölge ayırıyoruz. Kasaptan alınan et böyle lezzetli olmaz.
 

İŞİN SIRRI ETTE
Bizim bütün işimiz etin güzel olmasıyla alakalı.  Mesela İskender kebabımız çok beğeniliyor. İskender`de kullandığımız sosun salçası Diyarbakır`dan geliyor. Bakliyatlarımız ve baharatlarımızın yüzde 80`ini Güneydoğu`dan getirtiyoruz. Bu da lezzetimize lezzet katıyor. Beytimiz, fıstıklı kebabımız, haşhaşlı ve zahterli kebabımız çok sevilenler arasında. Bununla birlikte Diyarbakır usulü haşlama içli köftemiz de tercih ediliyor” diyor. 
 

ŞEHR-İ PİDESİ ÇOK SEVİLİYOR
Şehr-i Tad`ın zengin menüsünde mekana özel pideler de var. Bunlardan biri de Şehr-i pide. Özel Ankara döneri, kaşar peynir ve cevizden oluşan bu lezzetli pide, en çok talep gören çeşitlerden biri.  Akhan bu özel lezzet için, “Şehr-i pidemiz kapalı bir pide. Yerken ağzınızda ceviz tanelerini hissedebiliyorsunuz. Şimdiye kadar bu pideyi yiyip de beğenmeyen kimseyi görmedim. Özel olarak Şehr-i pide yemeye gelen müşterilerimiz var” diyor.
 

DAHA ÇOK PAKET SERVİS
Şehr-i Tad Yahya Kaptan şubesi, hizmete açılalı sadece 10 gün olmuş. Mekan servise sabah 09.00`da başlıyor ve 24.00`e kadar devam ediyor. Yahya Kaptan şubesinde, ev ve iş yerlerine yapılan paket servise ağırlık verilmiş. 8 personeliyle 200 metrekarelik bir alanda hizmet veren Şehr-i Tad`ın resmi açılışı 24 Aralık Cumartesi günü yapılacak. Kaliteli servisi ve nefis yemekleriyle müşterilerine en güzel hizmeti vermeyi hedefleyen bu lezzet durağına uğramadan yolunuza devam etmeyin diyoruz. 
 

ŞEHR-İ TAD`DA FİYATLAR
Beyti kebap: 14 TL
Haşhaşlı kebap:14 TL
Döner: 10 TL
Adana kebap: 10 TL
Pide: 9 TL
Lahmacun: 2 TL
Tombik döner, dürüm döner, ekmek arası: 5 TL
 

İletişim:
Adres: Yahya Kaptan Mahallesi Ş. Ali İhsan Çakmak Sokak No:38 İzmit/Kocaeli
Tel: 0262. 311 77 17
www: www.sehritad.com

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ