KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Seymen eğitim kurumları
Seymen eğitim kurumları
Yaşam
10 Aralık 2010 Cuma 14:44
  • 2893
  • 1

Seymen eğitim kurumları

İlimizde kurulan ilk özel okul olan Seymen Eğitim Kurumları, bilinçli kadrosuyla, güvenle yoluna devam ediyor

Bu hafta İzmit`teki anaokullarını tanıtmaya Seymen Eğitim Kurumları`nın anasınıfıyla devam ediyoruz. Merhum Rahmi Seymen kuruculuğunda 1983 yılında faaliyete geçen ve ilimizin ilk özel okulu olan Seymen, oldukça köklü bir kurum. Rahmi Bey`in vefatından sonra kurucu temciliğini kızı Hamiyet Satı`nın üstlendiği Seymen Eğitim Kurumları`nın anasınıfı bölümü 2002 yılından beri faaliyet gösteriyor. Anasınıfı Müdür Yardımcısı Oya Solakoğlu ve Rehber Öğretmen Dilek İleriant çocukların bedensel, bilişsel, sosyal, duygusal ve dil gelişimlerini desteklemek; kendilerini ve çevrelerini tanımalarına olanak sağlamak; öğrendiklerini günlük yaşamda kullanılabilir hale getirmek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak için son derece titiz bir çalışma içerisindeler.
 

BRANŞ PROGRAMI AĞIRLIKLI EĞİTİM
Seymen Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan anasınıfı 4, 5 ve 6 yaş grubundaki çocukları kapsıyor. Kurumda 6 anasınıfı öğretmeni, 6 yardımcı öğretmen ve branş öğretmenleri görev yapıyor.
Kurumda anasınıfı çocuklarının eğitim gördüğü bina, büyük sınıfların binasından bağımsız olarak düşünülmüş. Anasınıfına ait olan bina içinde derslikler, uyku odası, yemekhaneler, resim odası, müzik odası, TV odası, oyun odası, bale odası, bilgisayar odası ve gösteri salonu mevcut. Ayrıca çocuklar, yaklaşık 100 metrekare bir alan içinde yer alan ve sadece anasınıfına ait bir bahçede özgürce hareket edebiliyorlar.


HER BRANŞA AYRI SINIF

Çocuklara oldukça farklı fiziksel ortamlar sunan Seymen Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim alan çocuklar bütün günlerini tek bir sınıfta geçirmiyor. Her bir branş dersini, o branşa ait sınıfta alan öğrenciler, sıkılmadan ve sürekli hareket halinde ders görüyor.
Seymen`de çocuklar, yaşama hazırlığın ilk ve en önemli safhasını temsil eden anasınıflarında bilinçli eğitimciler tarafından geleceğe hazırlıyor. Kurumda yoğun bir branş programı uygulanıyor ve bütün yaş grupları, tüm branşlara ilişkin dersleri alıyor. Dil eğitimi, beden eğitimi, satranç, müzik, resim, bale, halk oyunları, bilgisayar ve drama uygulanan branşlar arasında, ancak kurumun Anasınıfı Müdür Yardımcısı Oya Solakoğlu için dil eğitimi öncelikli öneme sahip.
 

HEM İNGİLİZCE HEM ALMANCA
Seymen Eğitim Kurumları yabancı dil eğitiminin anaokulunda başlamasını destekleyen kurumlardan birisi. Bu sebeple çocuklar, İngilizce ve Almanca dil eğitiminin verildiği derslere katılıyor. Bu da çocukların ileriki yıllarda dil bilgisi düzeylerini geliştirmelerinde büyük katkı sağlıyor. Seymen anasınıfında yabancı dil dışında çeşitli branşlarda eğitim alan çocukların faaliyetlere katılımı, gösterdiği ilgi ve başarıları her branş için hazırlanan ‘gelişim form`ları aracılığıyla ailelere iletiliyor. Veli-okul iş birliğiyle, çocukların yetenekleri ileriki aşamalarda daha doğru bir şekilde yönlendiriliyor.


TAM ZAMANLI REHBERLİK HİZMETİ

Öğrencilerine tam zamanlı rehberlik hizmeti de sunan Seymen Eğitim Kurumları`ndaki rehber öğretmenler, grup içinde ve etkinlikler esnasında çocukları gözlemleyerek, herhangi bir olumsuzluk durumunda velileri hemen bilgilendiriyor. Zaman zaman velilere yönelik seminerler de düzenleyen rehberlik servisi, bu seminerlerde, çocuklarda karşılaşılabilecek sorunlar, cinsellik ve beslenme alışkanlıklarıyla ilgili konularda velilerle fikir alışverişi yapıyor. Seymen Eğitim Kurumları`nın anasınıfı kısmında, gün boyu görev yapan bir de sağlık görevlisi bulunuyor. Çocukların kullandığı ilaçlar konusunda öğretmenlerini yönlendiren, ani rahatsızlıklarda müdahale eden ve kurumdaki hijyen koşullarını kontrol eden bir sağlık görevlisi olması, hem çocuklar hem de veliler için büyük önem taşıyor. 


BİLİM ŞENLİĞİ ETKİNLİĞİ

Yoğun branş programının dışında, çocukların sosyalleşmesi için her dönem çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Mart ayında düzenlenecek olan bilim şenliği de bunlardan birisi. Bu sayede her çocuk kendi yaratıcılığını kullanarak yaptığı deneyi, arkadaşlarının, öğretmenlerinin ve ailesinin karşısında anlatma fırsatı bulacak. Bu tarz etkinlikler çocukların kendilerine olan öz güvenlerinin ve yaratıcılıklarının gelişimi açısından önem teşkil ediyor. Ayrıca, dönem sonlarında bütün sınıfların katıldığı genel bir etkinlik de düzenleniyor.


NEDEN SEYMEN EĞİTİM KURUMLARI?

Hereke`den Değirmendere`ye kadar geniş bir servis ağı bulunan Seymen Eğitim Kurumları, yabancı dil ve branş ağırlıklı eğitim veren, çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlayan bir kurum. Kurumun amacı özgüveni olan, analitik düşünme yeteneğine sahip, hem ruhsal hem fiziksel açıdan sağlıklı bireyler yetiştirmek. Hazırlanan gözlem formlarıyla, veliler de eğitime dahil oluyor. Veli ve kurum birbirinden ne kadar haberdar olursa, çocuklar için o kadar sağlıklı bir gelişim ortamı yaratılmış oluyor. n Merve Çalhan


İletişim:

Seymen Eğitim Kurumları
Adres: Yahya Kaptan Mah. Şehit Ergün Köncü Sok. Yeni Otogar Karşısı   İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.311 76 20-21-22
Fax: 0262.311 76 24
Mail: bilgi@seymenkolej.k12.tr
Web sitesi: www.seymenkolej.com

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ