KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Şıklık ve sağlığın buluşma noktası... MERT OPTİK
Şıklık ve sağlığın buluşma noktası... MERT OPTİK
Yaşam
04 Ekim 2012 Perşembe 14:04
  • 1822
  • 0

Şıklık ve sağlığın buluşma noktası... MERT OPTİK

Semra- Nusret Aksoy tarafından 1977 yılında kurulan Mert Optik, artık çiftin başarılı oğullarına emanet. Mert ve Berat Aksoy, Mert Optik’te sağlık ve şıklığı bir arada sunuyor
Semra-Nusret Aksoy çifti tarafından 1977 yılında kurulan Mert Optik, aradan geçen 35 yılda İzmit`in en güvenilir markalarından biri oldu. Senelerdir başarıyla işletilen, İzmit`te gözlük denilince ilk akla gelen adreslerden biri olan ve satışa sunduğu birbirinden şık modellerle beğeni toplayan Mert Optik, bir süredir Aksoy çiftinin oğulları Mert ve Berat Aksoy`a emanet. Mert Optik, 6 katlı 300 metrekarelik mağazasında dünyanın en ünlü gözlük markalarını İzmitliler`le buluşturuyor.
 
DÜNYA MARKALARI İZMİT`TE
30 farklı markanın yetkili bayisi olan Mert Optik`te Ray-Ban, Calvin Klein, Prada, Burberry, Gucci, Vogue, Tag Heuer, Christian Dior, Versace, Dolce- Gabbana, Armani gibi dünya devi markaların ürünleri bulunuyor. Numaralı gözlüklerde de iddialı olan Mert Optik, ilimizde bir ilki gerçekleştirmiş. İşletmede, müşterilerinin göz ölçülerini aldıktan sonra gözlerin durumu inceleniyor ve gözün odağına uygun gözlük camı yapılıyor. Böylece satışı yapılan gözlüklerden müşterilerin yüzde yüz memnun kalması amaçlanıyor.
 
SOKAKTAKİ GÖZLÜKLERE DİKKAT
Sattığı güneş gözlüklerinin kalitesi konusunda son derece iddialı olduklarını söyleyen Mert Aksoy, “Güneş gözlüğü bir aksesuar değil, gözü dış etkilerden koruyan önemli ve mutlaka gerekli bir sağlık faktördür” diyor. Gözlerin zararlı ışıkları, en fazla 12-18 yaş aralığında aldığını hatırlatan Aksoy, sokaklarda 5-10 liraya satılan güneş gözlüklerinin görme kaybı, katarakt,  glakome gibi gözle ilgili önemli hastalıklara sebep olabileceğine de dikkat çekiyor. 
 
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÖNEMLİ
Mert Optik`te her bütçeye uygun gözlük bulmak mümkün. Fiyatlar 35 liradan başlıyor ve bin 500 liraya kadar çıkabiliyor. Firmada üzerinde en hassasiyetle durulan konu, müşteri memnuniyeti. Firma görevlileri  alışveriş esnasında müşterilerinin bilgilerini alıyor ve alışverişten 2 hafta sonra onları arayarak satın aldıkları gözlükten bir şikayetleri olup olmadığını araştırıyor. Ayrıca, Mert Optik bütün müşterilerinin özel günlerini mesajlarla kutlamayı da ihmal etmiyor.
 
2013 MODASI 2012`NİN AYNISI
Gözlük modasını yakından takip edenlerin en güvendiği mağazalardan biri olan Mert Optik`te her yaşa, her zevke ve yüz tipine uygun model bulmak mümkün. Güneş gözlüklerinde 70`li yılların modasına dönüş yapıldığını anlatan Mert ve Berat Aksoy kardeşler, 2012 yılı içinde büyük kemik gözlüklerin moda olduğunu belirtiyor ve “Faset gözlükler de beğeni topluyor. Büyük çerçeveli gözlükler, kemik çerçeve ve faset gözlükler 2013 yılında da popülaritesini koruyacak” diyor. 
 
 
 
İLETİŞİM:
MERT OPTİK
Adres: Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi Hafız Şerif Sokak İzmit/KOCAELİ

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ