KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Şimdi tam zamanı…
Şimdi tam zamanı…
Yaşam
01 Ekim 2010 Cuma 20:16
  • 3250
  • 0

Şimdi tam zamanı…

Yaz güneşi cildinizi iyice yağlandırdı mı? Tatil yörelerinde afiyetle yediğiniz yemeklerden aldığınız birkaç kilo da hala üzerinizde değil mi? Öyleyse bakıma girmenizin tam zamanı

Yaz aylarında güneşten ödünç aldığınız bronz renk açılmaya, yüzünüzde tek tük sivilceler çıkmaya başladı bile. Aldığınız birkaç yaz kilosunu da henüz verebilmiş değilsiniz. Üstelik şu istenmeyen tüyler, sizi bütün yaz uğraştırdı... Bunları kendinize dert etmeyin. Tek yapmanız gereken; cilt bakımı, lazer epilasyon ve bölgesel incelme konularında profesyonel hizmet veren ve yeni yönetmelik gereğince, poliklinik olma özelliği taşıyan bir salon bulmak. 

 

PİŞMAN OLMAMAK İÇİN
İlimizde ‘güzellik salonu` adı altında birçok kurum olsa da; uzmanlık ve ciddiyet gerektiren bu sektörde, polikliniklerin sayısı henüz çok az. Ehil olmayan kişilerin görev yaptığı salonlarda, insan sağlığını hiçe sayarak yapılan işlemlerden sonra pişman olmamak için, karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmak en iyisi. Bu hafta, profesyonel kadrosuyla, ilimizde uzun yıllardır hizmet veren ve yeni yönetmelik gereği poliklinik haline gelen Özel Sante Clinic Polikliniği`ni ziyaret ederek, uygulamaları hakkında bilgi aldık.

 

UZMAN KADRO
Uzun yıllar işletmecilik yapan Ahmet Altan Erkan`a ait olan Özel Sante Clinic Polikliniği 2001 yılından bu yana Kocaeli halkına hizmet veriyor. 5 kişilik uzman kadrosuyla lazer epilasyon, her cilt tipine uygun cilt bakımı ve profesyonel ürünlerle bölgesel incelme uygulamaları gerçekleştiren Özel Sante Clinic Poliklinik`te, cilt bakımını ve bölgesel incelme uygulamalarını Güzellik Uzmanı Öznur Çalışkur, lazer epilasyonu ise Dr. Oğuz Poyraz ile Selda Dayıoğlu gerçekleştiriyor. Fiyat bilgisi ise Mehtap Gencal...TÜYLENMENİN SEBEPLERİ
Öncelikle, Özel Sante Clinic Poliklinik`te lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştiren Selda Dayıoğlu`ndan bilgi alıyoruz. “Teknolojideki gelişmelerle, sağlıkla ilgili birçok soruna çözüm bulunmaya başlandı. Aşırı tüylenme, birçok kadını rahatsız eden sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor” diyen Dayıoğlu sözlerini şöyle sürdürüyor; “Kadınlarda özellikle yüz, göğüs, göbek ve bacak içlerindeki tüylerde bir artış, kalınlaşma ya da renklerde koyulaşma fark edildiğinde bu değişikliklerin üreme sistemi, tiroit hastalıkları, böbrek üstü bezi, kullanılan ilaçlar ve stres faktörleriyle alakalı olabileceği düşünülmelidir. Böyle bir durumda adet değişiklikleri, kilo alma, saçlarda dökülme ve akne gibi daha farklı belirtiler de olabilir. Nedenin araştırılmasından sonra, doktorun önerdiği ilaç tedavisiyle birlikte, tüylerden kurtulmanın bir yolu da lazer epilasyondur.

 

TÜYLERİNİZE KESİN ÇÖZÜM
Lazer epilasyon uygulaması için, hastanın tüm tüylerinin çıkması beklenir. Uygulamaya tüyün dağılımı ve yapısı görüldükten sonra geçilmelidir. Bu arada ciltte bronzluk olmamalıdır. Yüz bölgesindeki tüyler bir kaç dakika süren uygulamalarla en az 2 ay, vücut bölgesindeki tüylerse 3 ayda bir tekrarlayan uygulamalarla, birkaç seansta yok edilebilir. Uygulamadan sonra ciltte kızarıklık ve minik kabarıklıklar olur. Bu görüntü, uygulamanın etkili bir şekilde yapıldığının belirtisidir. Özel bir bakımı yoktur ancak kişinin dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Uygulamadan sonra, hastanın 2 gün süreyle güneşten korunması ve havuz, deniz, cilt bakımı, peelıng, hamam veya sauna gibi cilde zarar verebilecek faaliyetlerden sakınması gerekir.”

 

BÖLGESEL İNCELME
Bölgesel incelme ve cilt bakımıyla ilgili bilgileri Güzellik Uzmanı Öznur Çalışkur`dan alıyoruz. LPG`nin 20 yıldan fazla bir süredir bölgesel yağların ve selülitlerin tedavisinde kullanıldığını söyleyen Çalışkur “Cerrahi olmayan etkili bir yöntemdir. Döner motorize başlıkları sayesinde bağ dokusu masajı yaparak vücuttaki elastin ve kolojen liflerin aktivitesini arttırıp dokuları yenilediği, cildi yenileyerek eski elastikiyetine kavuşturduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kozmetikler, spor ve diyetin bittiği yerde, eşsiz LPG Endermoloji devreye giriyor ve selülit tedavisinde ağrısız, ameliyatsız bilimsel olarak kanıtlanmış sonuç veriyor. Bu uygulama hanımların en çok rahatsız olduğu bölgeler olan karın, sırt katlamaları, bel simidi, baldır, bacak, basen ve kalçada yoğunlaşan dirençli bölgesel yağlarda etkilidir.  Ayrıca koldaki sarkmalar, iç bacaktaki gevşeklik, karındaki sarkmalar ve popoda oluşan düzleşmelerde Lipomassage, problemli bölgelerde yoğunlaşıp incelme ve sıkılaşma sağlar” diyor.

 

HER CİLDE UYGUN BAKIM
Cilt bakımının da oldukça önemli bir uygulama olduğunu belirten Çalışkur, “Her cilt tipine uygun cilt bakımı gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz uygulama ciltte bulunan gözeneklerin hava almasını, daha uzun yıllar genç görünmesini sağlıyor. Düzenli bir şekilde yapılması gereken cilt bakımı, özellikle bayanların dış görünüşlerine büyük katkıda bulunuyor. Lekelerden kurtulmalarını sağlıyor” diyerek sözlerini sonlandırıyor. Özel Sante Clinic Poliklinik`in sahibi olan Ahmet Altan Erkan ise insanların lazer epilasyon konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini ifade ediyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor: “10. Yılımızdayız. 10 senedir sorunsuz ve başarıyla bu noktaya geldik. İzmit`te bulunan en iyi lazer uygulamaları merkezlerinden biriyiz. Yıllardır lazer epilasyon uygulamasında bıyık bölgesinin ilk seansını ücretsiz yaparak lazerin etkinliğini insanlara tanıtmaya çalışıyoruz. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ