KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Sinekeş
Sinekeş
Yaşam
28 Kasım 2012 Çarşamba 13:30
  • 513
  • 0

Sinekeş

Bu hafta yine vizyonda bir birinden iddialı filimler sinemaseverleri bekliyor

VİZYONDAN…

• Evrenin Askerleri: İntikam Gücü 3D
Haftanın 80`den fazla kopyayla vizyona girerek öne çıkan filmi, Roland Emmerich'in 1992'de başlattığı ‘Evrenin Askerleri` serisinin 2012 versiyonu, ‘Evrenin Askerleri: İntikam Gücü‘. Film uzun zaman önce uyutulan ve genetik müdahalelerle birer ölüm makinesine dönüştürülen askerlerin aksiyon dolu hikayesine odaklanıyor. Hayatta kalan Luc ve Scott yeni bir dünya düzeni için savaş vermek zorundadır, zira hükümet tarafından kullanılan bir grup askerin beyni yıkanmıştır. Luc bu askerleri bir araya getirerek, empoze edilmiş düşünceleri silmek ister. Ama John adında bir asker anılarının sahte olduğuna inanmaz. Luc ve ekibi John`un evini bastığında kazara karısı ve kızı öldürülür, kendisi de ağır biçimde dövülür. Uzun süre hastanede yatan ama toparlandığında her şeye Luc'un neden olduğunu anımsayan asker, intikam almak için onun peşine düşer. Jean-Claude Van Damme ve Dolph Lundgren'i 6`ncı kez karşılıklı oynarken seyredeceğimiz film 3D teknolojisinin sağladığı imkânlarla çekilmiş. Yönetmen koltuğunda ise bir önceki filmde olduğu gibi yine John Hyams var. 
 
• Operasyon: Argo
Bu haftanın görülmeye değer filmi ise hem başrolünü hem yönetmenliğini ünlü oyuncu Ben Affleck`in üstlendiği ‘Operasyon: Argo (Argo)`.  Gerçek olaylara dayanan film 6 Amerikalıyı kurtarmak için düzenlenen, İran rehine krizinin perde arkasında ortaya çıkan ve halkın yıllar sonra öğrendiği gizli bir operasyonu anlatıyor. 1979 yılında, Şah'ın devrildiği İran devriminin en yoğun günlerinde, militanlar başkent Tahran`daki Amerikan Büyük Elçilik binasına girip 52 Amerikalıyı rehin alır. O kargaşada kaçmayı başaran 6 Amerikan vatandaşı Kanada Elçiliği`ne sığınır ama hayatları hala tehlikededir. Her an yakalanma ve öldürülme tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. CIA uzmanı Tony Mendez bu Amerikan vatandaşlarını sağ salim kurtarmak amacıyla oldukça riskli bir plan hazırlar. Filmde Ben Affleck`e Alan Arkin, John Goodman, Kerry Bishé, Kyle Chandler, Rory Cochrane ve Christopher Denham gibi isimler de eşlik ediyor. Senaryo ise Antonio Mendez`in ‘Master In Disguise` adlı kitabının bazı bölümlerinden esinlenerek Chris Terrio tarafından kaleme alındı. 
 
• Görünmeyenler
Korku filmi sevenler içinse haftanın tek seçeneği, bir yerli yapım olan ‘Görünmeyenler`. Yönetmenliğini Melikşah Altuntaş`ın yaptığı film, modası geçmek bilmeyen el ve ev kamerası görüntülerinden oluşan bir korku hikayesi. Selin ve Onur küçük kızları Merve ile yeni bir eve taşınır. Başta her şey normal gitmektedir ama taşındıktan bir süre sonra evde ve kızları Merve'de bazı gariplikler fark ederler. Zira Merve'nin vücudunda nedeni belirsiz morluklar vardır. Telaşlanan ve bakıcılardan şüphelenen çift, eve güvenlik kamerası kurdurup olan biteni takip etme kararı alır. Ama asıl tehlikenin dışarıdan değil, içeriden geleceğinden habersizdirler. Onur iş gezisine çıkınca evde baş başa kalan anne-kızı korkunç olaylar beklemektedir. Senaryosu Caner Özyurtlu ile Serhat Hasanoğlu'na ait olan filmin oyuncu kadrosu ise Nihan Okutucu, Duru Ok ve Deniz Özmen`den oluşuyor. Paranormal activity serisini sevdiyseniz bir de yerli versiyonuna göz atmak isteyebilirsiniz. 
 
 

KISA KISA…

 
• Invation of Love
Bu hafta önereceğim kısa film, 9 dakikalık bir animasyon olan ‘Invation of Love`. Doğrusu bu 2010 yapımı diyalogsuz kısa filmi daha önce paylaşmadığımı fark edince çok şaşırdım. Andrey Shuskov tarafından yazılıp yönetilen animasyon her şeyin robotlaştığı bir çağda aşkın yeniden keşfini anlatan oldukça duygusal bir çalışma. Özellikle nefis müzikleriyle dikkat çeken bu animasyonu ve önerdiğim tüm kısa filmleri http://nebuciddiyet.tumblr.com/ adresinde bulabilirsiniz.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ