KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sinekeş
Sinekeş
Yaşam
05 Aralık 2012 Çarşamba 10:48
  • 505
  • 0

Sinekeş

Bu hafta birbirinden güzle filmler vizyona giriyor. İşte vizyona giren filmler ve Az sayıda kopyayla gösterime gireceği için Kocaeli’de vizyon şansı yakalama ihtimali düşük olan ‘Ben ve Sen (Io e Te)’

 VİZYONDAN…

 
• Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede
Haftanın öne çıkan filmi kulaktan kulağa yayılan şöhretiyle oldukça ilgi çeken, ‘Çakallarla Dans`ın devam filmi olan ‘Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede`. İlk filmde çakallık yapan kahramanlarımız hapse girmiştir ve orada zor günler geçirmektedir. Mahallelerinden ve futboldan uzak kalmak onlar için çok zordur. Suçlular üzerinde yapılacak tıbbi bir deney için kobay arandığını öğrenen kahramanlarımız, bunun ucunda şartlı tahliye olduğunu duyunca kobay olmaya karar verirler ve dışarı çıkınca artık çakallık yapmayacaklarına dair birbirlerine söz verirler.  Filmin yönetmenliğini ilk filmden hatırladığımız Murat Şeker yaparken oyuncu kadrosu da aynen korunmuş. ‘Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede` son dönemde peş peşe gelen ucuz komedi filmleri arasında soluklanmak isteyenler için uygun bir seçenek olabilir. 
 
 
 
 
• Açlığa Doymak 
Bu hafta dikkat çeken bir başka yerli yapım film de yapımcılığını ve yönetmenliğini Zübeyir Şaşmaz'ın üstlendiği, senaryosunda ise Şaşmaz ile birlikte Mustafa Çevik'in imzası olan ‘Açlığa Doymak`. Sena, başarılı bir tıp fakültesi öğrencisiyken abisinin ani ölümüyle sarsılır ve katıldığı bombalı eylem sonrasında ölüm orucuna başlar. Burcu ise yaşadığı aşk acısı sonrasında benliğini keşfetmenin ve kendini yeniden yaratmanın peşindedir. Öte yandan çalıştığı gazeteden atılan Eyüp, karısını ve çocuklarını, kısacası hayatını bombalı bir eylemde kaybeden, hayatta hiçbir amacı kalmamış bir adamdır. Birbirlerinden ayrı dünyalarda yaşayıp giden bu üç insanı ortak noktada buluşturan şey ise sıradan yaşamlarının işkenceye dönüşmesidir. Filmin oyuncu kadrosunda Mete Horozoğlu, Hazar Ergüçlü, Didem Balçın, Ali Sürmeli, Uğur Çınar gibi isimler yer alıyor. 
 
 
 
• Uçuş 
İki yerli yapım filme rakip olarak bu hafta gösterime giren Hollywood yapımı film ise yönetmenliğini Robert Zemeckis`in üstlendiği ‘Uçuş (Flight)`. Başarılı bir pilot olan Whip, düşmekte olan bir uçağı bütün pilotluk yeteneklerini kullanarak sıra dışı bir biçimde, en az hasarla yere indirmeyi başarır ve pek çok insanın hayatını kurtarır. Whip hastanede gözünü bir kahraman olarak açar ama kaza soruşturmasında hiç beklemediği bir ithamla karşılaşır. Raporlar kaptan pilotun uçuşa alkol alarak çıktığını göstermektedir. Kurtardığı kişiler, hiç kimsenin o uçağı kendisi gibi indiremeyeceğini söylerken usta pilot hakkında açılan mahkemeyle uğraşmak durumunda kalır. Senaryosunu John Gatins`in kaleme aldığı filmde kaptan pilot Whip rolünde ünlü oyuncu Denzel Washington yer alıyor. 
 
 
 

DVD ÖNERiSİ…

 
• Ben ve Sen
Az sayıda kopyayla gösterime gireceği için Kocaeli`de vizyon şansı yakalama ihtimali düşük olan ‘Ben ve Sen (Io e Te)` ise haftanın en izlemeğe değer filmi. Ünlü İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci`nin yönettiği film, ailesine okul gezisine gideceğini söyleyen ama bunun yerine zamanını evin bodrumunda geçiren 14 yaşındaki gencin ve eroin bağımlılığından kurtulmak için onun yanına sığınan üvey ablasının baş başa geçirdikleri hafta sonunu anlatıyor. Daha önce ‘Filmekimi`nde izleyiciyle buluşan bu keyifli filmi ileriye dönük DVD önerisi olarak akılda bulundurmakta fayda var.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ