KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Stil sahibi rahatlama şekilleri
Stil sahibi rahatlama şekilleri
Yaşam
02 Aralık 2011 Cuma 19:44
  • 1091
  • 0

Stil sahibi rahatlama şekilleri

Son birkaç yıldır Kişisel gelişim kitapları ‘İyi hissedin, hayata karşı pozitif olun!’ diye bağırıyor.

Gerçekten de kendimizi ‘mutsuzum`  diye telkin ettikçe daha da mutsuz oluyoruz. Peki, iyi hissetmek için neler yapmalı? Cevaplar bu yazıda… Hem de en stil sahibi haliyle.

 

Profesyonel makyaj yaptırın

Makyaj yapmak her kadının vazgeçilmezi, ancak her gün ayna karşısında dakikalarınızı alan süren rimel-allık ikilisinin uygulamasından bahsetmiyoruz. Sadece tek bir gün için bile olsa, kendinizi profesyonel makyaj artistlerinin maharetli ellerine bırakın ve güzelliğinizin keyfini çıkarmaya bakın. İşin uzmanından alacağınız tüyoları günlük hayatınıza taşımak ise işin bonusu.

SPA keyfi

Tüm gününüzü ayıracağınız bir SPA seansı gözeneklerinizin açılmasına, kaslarınızın gevşemesine ve kafanızda ne var ne yoksa atmanıza yarayacak. Şehirden uzak bir wellnes merkezinde bir hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz gibi stresli bir iş günü sonunda şehrin içinde yer alan SPA merkezlerine de gidebilirsiniz.  Merkezdeki uygulamalar ve rahatlatıcı ambiyans üzerenizde müthiş bir etki bırakacak.
 

 

 

Gardırobunuzu yenileyin

Alışverişin kadınların endorfin hormonu salgılamasındaki etkisi tartışılamaz. Mutsuz ve kaygılı bir ruha uygulanacak en iyi terapi güzel bir alışveriş turu olacaktır. Hazır kış gelmiş ve yeni sezon ürünler vitrinlere çıkmışken bu işi birkaç parça eşyayla sınırlamak yerine, tüm gardrobunuzu yenilemeye ne dersiniz? Biraz tuzlu olacağı kesin, ancak gardrobunuzdaki sıkıcı kıyafetlerin hepsine veda edip sezona yeni bir stille başlamak üzerinizde kelebeklerin uçuşmasına sebep olacak.

 

Rahatlayın…

Bazı bakımlar sadece o anı yaşarken iyi hissetmenizi sağlar, bazıları ise size yaşam boyu iyi hissetmenin anahtarını verir. Günlük yaşamın getirdiği gerginlik, stres ve çatışma hissini atlatmanın en iyi yolu meditasyondur. Düzenli olarak meditasyon yaptığınızda daha dingin olmanızın yanı sıra yeteneklerinizi daha etkin kullanmayı da öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Tırnaklarınızı renklendirin

Kendinizi mutsuz hissettiğiniz anda ayak parmaklarınıza süreceğiniz turuncu ojeler sizi içinde bulunduğunuz ruh halinden çıkarıp bambaşka bir diyara taşıyacak. Uzmanlara göre turuncu hayatı daha mutlu algılamayı sağlıyor ve depresyona karşı etkili bir ilaç olarak kabul ediliyor. Turuncu renk size fazla iddialı geliyorsa kış mevsiminde olduğumuzu ve ayak parmaklarınızı sadece sizin görüp neşeleneceğinizi hatırlatalım.

 

 

 

Seyahat edin

Bulunduğunuz yerden kaçıp gitme isteğiniz, mutsuzluğunuzla orantılıdır. Çok çalışıyor olabilirsiniz. Belki de ilişkinizde çıkan pürüzler koca çukurlara dönüşmüştür. Hayati kararlar vermeden önce kendinizi iyi hissetmelisiniz. Haritadan dünyanın herhangi bir yerini seçin ve valizinize birkaç küçük elbise ve en sevdiğiniz ayakkabılarınızı koyup yeni yerler keşfetmek için yola çıkın.

Cildinize özen gösterin

Kendinizi şımartmanın ilk yolu kendinize iyi bakmaktan geçer. Zorlu yaşam koşulları ve stres ruhumuza zarar verdiği gibi cildimize de etki eder. Profesyonel cilt bakım uzmanları tarafından uygulanan bakımlar stresli ciltlerde rahatlama sağlarken cildin yeniden yapılanmasına olanak verir.

Kitap kurdu

Vakit geçirmek için kitap okumanın sıkıcı, alışveriş yapmanın ise eğlence dolu olduğunu düşünenlerdenseniz fena halde yanılıyorsunuz. Bu aralar moda tarihine eğilen kitaplar oldukça popüler. Depresif bir pazar gününün bulutlarını dağıtmak için bir fincan kahve alıp Coco Chanel, Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn gibi ikon isimlerin hayatlarının arasına karışabilirsiniz.

Neşe kaynağı turuncu!

Sağlıklı yaşam uzmanı Işık Kırgız, renklerden yararlanmak için onların anlamını ve hayattaki yerini bilmek gerektiğini söylüyor: ‘Renklere sadece hayatımızdaki tonlar olarak değil, bize verdiği enerji olarak da bakmalıyız. Her rengin anlamı var çünkü hepsi farklı dalga boylarına sahip. Farklı dalga boylarına sahip oldukları için de farklı enerji taşıyorlar. Örneğin, bütün renklerin kaynağı olan beyaz, hayata dair olguların açılımıdır` diyor.
 

RENKLERİN ENERJİSİ
Bir takım problemler yaşayan veya yorganın altından çıkmak istemeyenlerin mutlaka turuncu ya da kırmızı giymeleri gerektiğini söyleyen Kırgız, bu renklerin taşıdıkları enerjiyi bu sayede bize de yükleyeceklerini anlatıyor. Depresif, gergin, kızgın durumlarda ise kırmızı ve turuncunun kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. Renkler sağlıkta ve bedeni arıtıp, temizlemek için de aktif rol oynuyor.
 

DÜŞÜNMEK YETERLİ
Mesela yüksek tansiyon ya da yüksek ateşte mavi kullanıldığı takdirde değerlerde düşme gözleniyor. Mavi aynı zamanda aşırı kanamalarda kanamayı azaltıyor. Düşük tansiyonda, dolaşım bozukluğunda, eklem ağrılarında, kilo probleminde kırmızı; bağırsak tembelliğinde sarı kullanmak yardımcı oluyor. Pembe ise rahatlatıcı bir renk olduğu için ağrıları hafifletiyor. Kırgız'a göre renklerin enerjisinden yararlanmak için bir taş, obje ya da rengin kendisini düşünerek o rengin enerjisini alabiliyorsunuz.

 

HAFTANIN BLOG`U

‘Ayrılık sonrası çikolata yemek, hava aydınlanmadan uyanıp işe giderken içilen mis gibi kahvenin bir anda keyif vermesi, heyecanlı bir filmin popcorn'la daha da güzelleşmesi.. Bu liste hepimizin farklı damak zevkine, yaşam tarzına göre böyle uzayıp gider. Ortak olan tek şey, içinde bulunduğumuz ruh halinin yediğimiz bir lokmayla, içtiğimiz bir yudumla tamamen değişiyor olması. Biz de buna dayanarak, blogumuzda kendi hayatımızdaki günden güne değişen ruh halimize göre, önceden denemiş olduğumuz yemek tariflerimizi, gittiğimiz restoranlardaki farklı yemekleri sizlerle paylaşmaya karar verdik.
http://foodnmood.com/

 

HAFTANIN SÖZÜ

‘Tertemiz olmaya çalışın, çünkü dünyaya bakacak pencere kendinizsiniz.` George Bernard Shaw

Ölmeden önce...

Mekke'de hacılarla beraber yolculuk yapın.
 

Eğer hala yapmadıysanız MUTLAKA…

 ‘Hayat Ağacı`, vizyon filmi, MUTLAKA seyredin,

 ‘Damarımda Kanımsın`, İstanbul Arabesque Project, yeni çıkan albüm, MUTLAKA alın,

 ‘Çıt Yok` İsmail Güzelsoy, kitap, MUTLAKA okuyun,

 Şebnem Ferah`la Vodafone FreeZone Konserleri, MUTLAKA takip edin,

 Modern Yorumlarla Türk Mutfağı, eğitim, MSA, 5 Aralık, MUTLAKA katılın,

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ