KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Ucuz eşyaya hücum
Ucuz eşyaya hücum
Yaşam
12 Aralık 2009 Cumartesi 15:13
  • 5548
  • 4

Ucuz eşyaya hücum

Merkezi İzmir’de bulunan ve ekonomik kriz nedeniyle iflas eden Lazzoli firmasının elinde kalan mallarının il il gezerek yarı fiyatına satacağını duyan vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren dükkana akın ettiler.

Merkezi İzmir`de olan Rizeli iş adamı Mehmet Koçoğlu`na ait olan Lazzoli mağazası yaşanan ekonomik kriz nedeniyle işyerini kapatmak zorunda kaldı. Elinde çok sayıda beyaz eşya, mobilya kalan iş adamı elinde kalan malları satmak için ilginç bir yola başvurdu. Türkiye`nin hemen hemen bütün illerini gezerek elinde kalan malları neredeyse yarı fiyatına sattı. Dünde Lazzoli`nin kalan mallarının satışı için önceki gün bazı yerel gazetelere ilan verildi. İlanda yer alan Kriz, kriz, kriz... Kapatıyoruz. İstanbul ve İzmir'deki mobilya, halı, ev tekstil fabrikamızın kapanışı nedeniyle bütün ürünlerimiz 3/1 fiyatına satılacaktır yazıyordu. Altında ise yaklaşık 20 ürün ve onların şaşırtan fiyatları bulunuyordu.  Bu ilanı görenler sabahın erken saatlerinde ilanlarda yazan Sefa Sirmen Bulvarı Kocaeli Belde Yüksek Öğretim Kız Örgenci Yurdu Karşı Körfez Sanayi sitesi yanına akın etti.

 

İzdiham yaşandı
Sabah saat 10:00 da kapıların açılması ile birlikte insanlar mağazanın içine adeta hücum etti. Rizeli işadamı Mehmet Koç oğlu`na ait olan mağazada vatandaşlar eline ne geçirdiyse kapıp kasalarda kuyruklar oluşturdu.  Akşam saatlerine kadar mağazadaki yoğunluk bitmek bilmedi. 490 TL'ye yatak odası, 1 TL'ye ütü masası, 5 TL'ye fiskos masası gibi pek çok ucuz ürünün satıldığı mağazada yaşanan izdihamda ezilme tehlikesi yaşandı. Mağaza dün yaptığı satışın ardından başka bir ile gitmek üzere yol alırken, vatandaşlar ise ekonomik krize inat mağazadaki tüm eşyaları bitirdiler.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ