KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Uğurböceğim’de çocuğunuz kendi öyküsünü yazıyor
Uğurböceğim’de çocuğunuz kendi öyküsünü yazıyor
Yaşam
12 Kasım 2010 Cuma 22:08
  • 3499
  • 1

Uğurböceğim’de çocuğunuz kendi öyküsünü yazıyor

Özel Uğurböceğim Kreş Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Kulübü’nde çocuklarınız kendi öykülerini yazıyor.

Bizim Yaşam, ebeveynlere yol göstermek için her hafta bir anaokulunu ziyaret ederek size fikir vermeye devam ediyor. Anaokulu turlarında bu haftaki durağımız Özel Uğurböceğim Kreş Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Kulübü oldu. İzmit`te 10 yıldır hizmet veren Özel Uğurböceğim Kreş Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Kulübü`nün binasından içeri girdiğinizde sizleri gülen güzler ve sıcacık kalpler karşılıyor.
 

DAHA SAMİMİ OLSUN DİYE…
Çocuklarınızı emanet ettiğiniz bu sıcacık yuvanın kurucusu Saliha Gül. Müdür Vekili Hanife Bakırhan`la yaptığımız söyleşide öğreniyoruz ki, anaokulunu 3 yıl önce devralan Saliha Gül, kurumun o dönem  “Uğurböceği” olan adını daha sıcak ve samimi bir izlenim vermesi içi “Uğurböceğim” şeklinde değiştirerek yoluna devam etmiş. 80 çocuk kapasiteli kurum, 2 katlı binasında 3 sınıfta 40 çocuğa eğitim veriyor. Uğurböceğim bakım evinde oyun odası ve oyun bahçesi çocukların vazgeçilmezleri arasında.
 

BAHÇEYİ ÇOK SEVİYORLAR
Hatta öyle ki, günümüzde çocukların oynayabileceği yeşil alanlar birbiri ardına kentleşmenin kurbanı olduğu için çocukları bahçeden çıkarmak oldukça zor. Müdür Vekili Hanife Bakırhan, 0-2 yaş grubu bebek, 2-4 yaş grubu anaokulu ve 4-6 yaş grubu ana sınıfı şeklinde hizmet verdiklerini söyleyerek, “Tam ve yarım gün olmak üzere iki türlü hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra günlük bakım için de gelen çocuklarımız var. Kurumumuzda Bebek grubuna Ebru Gül ve kurumuzun kurucusu Saliha Gül hocamız, anaokulu grubuna Selen Talgır, anasınıfı grubuna ise ben eğitim veriyorum”  dedi.
 

 

 

ETÜT SINIFI DA VAR
Bakırhan, 7-11 yaş ilköğretim okulu öğrencilerine derslerinde yardımcı olmak ve eksikliklerini tamamlamak için de ayrı bir sınıfta etüt dersleri verdiklerini belirterek, matematik dersleri için Eda gül öğretmenin, sosyal bilgiler dersi için de Demet Telek`in ders verdiğini söyledi. Bakırhan, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı doğrultusunda eğitim verdiklerini kaydederek, şunları söyledi: “Çocuklarımıza günlük olarak anadilini geliştirme eğitimi, sanat, müzik, fen, doğa eğitimleri veriyoruz. Kreşimiz haftanın 5 günü açık. Hafta sonları kapalıyız. Ama çok yakında Cumartesi günleri de hizmet vermeye başlayacağız.
 

ÖZEL EĞİTİMLER
Ayrıca, özel olarak verdiğimiz eğitimler kapsamında İngilizce dersleri, haftada 2 saat halkoyunları, ayda iki defa binicilik, 2 defa paten eğitimi var. Günlük olarak drama eğitimi, davranış geliştirme eğitimleri ve enstrümantal müzik eğitimleri verilmekte.” Bakırhan, tüm dersler için ayrı ayrı öğretmenlerle çalışmadıklarını, çocukların bir başka öğretmene alışma süreci nedeniyle eğitimlerin aksamaması için donanımlı öğretmenleri tercih ettiklerini ve her hafta hizmet içi eğitimler verdiklerini söyledi.
 

MUTLU BİREYLER
Ebeveynlerin neden Uğurböceğim anaokulun tercih etmesi gerektiğini sorduğumuzda, Bakırhan ilginç bir yanıt verdi: “Bu soruyu biz de kendimize sorduk ve neticede sloganımız olan şu yanıtı bulduk; Biz istiyoruz ki, çocuklarımız burada kendi becerilerini ve hayal güçlerini geliştirirken kendi öykülerini yazsınlar. Gülen, üreten, kendileriyle barışık, mutlu bireyler olsunlar. İşte tam da bunun için Uğurböceğim bir tercih sebebidir.”
 

ÜRETEN ÇOCUKLAR YETİŞİYOR
Çocukların becerilerini geliştirmeleri için “Fimo dersi” verdiklerini, yani polyester kil hamurundan şekiller üretmelerini sağladıklarını ifade eden Bakırhan, daha sonra gazoz kapağı ve kuruyemiş kabuklarıyla süsledikleri birbirinden ilginç figürleri pişirdiklerini söyledi. Hanife Bakırhan “Pişirilen bu figürleri düzenlediğimiz kermes ve sergilerde satışa sunarak, elde ettiğimiz gelirle anaokulunun ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi. Üreten bireylerin yetiştiği Özel Uğurböceğim Kreş Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Kulübü kendi öyküsünü yazmak isteyen çocukları bekliyor.

İletişim:
Adres: Hacıhasan Mahallesi Yukarıpazar Caddesi Numara 4 Yeni turan Üstü İZMİT
Tel: 0262.322 42 10
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ