KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Zamanın değerini bilenlere… CENGİZ SAAT
Zamanın değerini bilenlere… CENGİZ SAAT
Yaşam
05 Kasım 2010 Cuma 23:58
  • 3981
  • 3

Zamanın değerini bilenlere… CENGİZ SAAT

Zamanın değerini bilenler, saatçiliği bir sanat olarak gören ve yılların getirdiği tecrübeyle saat modasında söz sahibi olan Cengiz Saat’i tercih ediyor

Kol saati günlük hayatımızda bir gereklilik gibi görünse de, aslında birçoğumuz için vazgeçilmez bir aksesuar. Her kıyafet için ayrı renk ve tarzda saate sahip olan ama yine de yeni bir saate sahip olmak isteyenlerin sayısı hiç de az değil. Bu hafta saat severleri ilgilendiren bir konuya değinmek istedik ve merak ettiklerimizi ilimizin en iddialı saatçilerinden biri olan Cengiz Saat`in sahibi Cengiz Bayraker`e sorduk.
 

ÇIRAKLIKTAN YETİŞMİŞ
Cengiz Saat`in sahibi Cengiz Bayraker, hayatını senelerdir saatlerden kazanan biri.  Bayraker, mesleğine 1978 yılında, Kuşkonmaz Saat`te tamirci çırağı olarak başlamış. Zaman içerisinde kendisini geliştirerek usta olan Cengiz Bayraker askerden geldikten 2 yıl sonra, 1988 yılında Fethiye Caddesi`nde bulunan Öztalay Çarşısı`nda ilk dükkanını açmış. Uzun yıllar burayı işleten Bayraker, merkeze daha yakın olmak amacıyla, 2004 yılında dükkanını kuyumcular çarşısındaki küçük ve şirin yerine taşımış. Mesleğinde gelişerek, daha da büyümeyi kafasına koyan Bayraker, 2009 yılında, yine Kuyumcular Çarşısı`nda ikinci mağazasını hayata geçirmiş.
 

SAAÇTİLİK BİR SANAT
Şu anda iki mağazasında, birbirinden farklı onlarca çeşit, marka ve model saati Kocaelililerin beğenisine sunan Bayraker, işini çok severek yaptığını söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu mesleği yapmak büyük bir sanat. İnsanlar için en önemli olgu zaman. Ben zamanı gösteren bir ürün sunuyorum ve bunu bir sanat olarak görüyorum.” Sahibi olduğu Cengiz Saat hakkında da bilgi veren Bayraker “Zamana önem verdiğimiz için mağazalarımızda önemli markalara yer veriyoruz. Cengiz Saat`te Tissot, Gues, Fossil, Festina, Romanson, Lacoste, Diesel, Cerruti, Tommy Hilfeger, Esprit, DKNY, Quantum, Jacoques Lemans, Calvin Klein, Mıchael Kors gibi isim yapmış markaların ürünlerini satıyoruz.


İSİM YAPMIŞ MARKALAR
Bu markalar dünyaca ünlü ve orijinal markalar. Birbirinden şık ve kaliteli ürünlerimizde günün modasını takip ediyoruz. Ürünlerimiz, zamanı öğrenmenin dışında, saati şık bir aksesuar olarak gören kişilerin de tercih edebileceği düzeyde. Bay ve bayan saatlerinin bulunduğu mağazamız, model ve çeşitlilik bakımından, ilimizdeki en iddialı mağazalar arasında. Satışın yanı sıra, saat tamiri de yapıyoruz. Saatlerimizin fiyatları 200 TL ile 3000 TL arasında değişiyor. Müşterilerimize taksit imkanı da sunuyoruz.” diyor.
 

KALİTENİN FARKINDAYIZ
İşini çok sevdiğini ifade eden Cengiz Bayraker, “Zamanın değerini bilenler bizi tercih edebilir. Müşterilerimize sunduğumuz ürünler kaliteli ve dünyaca ünlü saatler. Uzun yıllardır bu sektörün içinde bulunan biri olarak, kalitenin farkında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” diyor. Orjinal olmayan ürünler hakkında da bilgi veren Bayraker “Maalesef, piyasada orjinaline yakın birçok Çin üretimi saat bulunuyor. Bu saatler, hem sağlığa hem de insanın değerine aykırı. Özellikle sokaklarda satılan saatler kesinlikle ve kesinlikle saat değil; onları taşıyan insanların kalitesini düşüren, hem cebe hem de sağlığa zararlı ürünler.
 

MARKA KALİTE DEMEKTİR
Marka kalite demektir. İnsanlar, satın aldıkları ürünün uzun ömürlü olmasını istiyorsa, markalı ürünleri tercih etmelidir.” diyor. Gelişen teknolojiyle, bir saatin orijinal olup olmadığını anlamanın oldukça zor olduğunu ifade eden Cengiz Bayraker, birebir yapılan taklitlerin insanların kandırılmasına neden olduğunu söylüyor. Bayraker, “Bu şekilde kandırılmamak için yapılması gereken en doğru davranış, güvenilir bir mağazadan alışveriş yapmaktır. Bu işi yıllardır yapan, markalaşan mağazalardan yapılan alışverişler, her zaman daha güvenlidir. Bunun dışında saat satın alırken, garanti belgelerinin mutlaka istenmesi ve etiketlerine dikkat edilmesi gerekir.” diyor.
 

BU YILIN MODASI
Bu yılın moda renklerinden de bahseden Bayraker “Şık bir görünümün olmazsa olmazı beyaz kayışlı saatler bu yılın modasını yansıtıyor. Beyazın dışında kemik rengi, ross gold ve vazgeçilmez siyah da moda renkler arasında” diyor. Hem bay hem de bayan saatlerinde uzun süreden beri tercih edilen büyük saatlerin bu sene de popülaritesini koruduğunu söyleyen Cengiz Bayraker, özellikle bayanların tercih ettiği küçük, narin, klasik modellerin artık eskisi kadar rağbet görmediğini belirtiyor. Bayraker son olarak, hem klasik hem de spor tarzın birleşimi olan saatlerin, kullanım kolaylığı nedeniyle talep gördüğünün altını çiziyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ