KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Zeliş Anne’nin enfes yemekleri…
Zeliş Anne’nin enfes yemekleri…
Yaşam
17 Eylül 2010 Cuma 22:55
  • 4200
  • 0

Zeliş Anne’nin enfes yemekleri…

Anne yemeğine hasret kalanlar, haydi Esde’ye! Zeliş Anne’nin enfes yemekleri, size annenizin yemeklerini aratmayacak

Bir üniversite ve sanayi kenti olan ilimizde, ailesinden uzakta okumak ya da çalışmak durumunda olan pek çok kişi var. Evinden uzak yaşayan bu kişilerin en çok özlediği şey ise anne elinin değdiği ev yemekleri… Bu hafta; atıştırmalıklardan sıkılan, devamlı fast-food yiyecekler tüketmekten bıkan ve anne elinden çıkan ev yemeklerine hasret kalmış okurlarımıza bir müjdemiz var: Esde Ev Yemekleri`nde, tüm çevresinin ve Esde müdavimlerinin ‘Zeliş Anne` olarak tanıdığı Zeliha Hasgören`in yemekleri, size kendinizi annenizin mutfağında gibi hissettirecek.  
 

RUHUMA EN UYGUN MESLEK
Yahya Kaptan`da, Konak Hastanesi`nin arkasındaki mekanında 2 yıldır hizmet veren bu şirin lokantanın sahibi Duygu Hasgören. Duygu Hanım Esde`yi annesi Zeliha Hasgören yani Zeliş Anne`yle birlikte işletiyor. Misafirlerine 5 personelle hizmet veren Esde, sabah 07.00`den akşam 22.00`ye kadar açık. Daha önce, 7 ay süreyle İzmit merkezde de bir lokanta işleten Duygu Hasgören, bu kısa tecrübenin ardından kendisine en uygun mesleğin işletmecilik olduğuna karar vermiş. Duygu Hanım “Her zaman ruhuma en uygun mesleğin lokanta işletmeciliği olduğunu düşündüm. Bu nedenle bu işi sonuna kadar devam ettirmek istedim. 2008 yılında açtığım Esde Ev Yemekleri bu düşünceyle hayata geçti” diyor.
 

ZELİŞ ANNENİN MARİFETLİ PARMAKLARI
Esde`nin neden sadece ev yemekleriyle hizmet verdiğini sorduğumuz Duygu Hanım “Annemin yemeklerini tadan eşimiz dostumuz, onun yemeklerine hayran kalırdı. Oluşturduğu leziz tatlar meşhurdu. Ben de bu muhteşem lezzetleri herkesin tatmasını arzu ettim. Annemin elinden çıkan yemeklerin lezzetini, kalitesini, farkını herkes görsün istedim.” diyor. Esde`yi hayata geçirirken bu düşünceyle yola çıkan Duygu Hanım, o gün bu gündür Zeliş Anne`yle birlikte çalışıyor. Esde, özellikle öğlen saatlerinde Zeliş Anne`nin pişirdiği birbirinden güzel ev yemeklerinden vazgeçemeyenlerle dolup taşıyor. Bu arada öğle yemeğini ayaküstü atıştırmaktan bıkan çalışanlar da mekana yoğun ilgi gösteriyor.
 

SAMİMİ BİR ORTAM
Esde`nin bir aile işletmesi olması ve içeride oluşturulan sıcak atmosfer Esde`nin tercih edilmesinin bir diğer sebebi. Çalışanlar dışında ailelerin ve gün yapan hanımların da sıklıkla tercih Esde, rahatlığın ön plana çıkarıldığı şık dekorasyonuyla, uzun sohbetler için de ideal. Esde`de tam bir aile ortamı oluşturulmuş. Hem Duygu Hanım hem de Zeliş Anne müşterileriyle son derece sıcak ilişkiler içerisinde. Mekanın bir çok müşterisi Esde`yi kendi evleri, Duygu Hanım ve Zeliş Anne`yi de ailelerinden biri olarak benimsemiş durumda. Özel kutlamalar, toplantılar ve doğum günü partileri için de son derece uygun olan Esde, yakın bölgelere servis hizmeti de veriyor.
 

DOĞRU ZAMAN, DOĞRU YER
İşini çok severek yaptığını söyleyen Esde Ev Yemekleri`nin işletmecisi Duygu Hasgören, “Doğru zamanda, doğru yerde, doğru işi yaptığıma inanıyorum. Bu işi bu kadar çok sevmesem ve samimi olmasam belki bu kadar uzun süre işletemeyebilirdim. İnsanların benim samimiyetime inanıp burayı tercih etmeleri beni her zaman gururlandırdı. Durum böyle olunca işime olan ilgim daha da büyüdü. Bundan sonrası için de projelerim var. Daha da büyümek, annemin yemeklerini daha geniş kitlelere tattırmak istiyorum. Seneye mart ayında İstanbul ve İzmir`de de birer şube açmayı planlıyorum” diyor.
 

ÇEŞİTLER
Esde`de birçok çeşidi bir arada bulabilme şansınız var. Yaprak dolması, köy tarhanası, biber dolması, etli yemekler, sebze yemekleri, kısır, kırmızıbiber kızartması, salata çeşitleri, mantı, pilav, çorba çeşitleri, zeytinyağlı çeşitleri, börek çeşitleri ve tatlı çeşitleri… Esde`nin en çok rağbet gören yiyecekleri ise mecimek çorbası, mantı ve zeytinyağlı sarma.
Esde`de fiyatlar ise şöyle:
Etli yemekler 5 TL,
Sebze yemekleri 4 TL,
Pilav 3 TL,
Çorba çeşitleri 3 TL,
Salata çeşitleri 2 TL,
Zeytinyağlı tabağı 8 TL,
Kızartma tabağı 7 TL,
Mantı 8 TL,
Zeytinyağlı sarma 4 TL,
Börek çeşitleri 3 TL
 


İletişim:
Esde Ev Yemekleri
Adres: Yahya Kaptan Mahallesi Yenişehir Caddesi Dönemez Sokak No: 32 İZMİT
Tel: 0262. 311 30 44
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ