Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Sözer, İl Genel Meclisi’ne veda etti
Sözer, İl Genel Meclisi’ne veda etti
Güncel
01 Haziran 2010 Salı 14:23
  • 1337
  • 0

Sözer, İl Genel Meclisi’ne veda etti

Edirne Valiliği'neolarak atanan Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, İl Genel Meclisi’ne katılarak meclis üyelerine veda etti

İl Genel Meclisi haziran ayı toplantısının birinci oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıya Kocaeli Valisi Gökhan Sözer de katılarak, meclis üyelerine veda etti. Toplantının sonuna doğru salona giren Sözer, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından duygu yüklü bir veda konuşması gerçekleştirdi. Sözer, tüm meclis üyelerine katkılarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Meclis toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz ve CHP`li Adnan Tok`un İsrail`i ve İsekender`undaki hain saldırılarıyı kınamasıyla başladı. Ayaz, İsrail`e katil diye hitap ederken, CHP`li Tok, gereken tepkinin verilmesini istedi.

1 GÜNDEM MADDESİ
İl Genel Meclisi haziran ayı toplantısının birinci oturumunda 1 ana gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddesinde İzmit Gündoğdu Mahallesi`nde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi adına kayıtlı bulunan sağlık evi olarak kullanılmak üzere il özel idaraesine tahsis edilen 914 metrekare taşınmaz üzerinde, İzmit Belediyesi`nce yapılacak Gündoğdu Mahallesi Hizmet Binası`nın İl Özel İdaresi ile ortak hizmet projesi olarak gerekçeleştirilmesi ve 2010 yılı bütçesinden 250 bin TL ödeneğin bu iş için harcanması ele alındı.

OTOBAN 63 KM OLABİLİR
CHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Elmas, maddeye itiraz ederek, “Bu yer bize ait, üstüne para almamız gerekirken bir de 250 TL vermemiz isteniyor. Burada bir yanlışlık var.” dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, gündem maddesini Plan Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu`na havale etti. CHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun ise Kandıra köyleri üzerinden geçecek olan Kuzey Otoban Yolu`nun 83 kilometrelik kısmı için Büyükşehir Belediyesi`nin kendilerini bilgilendirmesini istedi ve bu yolun 63 kilometreye kısaltılabilceğini söyledi.

AYRILIK KONUŞMASI ZORDUR
Meclisin sonlarına doğru salona giren vali Gökhan Sözer, oturumun kapatılmasının ardından veda konuşması gerçekleştirdi. Sözer, şunları kaydetti: “Ayrılık konuşması yapmak zordur. Duygular yoğunlaştıkça ifadasi zorlaşıyor. İyi ki Kocaeli`de görev yaptım, iyiki  sizleri tanıdım. Dostluğumuz bundan sonra da devam etmeli ve sizleri Edirne de ağırlamaktan mutluluk duyarım.” Vali Gökhan Sözer`in veda konuşmasının ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, “Artık Edirne`ye gitmek için bir nedenimiz var. Hep birlikte Köfteci Osman`da köfte yeriz” dedi.

İSTENİLEN İLGİYİ GÖREMEDİ
Ayaz, konuşmasının ardından vali Sözer`e başarılar dileyerek, vazo hediye etti. Daha sonra söz alan AKP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Celal Özkaraaslan da, grubu adına vali Sözer`e yeni görevinde başarılar diledi. CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kaçar ise yaptığı konuşmada Sözer`den övgüyle söz ederek, “Sözer, gittiği yerlerde derin izler bırakan bir bürokrattır. Ama ilimizde istenilen ilgiyi bir türlü göremediğini düşünüyor ve bundan dolayı üzüntü duyuyorum. Osmanlı`nın ilk başkentine görev icabı gidiyor ve kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ