Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
'Bu Benim Eserim' de Kocaeli’nin büyük başarısı
'Bu Benim Eserim' de Kocaeli’nin büyük başarısı
Güncel
01 Haziran 2010 Salı 14:31
  • 1668
  • 0

'Bu Benim Eserim' de Kocaeli’nin büyük başarısı

Türkiye genelinde yapılan “Bu Benim Eserim” yarışmasında Türkiye birincisi ve ikincileri Kocaeli’den çıktı

Ankara`da Başkent Öğretmen Evi`nde 11-13 Mayıs 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen “Bu Benim Eserim” Türkiye final sergisinde  dereceye giren Kocaelili öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli dün makamında teşekkür belgesi ve kitap hediye etti. Türkiye genelinde 33 bin 284 projenin yarıştığı 5. Bu Benim Eserim yarışmasında Kocaeli`den 3 okul dereceye girdi. Türkiye birincisi ve ikincileri ilimizden çıktı. Matematik ve fen bilimleri dallarında projelerin hazırlandığı yarışmaya Kocaeli`den bin 939 proje katıldı.

BİRİNCİ VE İKİNCİ OLDUK
Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Şaban Ayvaz, “Üçleme kuralı projesi” ile Türkiye 1.`si, İnkilap İlköğretim Okulu öğrencileri Emin Ali Şen ve Tarık Aydeniz “Periyodik Cetvel ve Türkiye” porjesi ile, Darıca Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencisi Muhammed Enes Kepil ve Recep Danacı ise “Akıllı Kolye” projesiyle Türkiye 2.`si oldu. Dereceye giren ve ilimizi en iyi şekilde temsil eden öğrencileri makamında ağırlayan ve tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, şunları söyledi:

KOCAELİ`DEN  BİN 930 PROJE
“2007-2008 eğitim ve öğretim yılında bu projeye katılım sayımız 170`di. Bize 170 yakışmıyor dedik ve 740`a çıkardık. Bu da yetmedi yavrularımız bin 930 projeyle yarışmaya katıldı. Bu projede başarılı olan yavrularımı ve onlara destek olan danışman öğretmenlerimi kutluyorum.” İspirli açıklamasının ardından dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi ve kitap hediye etti. İspirli ayrıca, il çalışma gurubunda bulunan Paşa Yıldız, Caner Öz ve Mustafa Uzun`a da yardımlarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Mete Başiskele'ye fazla bir kasap
Yazan: Emre Celik

Başiskele'ye taşındığımdan beri bu kasaptan alışveriş yapıyorum. Birde adınızı kaydedip sizi taze ciğer ve halis köy tavuğu için aramaları en güzeli. Başarılarınız daim olsun.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ