KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Dadaşlar piknikte buluştu
Dadaşlar piknikte buluştu
Güncel
31 Mayıs 2010 Pazartesi 18:03
  • 1393
  • 1

Dadaşlar piknikte buluştu

Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen piknik şölenine 30 binin üzerinde dadaş katıldı

Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen piknik şöleni önceki gün Gölcük Hasaneyn mesire alanında gerçekleştirildi. Şölene AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ün yanı sıra ilçe kaymakamları, belediye başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, federasyona bağlı dernek başkanları ve yöneticilerinin yanı sıra 30 bine yakın Erzurumlu katıldı.

DOYASIYA EĞLENDİLER
Gebze Belediyesi Mehter Takımı`nın gösterileriyle başlayan şölen halk ozanları Nuri Çırağı, Erol Ergani, Rahim Sağlam, İhsan Yavuzer, İsrafil Taştan, Muhsin Özkılıç ve Taner Öztürkoğlu`nun atışmaları ve söylediği parçalarla devam etti. Daha sonra sahne alan Gebzeli sanatçı Garip Memo dadaşları coşturdu. Erzurumlu çocukların seslendirdikleri şiirlerin ardından sahne alan Fatma Akyüz birbirinden güzel şarkılar söyledi. Çekilişlerin de yapıldığı şölende Erzurumlular çeşitli hediyeler kazandı.

PİKNİK AĞASI SEÇİLDİ
Piknik alanına kurulan sağlık çadırlarında da sağlık taramaları yapıldı. Ayrıca Altay Spor Kulübü öğrencileri de muhteşem gösterileriyle bol bol alkış aldı. Şölene katılan sanatçılar içersinde en çok ilgiyi alan ünlü sanatçılar İbrahim Erkal ve Yıldırım Budak seslendirdikleri birbirinden güzel parçalarla dadaşları doyasıya eğlendirdi. Geleneksel olarak yapılan piknik ağalığı için en yüksek rakamı veren Çayırovalı genç iş adamı Deniz Kolo pehlivanların gösterileri sonrasında ağalığı devraldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ