KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MHP MYK üyelerini ağırladı
MHP MYK üyelerini ağırladı
Siyaset
03 Eylül 2010 Cuma 15:25
  • 2622
  • 6

MHP MYK üyelerini ağırladı

Referandum çalışmaları çerçevesinde önceki akşam iftarda bir araya gelen MHP’liler MYK Üyeleri Kadir Boy ve Mehmet Yılmaz’ı ağırladı

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü önceki akşam referandum çalışmalarını ilimizde sürdüren MHP MYK Üyeleri Kadir Boy ve Mehmet Yılmaz`ı iftarda ağırladı. MHP Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cumali Durmuş ve il başkan yardımcısı Hamza Güloğlu`nun da yer aldığı iftar yemeğinde MHP kurmayları, 12 Eylül`de yapılacak Anayasa değişiklik referandumuna ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulundu.
 

KOCAELİ HAYIR DİYECEK
Kuzu Restaurant`ta yapılan iftarda Kocaeli`de yaptıkları temasları anlatan Yılmaz, “Kocaeli`de ‘hayır` oylarının çoğunlukta çıkacağına inanıyorum. Vatandaşlarla birebir sohbet etmemiz sağlıklı sonuç veriyor. Daha önce AKP`ye oy vermiş insanlar dahi, paketi anlatınca ‘hayır` tarafında yer alıyor” dedi. Yılmaz`ın ardından söz alan eski İstanbul Defterdarı ve MHP MYK Üyesi Kadir Boy ise, Anayasa paketinin AKP dayatmasıyla yapıldığını iddia etti.
 

DAYATMA ANAYASASI
Boy, “1982 Anayasası şimdiye kadar 17 kere çözülmüştür ve bu değişikliklerin büyük bir bölümü köklü değişikliklerdir. Bunların bir bölümü de MHP iktidarı döneminde yapılmıştır. Şimdi ise AKP kendi Anayasa paketini oluşturmuştur. Türk halkı, bu dayatma Anayasa`ya ‘hayır` diyecektir” şeklinde konuştu. Yine Anayasa paketine tepki gösteren Durmuş ise, Türkiye`nin büyük bir bölümünü dolaştığını belirterek, “Trakya`da, Ege`de ‘hayır` oyları yüzde 70`lerin üzerinde.
 

HALK HESAP SORACAK
Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz`de de ‘hayır` oyları çoğunlukta. ‘Evet`in yüksek olduğu tek yer, Güneydoğu Anadolu” dedi. AKP`nin ‘evet` çoğunluktaymış gibi bir algı yaratmaya çalıştığını söyleyen Durmuş, “Bunun böyle olmadığı görülecek. Halk, ağzından yalan düşürmeyen Başbakan ve AKP`den hesap soracak, bu pakete ‘hayır` diyecek” dedi. Heyet daha sonra, Sabri Yalım Parkı`ndaki İzmit ilçenin standına uğrayarak sohbet etme imkanı buldu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Adnan Metin

Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

0 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ