Eğitim

Eğitim Haberleri

Uzak Doğu mutfağı KO-MEK’te öğrenilir

Kocaeli’nde yetişkin eğitiminde bir marka olan KO-MEK, Uzak Doğu mutfağını öğrenmek isteyen vatandaşlar için sushi kursu açıyor

KOSTÜ öğretim üyesi alacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan ilana göre KOSTÜ, 14 öğretim üyesi alacak

EKPSS yerleştirmeleri için tercihler başladı

ÖSYM tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirmeler için tercih başvuruları alınmaya başladı.

Özel okul ücretleri bugün açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel okullarda 2023 ücret artışı konusunda, "Velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde yeni oranı belirleyeceğiz ve kamuoyuna duyuracağız" dedi.

Özel okul zam oranı ne kadar olacak?

Özel okullarına 2023'te ne kadar zam yapılacağı merak ediliyor. Yönetmeliğe göre, zam yapılabilecek en yüksek oran yüzde 105. Ancak bu rakam henüz kesinleşmedi. Milli Eğitim Bakanı Özer, zam oranını yarın duyuracaklarını açıkladı.

Bu kurs için İstanbul'dan Kocaeli'ye geliyor

Demet Atasoy, İstanbul’da olmadığı için her gün yüzlerce kilometre yol kat ederek KO-MEK’te işitme engelli bireyler için Hızlı Klavye Kursu eğitimi alıyor.

Bütün sınıflarda 'seçmeli ders' olarak alınabilecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, pedagojik formasyon derslerinin seçmeli ders olarak öğrencilerin hizmetine sunulacağını, pedagojik formasyonla alakalı derslerin, bütün sınıflarda alınabileceğini duyurdu.

Prof. Dr. Hülagü YÖK üyesi oldu

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü görevinin ardından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atanan Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Resmi Gazete kararıyla YÖK üyesi oldu.

Astronomi profesörü Bilnet’te

Özel Kocaeli Bilnet Okullarında bu yıl ilki gerçekleştirilen Astronomi ve Uzay Bilimleri konulu seminerde ortaokul ve lise öğrencileri Astronomi Profesörü Ethem Derman ile buluştu.

Yabancı dil öğrenmek isteyenlerin adresi

KO-MEK’te İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Korece, Japonca, Bulgarca ve Arapça gibi kullanımı yaygın dillerde ücretsiz kurslar düzenleniyor

Okullarda ücretsiz yemek kapsamı genişliyor

Kapsamı genişletilen ücretsiz yemek uygulamasıyla 2023 yılında, taşımalı öğrencilerin bulunduğu okulların tamamına ve anaokulu ile anasınıfındaki öğrencilere ücretsiz yemek verilecek.

Yazar Budak: Ebeveynlerin çaba göstermesi gerekiyor

Kocaeli'de Aile Mektebi Sohbetleri etkinliğine katılan klinik psikolog ve yazar Beyhan Budak, Çocuklarımızın kendisine özgü bir kişiliği vardır. Anne ve babalar çocukların kendi kişiliklerini oluşturmalarına izin vermeleri gerekiyor. Çocuklarımız hayatın zorluklarına alışarak büyümelidir dedi.

'Susmayın ihbar edin!

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerine Çocuk istismarı ve şiddet üzerine eğitim konferansı düzenlendi.

Burs ve Öğrenim Kredisi sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, GSB Burs ve Öğrenim Kredisi sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Kocaeli Bilnet’ten üst üste üç galibiyet

Kocaeli Bilnet Okulları 7-8 Aralık 2022 tarihlerinde üç ayrı branşta üç galibiyetle her alanda olduğu gibi sporda da başarıya imza attı. 

Kocaeli Üniversitesi’nde devir teslim töreni

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 8 yıldır yürüttüğü rektörlük görevini Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk'e teslim etti.

Toplam 731 haber.