Ekonomi

Ekonomi Haberleri

O sigara grubuna indirim!

Özgür Aybaş, bir sigara grubunun, bazı sigaralarda 1 liralık indirime gittiğini açıkladı.

Bakanlıktan Kocaeli’ye 320 konut

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kocaeli'nde 320 konutu 23-24 Ocak'ta açık artırmayla satışa çıkarıyor.

Memurlar bugün iş bırakacak!

Memura verilen yüzde 30 zammı protesto etmek için bugün Sabri Yalım Parkında bir araya gelecek olan memur emekçileri, bir günlük iş bırakacak.

Benzine yine zam geliyor!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren benzine 80 kuruş zam gelmesi bekleniyor

Araç stoku iddialarına bakanlık incelemesi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sıfır km ve ikinci el araç piyasasında manipülasyon iddiasına ilişkin müfettiş görevlendirildiğini açıkladı.

İşverenlere EYT için 6 ay ödemesiz kredi imkanı

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, EYT sonrası işverene verilecek kıdem tazminatı desteğinin ayrıntılarını açıkladı. Buna göre, işverenlere 6 ay ödemesiz 36 aya kadar vade imkanı sunulacak. Bakan Nebati, ikinci el konut kampanyası için bankalarla görüşme yaptıklarını söyledi. Nebati, giyim ve ayakkabı sektörüne indirimleri ocak ayına çekme çağırısında bulundu.

THY'den avantajlı bilet kampanyası

Türk Hava Yolları (THY), 1 Eylül-31 Ekim 2023 tarihlerindeki İstanbul Havalimanı çıkışlı ya da varışlı tüm iç hat uçuşlarında 399 liradan başlayan avantajlı biletleri satışa sundu.

Cep telefonlarına taksit düzenlemesi Resmi Gazete'de

Cep telefonu alımlarında kredi ve taksit sınırı yeniden belirlendi. 12 bin liranın üzerindeki cep telefonları en fazla 3 taksitle alınabilecek.

Bakanlık yüzlerce personel alacak! İşte kadrolar

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 1273 sözleşmeli personel istihdam edecek. Alım yapılacak personelin büyük çoğunluğunu mühendisler oluşturuyor.

TOKİ vade artış oranı belli oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, "Memur maaş artışı yüzde 30 ama biz TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40'ta tuttuk, yani artış oranında yüzde 50 indirim yaptık." açıklamasını yaptı.

SGK'da EYT mesaisi yapan personele fazla çalışma ücreti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığının Emeklilik Hizmetleri ve Sigorta Primleri genel müdürlüklerindeki memurlara ayda 50 saati geçmeyecek şekilde fazla çalışma ücreti ödenecek.

İşsizlik rakamları açıklandı!

İşsizlik geçen yılın kasım ayında yüzde 10,2 olarak gerçekleşti. İşsizlik ekimde de yüzde 10,2 düzeyindeydi.

Benzine indirim geliyor!

Havaların geç soğuması balık tezgahlarına yansıdı

Kocaeli'de havaların geç soğuması balık fiyatlarına da yansıdı.

KGF paketinin detayları bu hafta açıklanacak

Kredi Garanti Fonu paketi ile esnaf ve KOBİ'lere 250 milyar lira finansman sağlanacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 11 Ocak Çarşamba günü paketin ayrıntılarını açıklayacak.

Büyükşehir 7 müfettiş yardımcısı alacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde 7 müfettiş yardımcısı alımı yapacak

İşte EYT'lilere ilk maaşların ödeneceği tarih

Milyonlarca vatandaşın dört gözle beklediği EYT sorunu 2022'nin son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı düzenlemeyle çözülmüştü. EYT düzenlenmesinin ardından maaşların ne zaman yatırılacağı merak edilmeye başlanırken açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi.

Sabit fiyat akımına bakın hangi market de katıldı?

Şok, Migros, CarrefourSA, A101 ve Happy Center marketlerinin ardından BİM de ocak ayı boyunca 500 ürünün fiyatını sabitlediğini açıkladı.

Toplam 2542 haber.