Siyaset

Siyaset Haberleri

Yargıtay, siyasi partilerin üye sayılarını açıkladı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının kayıtlarına göre, 122 siyasi partinin faaliyette olduğu Türkiye'de, AK Parti 11 milyon 241 bin 230 ile en fazla üyeye sahip siyasi parti konumunda bulunuyor.

Kürşat Yılmaz'dan ülkücülere uyarı: Oyunun parçası olmayın!

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kürşat Yılmaz, ’oyunun parçası olmayın’’ diyerek ülkücüleri uyardı.

Özdemir: Bu olaylar sizin boyunuzu aşar!

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Abdulkadir Özdemir, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

İYİ Partili'ydi, DEVA'lı oldu!

Ali Babacan’ın başkanlığındaki DEVA Partisine Genel Merkez düzeyinde olduğu gibi yerelde de katılımlar sürüyor, son olarak İYİ Parti İzmit İlçe eski Başkan Yardımcısı Turgut Kayabay da düzenlenen bir törenle DEVA saflarına katıldı

Recep Süslü istifa etti

Milli Yol Partisi Kocaeli İl Başkanı Recep Süslü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

Türkiye, Bulgaristan’a doğalgaz satacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Bulgaristan'a doğalgaz satacağını ve anlaşmanın yarın imzalanacağını duyurdu.

Bülent Sarı resmi olarak görevde

CHP Kocaeli İl Yönetim Kurulu tarafından İl Başkanı olarak seçilen Bülent Sarı’nın yeni görevi parti genel merkezi tarafından resmi olarak onayladı

Meral Akşener Kocaeli'ye geliyor!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan İYİ Parti Kocaeli İl Kongresine katılacak.

İYİ Parti Kocaeli il başkan adayı Murat Atar'dan açıklamalar

İYİ Parti Kocaeli il başkan adayı Murat Atar, bazı il ve ilçe yöneticilerinin “Partiye üye değilmiş” söylemlerine karşı neden istifa etmek zorunda kaldığını ve üyeliğinin neden tekrar kabul edilmediğini açıkladı.

AK Parti'nin icraatlarına 24 saat bile yetmedi

2022 yılını partisi adına değerlendiren AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yılın son günü sosyal medya hesabında 2022'de yapılan icraatları gün boyu paylaştığını ancak özetine bile 24 saatin yetmediğini belirtti.

MHP Kocaeli'de görev dağılımı tamam!

MHP İl Başkanlığı’na atanan Murat Nuri Demirbaş’ın yönetimi görev dağılımını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasal düzenleme metnini Meclis’e gönderdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ana muhalefetin başındaki zat ne dedi, 'Gelin başörtüsüyle ilgili yasal düzenleme yapalım.' Yasal düzenlemeye gerek yok ki. Bize tuzak mı kurmak istiyorsun? Eğer samimiysen gel Anayasa değişikliğini yapalım. Anayasal düzenleme metnini Meclis'e gönderdik' dedi.

En başarılı belediye başkanı oldu!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2022 yılının en başarılı üçüncü Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

CHP Kocaeli’de yeni başkan belli oldu

Harun Özgür Yıldızlı’nın milletvekili aday adaylığı için istifası üzerine olağanüstü olarak toplanan CHP Kocaeli İl Yönetimi, kendi içerisinde yaptığı oylama sonucu partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak olan ismi İl Sekreteri Bülent Sarı olarak belirledi

Bir akşamda 300 üye

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı, 16 mahallede üye çalışması yaptı. 

İYİ Parti'de bir il başkan adayı daha!

Murat Atar, İyi Parti Kocaeli İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı

Yıldızlı görevine devam edecek!

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile milletvekilliği için CHP Kocaeli İl Başkanlığından istifa eden Harun Özgür Yıldızlı'nın yeni bir atama yapılana kadar görevine devam edeceği açıklandı

Berna Çetin de istifa etti

Milletvekili aday adaylığı için CHP'de devam eden istifalara bir yenisi daha eklendi. Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Berna Çetin de aday adaylığı için istifa etti.

Bülent Yıldız da istifa etti!

CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı’nın istifasının ardından bir istifa haberi daha geldi. Yıldızlı’ya destek olmaya gelen CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız da istifasını verdi.

Toplam 3750 haber.