İzmit Belediyesi'ne haciz şoku

Sosyal Güvenlik Kurumu borçlarını yapılandıran, ancak ödeme yapmayan, yapılandırma yapmayarak borçlarını ödemeyen belediyeler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının borçları için haciz kararı aldı

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Kocaeli’de bulunan birçok belediyenin Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim borçları bulunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu borçlarını tahsil edemeyince haciz işlemi başlattı. Sosyal Güvenlik Kurumu borçlu olan kuruluşların araç ve taşınmazları için haciz kararı aldı.

AK Parti’den geçen seçim döneminde İzmit Belediyesi Başkan aday adayı olan Talha Kös, SGK’nın borçları için aldığı haciz kararını duyurdu. Talha Kös şu paylaşımı yaptı:

“SGK Çalışanların sigorta prim borcunu ödemeyen belediyelerin taşınmazlarına Türkiye genelinde, haciz koydu.

Bu bilgiyi niye verdiğime gelecek olursak;

Bir İzmitli olarak , bu anlattığım tabloda , İzmit Belediyesi’nin ortaya koymuş olduğu vahim tablonun karşıma çıktığını üzülerek açıklıyorum.

Maalesef İzmit Belediyesi

Cumhur İttifakı grubunun yıllardır süren , belediyenin mali disiplinine dair uyarılarını göz ardı etmiş olmasının ağır faturasını yine İzmitlilere ödetmeye mahkum etmiştir.

 

Bugün itibariyle, İzmit Belediyesi ve bağlı şirketleri yaklaşık 300 Milyon borcunu bugüne kadar hiç ödemediği için, araçlarına haciz konmuştur.

Bu üzüntü verici tablonun ortadan kalkmasının yegane çözümü Cumhur İttifakımızın İzmit belediyesinde ihdas edeceği ehil ve liyakatli kadroların gelmesiyle mümkün olacaktır.

İzmit’in geleceğe umutla baktığı bir vizyona kavuşması için geri sayım başlamıştır.”

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN