KO-MEK'ten 44 merkezde üst düzey hizmet

Oluşan yoğun talebe cevap veren KO-MEK, Uzunçiftlik kurs merkezini açtı. KO-MEK'in kent genelindeki kurs merkezi sayısı 44'e yükseldi

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Yıllardır halk eğitimine verdiği hizmetle, halk üniversitesi unvanını alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), vatandaşların isteği doğrultusunda yeni kurs merkezleri açmaya devam ediyor. 371 farklı branşta verdiği meslek ve sanat eğitimleriyle çok sayıda vatandaşın meslek sahibi olmasına vesile olan KO-MEK, Kartepe bölgesinde yeni bir kurs merkezine ihtiyacın ortaya çıkmasından dolayı Uzunçiftlik’te bir kurs merkezi açmak için arayışlara başladı. Kısa sürede bina teminini gerçekleştirerek alt yapı çalışmalarını ve fiziki çalışmalarını tamamlayan KO-MEK, yeni kurs merkezinde eğitimlere başladı.

12 İLÇEDE 44 KURS MERKEZİ OLDU

12 ilçede, 43 kurs merkezinde eğitimlerini sürdüren KO-MEK, Uzunçiftlik kurs merkezinin açılmasıyla birlikte kurs sayısını 44’e yükseltmiş oldu. 46 bin 264 kursiyere aktif olarak eğitim veren KO-MEK, oluşan yoğun taleplere cevap verebilmek ve kursiyerlere daha iyi fiziki ortamlarda eğitim verebilmek için de çalışmalarını sürdürüyor. Fiziki alt yapısı tamamlanan Uzunçiftlik KO-MEK Kurs Merkezinde kursiyerler sınıfları doldurmaya başladı.

KARTEPE’YE YENİ KURS MERKEZİ

KO-MEK Uzunçiftlik, merkezi konumda olması ve kolaylıkla ulaşılabilir olmasıyla da dikkat çekiyor. KO-MEK Uzunçiftlik Kurs Merkezi, Emekevler, Sapanca Yolu Cd. No:55 D:51 Kartepe adresinde bulunuyor ve 0262 353 42 12 numaralı telefonla irtibata geçerek bilgi alınabiliyor.

ÖN KAYIT  WWW.KOMEK.ORG ADRESİNDEN

Halk Üniversitesi KO-MEK bu eğitim döneminde de sanat kurslarının yanı sıra özellikle istihdam branşlarına ağırlık verecek. KO-MEK eğitimlerinden ücretsiz yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını KO-MEK’in resmi internet sitesi olan www.komek.org adresi üzerinden yapabilecek.

 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN