Koaceli'de şok dolandırıcılık

Kocaeli'de e-ticaret sitelerine otomobil parçası ilanını koyan 8 şahıs, çağrı merkezi üzerinden 71 kişiyi kapora adı altında 500 bin TL dolandırdı. Parayı aldıktan sonra ilanı kaldıran ve ortadan kaybolan şüphelilere yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 6 kişi yakalandı. Aranan 2 şüphelinin ise cezaevinde olduğu öğrenildi.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Kocaeli’de e-ticaret sitelerine otomobil parçası ilanını koyan 8 şahıs, çağrı merkezi üzerinden 71 kişiyi kapora adı altında 500 bin TL dolandırdı. Parayı aldıktan sonra ilanı kaldıran ve ortadan kaybolan şüphelilere yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 6 kişi yakalandı. Aranan 2 şüphelinin ise cezaevinde olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, e-ticaret sitelerine otomobil parçası ve benzeri ürünlerin satılık ilanını koyan şahıslar, çağrı merkezi üzerinden vatandaşları dolandırdı. Kendilerini ürün satıcısı olarak tanıtan dolandırıcılar, mağdurlardan kaparo ve ürün bedeli gibi bahanelerle para istedikleri, parayı aldıktan sonra ürünü göndermeyip ilanı kaldırdığı tespit edildi. Bu ve benzer yöntemlerle toplamda 71 kişi, yaklaşık 500 bin TL dolandırıldı. Olaya ilişkin harekete geçen polis ekipleri, Gebze ve Darıca ilçelerinde 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. 2 şüphelini ise Kandıra ve Gemlik cezaevlerinde bulunduğu tespit edildi. Evlerde yapılan aramalarda kuru sıkı tabanca ve 69 fişek ele geçirildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN