Polislerin maaş promosyonu belli oldu!

Polislere ödenecek maaş promosyonlarıyla ilgili beklenen açıklama, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapıldı. EGM, sosyal medya hesabından polislerin maaş promosyonu düzenlemesine ilişkin yaptığı paylaşımla, promosyon ücret miktarını ve ücretlerin ne zaman yatırılacağını açıkladı. Peki, polis maaş promosyonu ne kadar oldu?

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Polis maaş promosyonu, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan sosyal medya duyurusuyla birlikte açıklandı. EGM tarafından polislere ne zaman ve ne kadar promosyon verileceği belli oldu. Peki, polis maaş promosyonu ne kadar oldu?

POLİSLERİN MAAŞ PROMOSYON TUTARI BELLİ OLDU

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün maaş promosyonu açıklaması şu şekilde;

"Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı.

Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır.

Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir.

Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır.

Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN