Şahin Talus'tan LED ekran açıklaması

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus LED ekran tartışması ile ilgili yaptığı açıklamada 'Seçime 2 gün kala bu son çırpınışları, yalan ve iftira siyasetini milletimizin takdirine bırakıyoruz.' dedi

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus yürüyüş yolunda Cumhur ve Millet İttifakı arasında gerginliğe sebep olan LED ekran tartışması hakkında açıklama yaptı.

Talus yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçiminde büyük bir hezimete uğrayan CHP’nin ülke genelinde yer yer gerginlikler çıkararak, milletimizin huzur ve güvenliğini tehlikeye atmaya çalıştığını ibretle izliyoruz. Şehrimizde de İzmit Cumhuriyet Bulvarı’nda dev ekran kurup, yüksek sesle Cumhurbaşkanımıza hakaret görüntüleri oynatan CHP’nin, yaptığı propagandanın hukuka aykırı olduğu ve kaldırılması gerektiği İzmit İlçe Seçim Kurulu tarafından kendilerine bildirilerek, bu uygulamaya son vermeleri istendi. Buna rağmen 3 gündür milletimizi germeye devam eden, yalan ve iftiralarını usulsüz şekilde yaymaya çalışan CHP’ye, aslında aynı itirazı ilk tur seçiminde Kent Meydanına kurduğumuz LED ekrana yaptıklarını ve bizim de bu karara uyduğumuzu hatırlatırız.

Hatta bu LED ekranda hiç kimseye sataşma olmadan, sadece reklam filmlerimiz oynatıldığı halde bu itirazın yapıldığını, CHP’nin buna bile tahammül edemediğini belirtmek isteriz. İzmit Cumhuriyet Bulvarı’nda 3 gündür kararı delmek için yasaların etrafında dolaşan, 81 vilayette işlerine yarayacak bir karar bulmak için çırpınan, bu sırada da ekranı kapatmadan propagandalarına devam eden, her gün Emniyet Teşkilatı’na, Seçim Kurulu’na, topluma kafa tutan bu anlayışın, sürekli kendini mağdur olarak milletimize ifade etmesi de ayrı bir iki yüzlülüktür. Tıpkı, dün HDP’lilerle zafer işareti yapıp, bugün milleyetçi seçmeni etkilemek için aynı elleriyle Bozkurt işareti yapmaya çalışan genel başkanlarına uygun bir harekettir.

Bu şekilde kamu idaresini ve toplumu yalan açıklamalarla baskı altına almaya devam ediyorlar. Ne milletimizin, ne de kamu yöneticilerinin buna izin vermeyeceğine inanıyoruz.  İzmit’te 3 gündür devam eden hukusuz eylemlerine karşı, biz de aynı bölgede gezici aracımızla Cumhurbaşkanımızın sadece 21 yılda yaptığı eserleri anlatan videoyu dün oynattık. Aracın yönü, yürüyüş yolunda halkın göreceği şekilde konumlandırıldığı halde, usulsüz şekilde yayın yapan CHP’nin buna bile karışma yetkisini kendisinde nasıl gördüğünü merak ediyoruz? Yayın yapılırken partililerimize ve orada bizlere desteğini gösteren vatandaşlara açıkça sataşma ve tehdit olduğu halde itidalli davranan taraf olduk.

Milletvekilleri ve İl Başkanlarının önünde partililerimiz tahrik edilmeye çalışıldığı halde, genç kardeşlerimiz bu tahriklere mümkün mertebe kapılmayarak, davamıza yakışır bir duruş sergiledi. Propagandayı yalnızca kendilerine hak gören bu anlayışa rağmen, akşam üzeri İl Emniyet Müdürlüğümüzün güvenlik tedbiri nedeniyle aldığı karara uyup, bölgedeki aracımızı çektik. Ama aracımız hareket ettiği anda sosyal medyadan bütün tarafların uyması gereken kararı tanımayacaklarını açıklayan yine CHP zihniyeti oldu. Seçime 2 gün kala bu son çırpınışları, yalan ve iftira siyasetini milletimizin takdirine bırakıyoruz. Bizler doğru bildiğimiz yolda, doğruları anlatmaya devam edeceğiz.  Milletimizi daha fazla germeye, olayları çarpıtıp, yalandan medet ummaya çalışanlara, Allah’ın izniyle milletimizle el ele, kol kola, gönül gönüle 28 Mayıs’ta, diğer bir ifadeyle pazar günü sandıkta cevabımızı vereceğiz.”

 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN