Teleferik projesinde temel betonu atıldı

Kente değer katacak çalışmalardan biri olan Kartepe Teleferik projesinde Derbent İstasyonu temel betonu atıldı

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Kent genelinde farklı alanlarda çalışmalar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kente değer katacak prestijli projelere devam ediyor. Büyükşehir’in önemli çalışmalarından biri olan Kartepe Teleferik Projesi’nde de ekipler yoğun çalışmasını sürdürüyor. Bu kapsamda Derbent’ten Kuzuyayla’ya ulaşacak projede, Derbent İstasyonu temel betonu atıldı. Eşsiz kent manzarasının yer aldığı bölgede inşa edilen istasyonun kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

4 BİN 695 UZUNLUĞUNDA

Derbent ve Kuzuyayla arasında çalışacak teleferik hattı 4 bin 695 metre uzunluğunda olacak. Sistem tek halat, ayrılabilir klemens ve 10 kişilik kabinlerden oluşacak. 2 istasyonun yer alacağı teleferik projesinde 73 kabin hizmet verecek.

14 DAKİKA SÜRECEK

Saatte 1500 kişi kapasiteli teleferik hattındaki kot mesafesi 1090 metre olacak. Buna göre başlangıç kotu 331, varış kotu ise 1421 metre olacak. İki istasyon arasındaki mesafe 14 dakikada aşılacak.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Mert | 11 Kasım 2022 13:14

    koseköy tren istasyonu halen kapalı. niye?

  • kartepeli | 11 Kasım 2022 11:12

    kartepe için stadyum yolu yapılıyor, Yüzlerce ağaç kesildi, daha kaç tane kesilecek bellideğil, mobesko altgeçidi kapandı . halkın yıllardır kullandığı yollar kapatılıyor ve hiç açılmayacak. trafik düzenlemesi demek sadece araba trafiğini düzenlemek demek değildir. yaya ve bisiklet yolları da trafik düzenlemesine dahildir. tam okulların açıldığı zaman başlanması da ayrı saçmalık. ihale süresi ve ihale programı neden açıklanmaz ?ankara caddesi mart ayından beri kaldırımsız ve d 100 trafiği buraya aktarıldığında kaldırım çalışması başladı zaten tıkalı olan yol tek şeride düşürüldü. mart ayından beri yapılmayan kaldırım için. planlama nerde? müteahhit istediği gibi yol kapatır..

BUNLARA DA BAKIN