TFF 2. ve 3. Lig'in yayıncısı belli oldu!

TFF 2'nci Lig ve TFF 3'üncü Lig'in yayıncısı belli oldu. Ligde bundan sonraki bölümdeki tüm karşılaşmalar Filbox platformundan naklen yayınlanacak.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), TFF 2. ve 3. Lig'in yayın hakları için kararını verdi. Liglerdeki maçlar artık Filbox üzerinden izleyici ile buluşacak. 

TFF'den yeni yayıncı kuruluş kararı

Bu yıl TFF 2. ve 3. Lig maçlarının hangi yayıncı kuruluş tarafından yayınlanacağı yönündeki görüşmeler sonuç verdi.

Sports Digitale'den Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre TFF, 2. ve 3. Lig maçlarının yayın hakları için Filbox ile anlaşmaya vardı ve sözleşme imzalandı.

Kadınlar Süper Ligi'nin yayın haklarını da istiyor

Haberin detaylarına göre TFF 2. ve 3. Lig'in yayın haklarını alan Filbox ayrıca Kadınlar Süper Ligi'nin yayın haklarını da almak istiyor. Konu hakkında TFF ve yayıncı kuruluş arasındaki görüşmeler hâlâ devam ediyor. 

Filbox nedir?

Filbox, Mart 2014 tarihinde kullanıcı testlerine başlanan, 6 Haziran 2014 tarihinde satışa çıkan ve Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapan dijital platformdur. Oflaz Medya Grubu tarafından kurulmuştur. 1 Ocak 2014 tarihinde Sinema TV kanallarının D-Smart platformundan çıkarılmasından dolayı bu kanalların uydu üzerinden yayınları kesilmiştir. Bu durumdan yaklaşık iki ay sonra da platform hazırlıkları başlamış ve test kullanıcısı alımları yapılmıştır. 27 Kasım 2018 tarihinde ise hizmetlerini tamamen durdurma kararı alınmıştır.

10 yıl Türkiye’de platform işletmeciliği yapan Filbox, 2019 yılında Köseoğlu Medya tarafından satın alındıktan sonra Ayhan Köseoğlu yönetiminde yayıncılığa devam etti.

Yerli sinemanın yanında başta Amerikan sineması olmak üzere Avrupa ve Asya sinemasının seçkin yapımlarını da içinde barındırmaktadır.

Filbox, bu yıldan itibaren TFF, 2. ve 3. Lig maçlarını yayınlayacak.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN